Streczownica do palet

Profesjonalna streczownica do palet dla każdego

Nawet w niewielkiej firmie produkcyjnej czy sklepie wysyłkowym niezbędne jest wyposażenie do bezpiecznego pakowania paczek lub palet z towarem. W tym celu sprawdzają się doskonale wszystkie rozwiązanie, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić Ci pracę. Z dostępnych na rynku opcji możesz wybrać nowoczesne urządzenie, jakim jest streczownica do palet. W ofercie Tezaurus znajdziesz kilka możliwych opcji, a nasz poradnik pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt do Twojej firmy.

Profesjonalna streczownica do palet

Streczownica do palet – najczęściej zadawane pytania

Ponieważ mamy już długoletnie doświadczenie w branży, na co dzień pomagamy naszym klientom w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla ich biznesu. Jeżeli sam zastanawiasz się nad zakupem owijarki, zobacz podstawowe i najczęściej zadawane na ich temat pytania. To całkowita podstawa, jeśli masz wątpliwości, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim zakładzie. Sprawdź sam!

Czym jest streczownica do palet?

Owijarka do palet, nazywana również streczownicą, to urządzenie, które zabezpiecza ładunki za pomocą specjalnej folii stretch. Mogą to być zarówno towary znajdujące się na paletach, jak i niespaletyzowane. Takie maszyny to wręcz niezbędny element wyposażenia zakładu produkcyjnego, magazynu czy sklepu. Zapobiega niszczeniu produktów podczas transportu i przechowywania, zabezpieczając je przed deszczem, wilgocią, kurzem lub zabrudzeniami. W ofercie wielu firm dostępne są streczownice ręczne, automatyczne i półautomatyczne.

Streczownica do palet - Tezaurus

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Podstawowe rodzaje owijarek do palet

Najprostszym podziałem streczownic do palet jest ten, który kategoryzuje je na podstawie poziomu ich zautomatyzowania. W ten sposób maszyny dzielą się na ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Maszyny ręczne wymagają podczas pracy obsługi ze strony człowieka, dlatego wszystkie etapy zabezpieczania ładunków wykonujesz samodzielnie. O wiele wygodniejsze są owijarki półautomatyczne i automatyczne. Pierwsze z nich potrzebują nieco pomocy ze strony użytkownika, na przykład w momencie rozpoczęcia owijania lub gdy trzeba odciąć końcówkę folii. Z kolei maszyny automatyczne są całkowicie samodzielne i, po odpowiednim ustawieniu, wykonują cały proces owijania ładunków samodzielnie.

Czym różni się streczownica do palet pozioma od pionowej?

Owijarki pionowe i poziomie różnią się od siebie przede wszystkim budową oraz sposobem działania. Urządzenia pionowe zabezpieczają ładunku od góry do dołu lub od dołu do góry, czyli pionowo. Z kolei sprzęty poziome mają nieco inny sposób pracy. Towary przejeżdżają przez ich wnętrze i w tym czasie są płynnie owijane folią stretch. To doskonałe rozwiązanie w zakładach, w których zabezpiecza się długie produkty o niecodziennych gabarytach. Streczownice pionowe można natomiast jeszcze precyzyjniej podzielić, wyszczególniając z nich owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, przejezdne i samojezdne.

Owijarki z wirującym ramieniem

Działanie tych urządzeń opiera się na poruszającym się wokół ładunku ramieniu z folią. Postawiony obok maszyny towar jest dokładnie zabezpieczany od dołu do góry lub odwrotnie. Tego typu modele, jak C-One Evolvo SP P18 czy Cyklop CSA 211/212, polecamy szczególnie do zakładów, w których zachodzi konieczność owinięcia folią dużych i ciężkich ładunków. Do wyjątkowo wymagających przedsiębiorstw proponujemy zaawansowane maszyny w formie wołów roboczych, takich jak na przykład model C-One Vertex X40. Streczownica do palet z wirującym ramieniem może mieć formę urządzenia półautomatycznego lub automatycznego. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Jeżeli chcesz, aby cały proces zabezpieczania folią, od jej zahaczenia o towar, po odcięcie folii, dokonywał się sam, postaw na owijarkę automatyczną z wirującym ramieniem.

Owijarki ze stołem obrotowym

Streczownica do palet ze stołem obrotowym nie wymaga do pracy dużej przestrzeni. Tutaj ramię urządzenia pozostaje nieruchome, obraca się natomiast stół z umieszczonymi na nim paletami, które naciągają na siebie kolejne warstwy folii. Przykładem modelu maszyny z tej kategorii mogą być C-One Base lub Cyklop CST 212. W zależności od konkretnego urządzenia, w ciągu jednej godziny pracy, zabezpieczysz folią co najmniej 40 ładunków. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo jest niewielkie i nie wymaga wysokiej wydajności, owijarka z obrotowym stołem może okazać się optymalnym rozwiązaniem. W razie potrzeby możesz skorzystać z dodatkowych elementów i udogodnień, takich jak docisk górny do unieruchomienia niestabilnych ładunków czy system ważący ładunki.

Owijarka przejezdna

Owijarki przejezdne, na przykład model Messersi AVF, to duże maszyny, które zajmują najwięcej miejsca ze wszystkich. Są doskonałym elementem rozbudowanych linii pakujących w dużych zakładach produkcyjnych i magazynach. Można je z nimi w łatwy sposób zintegrować. Ładunki są wprowadzane płynnie do wnętrza owijarki, podczas gdy w tym samym czasie są zabezpieczane folią z każdej strony.

Owijarka pierścieniowa

Streczownice pierścieniowe to bardzo rozbudowane i zaawansowane maszyny, skierowane przede wszystkim do szczególnie wymagających użytkowników. O ich ogromnej wydajności świadczy to, że w ciągu jednej godziny są w stanie owinąć folią nawet 150 ładunków! Stanowią doskonałe dopełnienie całej linii pakującej i radzą sobie z szybką i intensywną pracą. Wśród przykładowych urządzeń z tej kategorii są na przykład modele Messersi Saturno lub Cyklop CSR. W przypadku, gdy potrzebujesz owinąć folią stretch i zabezpieczyć odpowiednio bardzo delikatne ładunki ze szkła lub ceramiki, polecamy właśnie ten typ maszyn. Poradzi on sobie nawet z wyjątkowo niestandardowymi kształtami oraz wymiarami ładunków.

Mobilne owijarki samojezdne

Zależy Ci na mobilność owijarki, a jednocześnie na tym, by była jak najbardziej samodzielna? Postaw na urządzenie samojezdne, które może w każdej chwili podjechać w wybrane miejsce i tam zabezpieczyć ładunek. Nie musisz transportować palet na wózkach widłowych, wystarczy, że zagospodarujesz trochę miejsca wokół, a model C-One Viverra lub Cyklop CSM 211/212 owinie go dokładnie folią. Te niewielkie, kompaktowe urządzenia nie potrzebują do pracy wiele miejsca, a jednocześnie są bardzo wydajne i zwinne.

System wstępnego rozciągu folii pre-stretch

Aby ograniczyć koszty związane ze zużyciem materiałów do pakowania, czyli folii stretch, zadbaj o to, aby Twoja maszyna do owijania była wyposażona w specjalny system pre-stretch. Wstępny rozciąg folii pozwala maksymalnie ją rozciągnąć i tym samym wykorzystać jej mniej do owinięcia jednego ładunku. Technologia ta pozwala zaoszczędzić rocznie nawet do 20% na kosztach folii stretch, dlatego polecamy jej wybór każdemu, komu zależy na wydajności, oszczędności pieniędzy oraz zmniejszeniu generowanych odpadów. Zużywając mniej folii, dbasz o środowisko naturalne i zmniejszasz ślad węglowy.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko streczownica do palet, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.