Czym jest mobilna owijarka do palet?

Zwykle owijarka do palet kojarzy się z dużą maszyną, która zajmuje sporo miejsca i potrzebuje do pracy specjalnie zagospodarowanej przestrzeni. Czy jednak musi tak być? Jeśli nie masz w zakładzie wolnego miejsca na nowe wyposażenie albo jest go zbyt mało, żeby dowolnie transportować ładunki na paletach, możesz wykorzystać wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest mobilna owijarka do palet. Taki sprzęt porusza się po całym zakładzie, podjeżdżając pod konkretne towary i zabezpieczając je folią w dowolnym miejscu.

Mobilna owijarka do palet - Tezaurus

Cechy mobilnej owijarki do palet

Samojezdna (mobilna) owijarka do palet to kompaktowy robot, który radzi sobie z zabezpieczaniem niemal każdego rodzaju towarów. Bez przeszkód owiniesz nim ładunki duże, ciężkie, niewymiarowe czy niestabilne. Wbrew pozorom nie jest to wcale urządzenie, które spakuje wyłącznie małe i drobne przedmioty. Maszyna samojezdna jest niezwykle wydajna i funkcjonalna. W przypadku, gdy nie masz możliwości przemieszczania ładunków po zakładzie, wystarczy wykorzystać mobilność urządzenia i podjechać nim, gdziekolwiek potrzebujesz. Automatyczne owijarki samojezdne pracują całkowicie samodzielnie, nie potrzebując pomocy ze strony operatora – poruszają się wokół ładunku. Dzięki temu nie musisz mieć dodatkowej załogi, a praca w zakładzie jest bezpieczniejsza. Wykorzystanie zautomatyzowanego sprzętu wyklucza konieczność ręcznego pakowania stretchem, co oznacza mniej urazów, kontuzji, błędów i niedociągnięć wpływających za bezpieczeństwo oraz wygląd palet, które opuszczają Twój zakład produkcyjny, sklep czy magazyn.

Samojezdne owijarki do palet są wyposażone w falowniki, które kontrolują prędkość jazdy, wznoszenia i opadania wózka z folią stretch. Na maszcie znajduje się bardzo wygodny, dotykowy panel sterowania z funkcją autodiagnostyki. Mobilne roboty do owijania folią są również wyposażone w sygnały świetlne lub dźwiękowe, które informują o ich pracy. Dzięki temu ich poruszanie po zakładzie jest bezpieczne. Zawsze możesz również dodatkowo wydzielić miejsce do pracy, używając specjalnych elementów do wygrodzenia przestrzeni. Warto zaznaczyć, że mobilna owijarka do palet nie potrzebuje jej wiele, dlatego bez przeszkód sprawdzi się nawet w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Owijarki samojezdne mogą posiadać kilka trybów i nawet 20 programów pracy. W zależności od aktualnych potrzeb możesz wykorzystać program owijania ekonomicznego, wodoszczelnego czy dla dużych ładunków. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie sposobu pracy do rodzaju konkretnego towaru. Jeśli chcesz zabezpieczyć ładunki przed wodą i wilgocią, wybierasz pakowanie wodoszczelne, jeśli zależy Ci na dużej oszczędności – program ekonomiczny. Co więcej, dodatkową oszczędność materiałów zapewnia system pre-stretch, czyli wstępnego rozciągu folii. To zaawansowane technologicznie rozwiązanie umożliwia maksymalne rozciągnięcie folii, a w efekcie jej wolniejsze zużywania. Nie wpływa to w niekorzystny sposób na bezpieczeństwo ładunków, wręcz przeciwnie – odpowiednio naciągnięta folia zapewnia mu większą stabilność i szczelność owijania.

Owijarki samojezdne umożliwiają wykorzystanie dodatkowego wyposażenia, które pozwoli jeszcze lepiej dopasować sposób ich pracy do warunków oraz rodzaju ładunków. Dzięki ich użyciu możesz dowolnie spersonalizować urządzenie i dopasować je jak najlepiej do swoich potrzeb. Na przykład: wyższy maszt pozwoli Ci zabezpieczać folią ładunki wyższe niż 2400 mm, fotokomórka będzie wykrywać ciemne ładunki, a stan zużycia folii pomoże Ci na bieżąco monitować zapotrzebowanie na materiały. Samojezdne maszyny do owijania folią są bardzo wydajne dzięki specjalnie zastosowanym akumulatorom. Nie mają dużych wymagań, a jednocześnie oferują użytkownikowi bardzo dużo możliwości. To z pewnością jeden z najfunkcjonalniejszych rodzajów z kategorii owijarek do palet, który na co dzień zaskakuje efektywnością, skutecznością i ogromnym komfortem użytkowania.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Najlepsza mobilna owijarka do palet – przykładowe modele

W ofercie Tezaurus znajdziesz kilka mobilnych owijarek samojezdnych, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zobacz, co oferują poszczególne modele.

Owijarka do palet C-One Viverra

Maszyna porusza się samodzielnie wokół ładunku, owijając go dokładnie i szczelnie folią. Nie wymaga obsługi ze strony operatora i jest całkowicie samodzielna. Wydajny akumulator pozwala na zapakowanie ponad 200 palet na jednym ładowaniu. Dotykowy panel zapewnia wygodne i komfortowe ustawienia, gwarantujące łatwość obsługi urządzenia. Model Viverra od C-One ma 3 tryby pracy (ręczny, półautomatyczny, stała wysokość) oraz 4 cykle owijania (góra/dół, warstwa górna, tylko do góry, tylko w dół). W standardowym wyposażeniu dostępne są: falownik dla ustawiania prędkości maszyny (od 1,8 km/h do 4,4 km/h), falownik dla ustawiania prędkości wózka, fotokomórka, wyłącznik bezpieczeństwa, ustawienia głównych parametrów chronione hasłem, wskaźnik poziomu naładowania akumulatorów, sygnały dźwiękowe oraz hamulec elektromagnetyczny do rozciągu folii stretch. Ostatnia opcja jest szczególnie praktyczna i pozwala zaoszczędzić materiały oraz obniżyć koszty owijania ładunków.

Owijarka Cyklop CSM 211/212

Samojezdne owijarki Cyklop CSM 211, CSM 212 i CSM 212 Advanced nadają się doskonale do foliowania niestabilnych, ponadgabarytowych oraz bardzo ciężkich ładunków. Nie wymagają jednak do pracy dużej przestrzeni i są bardzo kompaktowe. Podwójny akumulator ładuje się ok. 8-10 godzin, dlatego urządzenie potrzebuje kilkugodzinnych, regularnych przerw od pracy. Model ma wygodny panel dotykowy do wyboru różnych trybów i programów pracy, w tym: owijanie ekonomiczne góra/dół, program dla bardzo dużych ładunków, owijanie wodoszczelne z ręcznie układaną folią przykryciową czy pojedyncze owijanie pod przyciskiem. W standardowym wyposażeniu dostępne są: podwójny akumulator, sygnały świetlne i dźwiękowe, opcja opóźnienia fotokomórki, regulacja prędkość podnoszenia i opadania wózka z folią, regulacja prędkości jazdy podczas procesu owijania oraz system pre-stretch. Model owijarki mobilnej CSM 211 został wyposażony w system FM dający rozciąg wstępny do 120%, natomiast urządzenia CSM 212 oraz CSM 212 Advanced są wyposażone w system PRS, który umożliwia wstępny rozciąg folii od 150% do 250%.

Mobilna owijarka do palet C-One Cingo

Ostatnią z naszych propozycji jest owijarka samobieżna C-One Cingo. To doskonałe urządzenie do pakowania ładunków ponadgabarytowych, bardzo ciężkich, stojących i o dowolnej szerokości. Zapewnia 3 tryby (ręczny, półautomatyczny, stała wysokość) oraz 4 cykle pracy (góra/dół, warstwa górna, tylko do góry, tylko w dół). Istnieje również możliwość zapisania na urządzeniu aż 20 dowolnych programów użytkownika. Podstawowa wersja sprzętu zawiera: falownik dla ustawiania prędkości maszyny, falownik dla ustawiania prędkości wózka (niezależna kontrola wznoszenia i opadania), hamulec ręczny do rozciągu folii stretch, fotokomórkę wykrywającą ładunki, wyłącznik bezpieczeństwa, sygnały dźwiękowe, wygodny dotykowy panel sterowania, ustawienia parametrów chronione hasłem, a także wskaźnik poziomu naładowania akumulatorów z ostrzeżeniem o jego niskim stanie.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko mobilna owijarka do palet, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.