Automatyczna owijarka paletowa

Dlaczego automatyczna owijarka paletowa jest lepszym rozwiązaniem od ręcznej? Poznaj 6 najważniejszych powodów!

Zakłady produkcyjne, magazyny, sklepy internetowe – w wielu z nich transportuje się i przechowuje duże ilości towarów na paletach. W takich miejscach bardzo ważne jest praktyczne i funkcjonalne wyposażenie, które pozwoli nie tylko skutecznie, ale również szybko, sprawnie i wygodnie zabezpieczać produkty znajdujące się na paletach. Niezależnie od tego, jakiej są wielkości i z jakich powstały materiałów, ochrona przed wodą, wilgocią czy kurzem jest jedną z najistotniejszych kwestii. Jakie rozwiązanie najbardziej polecamy? Przede wszystkim automatyczne owijarki paletowe. Ich zaawansowane technologicznie funkcje umożliwiają owinięcie folią stretch każdego rodzaju towarów. Dlaczego urządzenie automatyczne jest naszym zdaniem znacznie lepsze od ręcznego? Poznaj 6 powodów, dla których warto wybrać sprzęt automatyczny.

Automatyczna owijarka paletowa - Tezaurus

Powód nr 1. Czas owijania i wydajność maszyny

Automatyczna owijarka paletowa jest znacznie bardziej wydajna niż urządzenie ręczne. Różnicę w ich działaniu widać gołym okiem, a maszyna automatyczna bezapelacyjnie wygrywa w tej konkurencji. Podczas gdy owijarka ręczna pomoże Ci zabezpieczyć w ciągu godziny do kilkunastu palet, urządzenie automatyczne w tym samym czasie owinie ich nawet 200. O ile w niewielkim zakładzie, który opuszcza najwyżej kilkadziesiąt palet dziennie, nie jest to duży problem, o tyle na zaawansowanych liniach produkcyjnych niezbędne są znacznie bardziej efektywne rozwiązania. Oszczędność czasu i możliwość zabezpieczenia jak największej ilości towaru w jak najkrótszym czasie okazuje się więc często jedną z największych zalet maszyny automatycznej.

automatyczna owijarka paletowa 2

Powód nr 2. Samodzielność pracy

Kolejnym powodem, dla którego automatyczna owijarka paletowa wydaje się być lepszym rozwiązaniem, jest jej samodzielna praca. Sprzęty ręczne wymagają obsługi ze strony pracownika, z kolei półautomatyczne na pewnych etapach pracy wymagają jego pomocy. W tej kwestii zautomatyzowane maszyny są najpraktyczniejsze, bowiem wyróżnia jest całkowita samodzielność. Po ustawieniu parametrów owijania i dobraniu ich idealnie do potrzeb ładunku, urządzenie przeprowadza cały proces zupełnie samodzielnie. To rodzi kilka kolejnych korzyści: pierwszą z nich jest z pewnością odciążenie Twoich pracowników, drugą zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa podczas pracy, głównie poprzez ograniczenie kontaktu z niebezpiecznymi maszynami.

Powód nr 3. Bezpieczeństwo towaru i pracowników

Automatyczne owijarki paletowe gwarantują wyraźnie większe bezpieczeństwo towaru. Dzięki zautomatyzowaniu i ujednoliceniu procesu pakowania, zabezpieczają palety zawsze w dokładnie taki sam sposób. Nie ma tu miejsca na pomyłki, błędy czy niedociągnięcia. Idealnie napięta folia oraz doskonale rozplanowane etapy pracy pozwalają solidnie zabezpieczyć ładunki przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogą im zaszkodzić, m.in. przed wodą, wilgocią, kurzem czy pyłami. Zabezpieczone na paletach towary znacznie łatwiej jest transportować i magazynować. Po pierwsze jest to zwyczajnie bardziej wygodne, po drugie ogranicza zniszczenia i ewentualne zwroty oraz reklamacje produktów.

Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo samych pracowników Twojego zakładu. Specjalnie wyznaczone dla maszyny do owijania miejsce możesz dodatkowo osłonić za pomocą specjalnych ochronnych wygrodzeń. Dzięki temu podczas pracy owijarki nikt nie zbliży się do niej na odległość, która mogłaby okazać się dla niego w jakikolwiek sposób niebezpieczna. Poza tym, automatyczna owijarka paletowa ogranicza również konieczność pracy fizycznej, związanej z zabezpieczaniem towarów. Twoi pracownicy przestaną narzekać na drobne urazy oraz większe kontuzje, z którymi wiąże się ręczne owijanie palet.

Powód nr 4. Niewielka powierzchnia do pracy

Nie jest prawdą, że automatyczna owijarka paletowa potrzebuje do pracy dużej przestrzeni. To zależy od konkretnego typu i modelu urządzenia. Jeśli zatem nie masz w swoim zakładzie dużej przestrzeni do zagospodarowania na maszynę do owijania, nie musisz od razu decydować się na rozbudowany sprzęt pierścieniowy czy przejezdny. W większości przypadków wystarczy w zupełności kompaktowa owijarka ze stołem obrotowym, a nawet niewielkiej urządzenie samojezdne. Z pomocy takiej maszyny możesz korzystać w zasadzie w każdym miejscu, pozbywając się jednocześnie problemu z koniecznością transportowania i przenoszenia ładunków z innej części zakładu.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Powód nr 5. Szeroki wybór modeli automatycznych owijarek do palet

Możliwość dostosowania maszyny i jej funkcji do indywidualnych potrzeb użytkownika sprawia, że automatyczna owijarka paletowa może być jeszcze skuteczniejsza i efektywniejsza. W ofercie Tezaurus dostępnych jest wiele różnych typów oraz modeli urządzeń do zabezpieczania ładunków folią. Konkretny rodzaj sprzętu należy wybierać na podstawie swoich potrzeb oraz wymagań. Znaczenie ma tu nie tylko sposób pracy, ale również dodatkowe wyposażenie, zwiększające możliwości maszyny.

Wśród urządzeń automatycznych dostępne są owijarki do palet z wirującymi ramionami, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, przejezdne, samojezdne oraz maszyny poziome. Podczas zakupu zwróć uwagę na wydajność, która może wynosić zaledwie kilkanaście ładunków na godzinę lub nawet ponad 100. Ponadto duże znaczenie ma wielkość Twojego zakładu, choć – jak już wspomnieliśmy – w tej kwestii można znaleźć na rynku optymalne rozwiązania, które zadowolą każdego. Wiele automatycznych owijarek można w zależności od potrzeb ulepszać i udoskonalać. Na przykład wykorzystując podwójne ramię w owijarce z wirującym ramieniem, wagi i dociski w urządzeniach ze stołami obrotowymi, systemy ważące ładunki, zdalną kontrolę za pomocą pilota, rampy podjazdowe czy wspomniane już systemy do wygrodzenia miejsca pracy maszyny.

Powód nr 6. Oszczędność kosztów owijania

Ostatnim, choć nie najmniej ważnym powodem, dla którego warto zdecydować się na owijarkę automatyczną, jest możliwość dużych oszczędności. Urządzenie wyposażone w specjalny system pre-stretch, czyli wstępnego rozciągu folii, pozwala w dużym stopniu naciągać ją, jeszcze zanim rozpocznie się proces owijania. W efekcie ładunek jest stabilnie i solidnie zabezpieczony, a zużycie folii do pakowania znacznie zmniejszone. Doświadczenie pokazuje, że korzystanie z systemu pre-stretch pozwala zaoszczędzić aż do 20% kosztów związanych z owijaniem w porównaniu do tego procesu przeprowadzanego z użyciem ręcznych urządzeń. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, a także dbasz o środowisko, generując znacznie mniejsze ilości odpadów.

Jeśli troska o środowisko spędza Ci sen z powiek, wykorzystaj folię dostępną w ofercie Tezaurus, która jest dla niego przyjazna i podlega recyklingowi. Charakteryzuje się ona wysoką rozciągliwością i nadaje się do wszystkich naszych maszyn półautomatycznych i automatycznych, również z systemem rozciągu folii. Jest dostępna w różnych rozmiarach, dlatego bez przeszkód znajdziesz materiał doskonale dopasowany do potrzeb konkretnego modelu owijarki.

Automatyczna owijarka paletowa - polecane modele

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko automatyczna owijarka paletowa, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.