Owijarka do palet z dociskiem

Wysokie, lekkie i niestabilne ładunki bywają problematyczne w kwestii ich zabezpieczenia. Owijarka do palet z dociskiem jest urządzeniem stworzonym dla tego rodzaju towarów i sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zabezpieczenie górną folią.

Owijarka do palet z dociskiem - sprawdź ofertę firmy Tezaurus

Owijarka z dociskiem - jak to działa?

Znajdująca się w ofercie firmy Tezaurus owijarka do palet z dociskiem rozwiązuje trudności związane z ładunkami, które wykazują niestabilność. Docisk umożliwia ustabilizowanie ładunku przed rozpoczęciem stretchowania, dzięki czemu towar nie przemieszcza się podczas pracy i pozostaje w tej samej płaszczyźnie co na początku.

Owijarka do palet z dociskiem jest dostępna w modelach automatycznych ze stołem obrotowym i w owijarkach pierścieniowych. W zależności od modelu mogą być samodzielnym urządzeniem pakującym (owijarki ze stołem obrotowym i dociskiem np.C-One Superplus, C-One Plus) lub też pracować na linii pakującej (owijarki do palet pierścieniowe z dociskiem Cyklop CSR).

Działanie owijarki do palet z dociskiem jest zależne od ustawień funkcji, nie mniej sam proces przebiega we wszystkich modelach podobnie. Ładunek jest wycentrowany, a następnie – w przypadku foliowania górnego – zostaje zabezpieczony górną częścią folii. Kolejno następuje przytrzymanie całego ładunku przez docisk i rozpoczyna się proces owijania zgodny z indywidualnymi ustawieniami maszyny. Po zakończeniu streczowania folia zostaje automatycznie odcięta i zgrzana.

Owijarka do palet z dociskiem - Tezaurus Technika Pakowania

Zapytaj o owijarkę do palet z dociskiem

Pakujesz ładunki, które są lekkie i niestabilne? Chcesz, by były odpowiednio zabezpieczone na czas magazynowania i transportu? Zadzwoń do specjalisty i wybierz najlepszą owijarkę z dociskiem.

Jakie produkcje potrzebują owijarek z dociskiem?

Docisk w owijarce jest funkcją, która jest dostępna jako opcja dodatkowa, nie mniej warto wyposażyć w nią wybrany model. Jest on przydatny wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ładunkami chwiejnymi, a więc takimi, które przy standardowym obrocie na stole do pakowania mogłyby się wykrzywić. Ma on działanie stabilizujące i podtrzymujące, a jego siła jest odpowiednio wyważona – a więc na tyle mocna, by ładunek na palecie nie przesunął się podczas foliowania i bezpieczna dla jego zawartości.

Owijarka z dociskiem – jej zakup warto rozważyć także przy produkcjach ładunków o kształtach trudnych do opakowania np. opony, felgi, butelki, które z jednej strony mogą być niestabilne, a z drugiej ich opakowanie w równomierny sposób owijarką bez dodatkowej funkcji byłoby szalenie trudne. Właściwa regulacja naprężenia folii stretch gwarantuje zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia towaru na palecie i oczywiście wpływa pozytywnie na jego stabilność.

Owijarki do palet z dociskiem są urządzeniem, które można zastosować w różnorodnych zakładach. W dużych przemysłowych, gdzie konieczne jest w pełni profesjonalne pakowanie, rozwiązaniem będą pierścieniowe owijarki do palet, natomiast w zakładach, w których nie osiąga się wysokiej wydajności sprawdzą się modele owijarek z dociskiem oraz ze stołem obrotowym.

Owijarka do palet z dociskiem – poznaj aktualną ofertę firmy Tezaurus!

Owijarka do palet z dociskiem - sprawdź szczegóły oferty

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Chcesz perfekcyjnie pakować lekkie, niestabilne ładunki i zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru podczas wysyłki? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania? Wypełnij formularz — nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci wyczerpującej i kompetentnej porady. Owijarka do palet to świetne rozwiązanie!

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.