Owijanie palet

Owijanie palet jest procesem pozwalającym na profesjonalne pakowanie zbiorcze różnego rodzaju towarów, także tych o nietypowych gabarytach i wysokiej wadze.

Profesjonalne i nowoczesne owijarki do palet proponowane przez polskiego producenta i dystrybutora maszyn pakujących — firmę Tezaurus — zapewniają szereg rozwiązań dopasowanych do różnorodnych wymagań klientów.

Profesjonalne owijanie palet - Tezaurus

Owijanie palet w technologii dopasowanej do potrzeb

Współpracując z uznanymi producentami owijarek proponujemy naszym klientom różnorodne modele pozwalające na wdrożenie optymalnego rozwiązania dedykowanego dla każdego przedsiębiorstwa. W rozbudowanej ofercie znajdują się owijarki pionowe i poziome, półautomatyczne, jak i w pełni zautomatyzowane. Jesteśmy również producentem owijarek do palet.

Owijanie palet przy użyciu maszyn przeznaczonych do zbiorczego pakowania posiada wiele zalet. W zależności od potrzeb zakładu (np. utrzymanie dużej wydajności, owijanie ładunków niestabilnych) producenci urządzeń proponują różne systemy pakowania. Proces owijania może więc przebiegać na różne sposoby, aczkolwiek jakość stretchowania niezmiennie pozostanie na najwyższym poziomie. Wysokiej klasy owijarki do palet mogą łączyć w sobie kilka ważnych – z punktu widzenia produkcji, magazynu i transportu – funkcji wpływających na wydajność użytkową. Do tychże należy, chociażby możliwość zliczania oraz ważenia ładunków.

Dostępne w ofercie Tezaurus urządzenia do owijania palet, są wyposażone w system pozwalający na efektywne i ekonomiczne zużycie folii. Mianowicie dzięki wstępnemu rozciągowi folii (pre-stretch) zwiększa się wydajność materiału, a dodatkowo zbiorcze pakowanie jest zdecydowanie bardziej stabilne. Urządzenie do owijania palet powinno zostać dopasowane do specyfiki danego zakładu. Na ten przykład przedsiębiorstwa wymagające dużej wydajności mogą zdecydować się na zautomatyzowane owijarki pierścieniowe lub owijarki z wirującym ramieniem, mniejsze zakłady na owijarki ze stołem obrotowym, a tam, gdzie pakowanie odbywa się w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni lub też ma odbywać się w różnych miejscach, rozwiązaniem będą owijarki przejezdne.

Owijanie palet - szeroka oferta urządzeń

Zapytaj o usprawnienie procesu owijania palet w Twojej firmie

Jeśli chcesz zmienić i unowocześnić owijanie palet bądź też chcesz lepiej zabezpieczać towary, skontaktuj się ze specjalistą Tezaurus, które wybierze odpowiednie oraz wydajne rozwiązania.

Poznaj rekomendowane dla twojej działalności owijarki do palet — zadzwoń.

Bardziej ekonomiczne i wydajne owijanie palet

Wraz ze wzrostem nowych technologii wzrastają wymagania dotyczące jakości zabezpieczenia towaru. Powszechnie stosowane do niedawna ręczne owijanie palet stało się nie tylko nieekonomiczne, ale też zdecydowanie niedoskonałe pod wieloma względami wynikającymi m.in ze zbyt dużego zużycia folii przy jednoczesnym niewystarczającym jej napięciu lub choćby czasu i koniecznego zaangażowania pracowników.

Owijanie palet przy użyciu specjalistycznych maszyn nie tylko eliminuje wymienione już mankamenty, ale przede wszystkim pozwala na pełne zoptymalizowanie wszystkich procesów wiążących się z zabezpieczeniem i przygotowaniem produktów do transportu. Owijanie palet przy użyciu odpowiednich urządzeń to także pełna powtarzalność w procesie pakowania, a tym samym i zabezpieczenia. Wykorzystanie owijarki do palet daje gwarancję profesjonalnego zbiorczego pakowania, które przestaje być kłopotliwe i czasochłonne. Godnym podkreślenia jest także fakt, że owijanie palet przy zastosowaniu właściwie dopasowanej do potrzeb maszyny wpływa na ogólny wygląd palety, co z kolei pozostaje pozytywnie ocenione przez klienta końcowego, odbierającego towar. Podniesienie standardów jakości przy jednoczesnym wygenerowaniu oszczędności to zalety, które w bezpośredni sposób wiążą się z nowoczesnymi owijarkami proponowanymi przez naszą firmę.

Usprawnij owijanie palet w swojej firmie!

Owijanie palet w Twojej firmie - Tezaurus

Poznaj wszystkie korzyści, jakie zapewni Ci owijanie palet z wysokiej jakości owijarką

Idealne dopasowanie do potrzeb

W zależności od branży, rodzaju oraz ilości asortymentu, jaki zabezpieczasz w swoim zakładzie, możesz dobrać najbardziej funkcjonalną i wydajną maszynę, spełniającą wszystkie niezbędne wymagania. Wśród urządzeń znajdziesz zarówno podstawowe, jak i zaawansowane owijarki. Oferujemy maszyny z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne oraz przejezdne. Pomożemy Ci wybrać konkretny model na podstawie Twoich oczekiwań wobec sprzętu.

Maksymalna ochrona ładunków

Owijanie palet za pomocą profesjonalnego urządzenia jest niezwykle dokładne i precyzyjne. Zapewnia ochronę przed deszczem, wilgocią, kurzem, zanieczyszczeniami, a nawet kradzieżą towaru. Tak zabezpieczone ładunki opuszczają Twój zakład i trafiają do klientów w nienaruszonym stanie.

Brak konieczności obsługi urządzenia

W zależności od modelu owijarki, jaki wybierzesz, masz możliwość skorzystania z funkcji automatycznych, a nawet całkowitego wyeliminowania konieczności obsługi sprzętu. Automatyczne owijarki do palet przeprowadzają cały proces samodzielnie, rozpoczynając od nawijania taśmy, a na jej odcinaniu i zgrzewaniu kończąc.

Ograniczenie pracy ręcznej

Korzystanie z opcji automatycznych sprawia, że nie musisz już pakować ładunków ręcznie. Zwiększa się dzięki temu komfort pracy w zakładzie, a zmniejsza ryzyko ewentualnych błędów, usterek i kontuzji, które są częste przy tego typu pracach.

Oszczędność kosztów pakowania

Owijanie palet z użyciem profesjonalnej maszyny obniża koszty pakowania powstałe w zakładzie produkcyjnym i magazynie. Specjalna technologia wstępnego rozciągu folii pozwala maksymalnie naciągnąć i napiąć taśmę, dzięki czemu taką samą ilością możesz zabezpieczyć znacznie więcej ładunków. W efekcie oszczędzasz nawet do 20% kosztów przeznaczanych na owijanie palet folią.

Zwiększenie estetyki ładunków

Ładunki zabezpieczone przez owijarkę wyglądają zawsze tak samo schludnie i estetycznie. Dzięki wyeliminowaniu błędów powstałych przy ręcznym pakowaniu, możliwe jest stosowanie ujednoliconych, wysokich standardów zabezpieczania ładunków, a tym samym budowanie profesjonalnego wizerunku w oczach klientów.

Możliwość umieszczenia reklamy na ładunkach

Używając do pakowania personalizowanej folii, na której znajduje się logo lub nazwa Twojej marki, możesz budować i zwiększać świadomość na jej temat. Zapakowane w ten sposób produkty wyróżnią się na tle innych, co może przełożyć się na poprawę wizerunku i zwiększenie popularności firmy.

Łatwy dostęp do serwisu

Oprócz owijarek w ofercie Tezaurus gwarantujemy również usługę serwisowania oraz naprawy urządzeń. W razie potrzeby pomożemy Ci w zintegrowaniu maszyny z istniejącą linią pakowania.

Inwestycja na lata

Wysokiej jakości maszyna to gwarancja jednorazowej inwestycji, która posłuży Ci przez długi czas. Kupując solidną owijarkę, zapewnisz sobie bezawaryjne i wytrzymałe wyposażenie zakładu produkcyjnego lub magazynu na wiele kolejnych lat.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania i chcesz dowiedzieć się więcej o owijaniu palet? Chcesz uzyskać więcej informacji o wybranym modelu owijarki lub o oszczędności folii?

Wypełnij formularz – nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci kompetentnej odpowiedzi.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.