Maszyna do pakowania palet

Maszyna do pakowania palet to bardzo funkcjonalne urządzenie, idealne do zakładów produkcyjnych, sklepów wysyłkowych czy magazynów. Dzięki niej w łatwy sposób zabezpieczysz folią towary umieszczone na paletach. Takie rozwiązanie ułatwia późniejsze przechowywanie oraz transportowanie ładunków. To jednak niejedyna zaleta, jaką gwarantuje automatyczna maszyna do pakowania palet. Jest ich znacznie więcej! Chcesz poznać wszystkie?

Maszyna do pakowania palet - Tezaurus

Maszyna do pakowania palet jest…

1. …samodzielna

Automatyczne owijarki do palet to urządzenia nad wyraz samodzielne. W przeciwieństwie do sprzętów ręcznych i półautomatycznych, nie wymagają żadnej obsługi ze strony operatora. Wystarczy odpowiednio je ustawić i dobrać parametry do pakowanego ładunku, a cały proces przeprowadzają same. Pomyśl, o ile prostsza byłaby praca w Twoim zakładzie, gdybyś nie musiał pakować towarów ręcznie ani obsługiwać urządzeń. Nie musiałbyś zatrudniać dodatkowych pracowników tylko po to, by zabezpieczali produkty folią stretch.

2. …profesjonalna

Dobrej jakości, solidna automatyczna maszyna do pakowania palet owija je zgodnie z ustalonymi parametrami, gwarantując idealne zabezpieczenie. Towarowi, który wyjeżdża z zakładu, nie grozi deszcz, wilgoć, kurz, a nawet kradzież. Klienci natychmiast zauważają, że zależy Ci na dobrej ochronie, a co za tym idzie – na ich zadowoleniu. Profesjonalna praca owijarki do palet świadczy o Twoim profesjonalizmie.

Najlepsza maszyna do pakowania palet

3. …dokładna i precyzyjna

Automatyczne i półautomatyczne maszyny do pakowania palet wyróżniają się bardzo dużą precyzją i dokładnością pracy. Dzięki idealnie dobranym parametrom, są w stanie dostosować się do każdego rodzaju pakownego towaru. Niezależnie od tego, czy jest on duży, mały, ciężki czy lekki – naprężenie folii oraz sposób owijania są idealnie do niego dobrane. Możesz mieć pewność, że zabezpieczenie będzie szczelne i całkowicie odporne na działanie czynników zewnętrznych. Warto zauważyć, że ręczne owijanie ładunków wiąże się często z mniejszymi bądź większymi błędami i niedociągnięciami. Ograniczając czynnik ludzki, możesz również wykluczać sytuacje, w których ładunek powraca do zakładu z powodu zniszczenia albo reklamacji.

4. …estetyczna

Korzystając z urządzeń automatycznych, zyskujesz jeden, ujednolicony sposób pakowania – tak samo bezpieczny, jak i estetyczny. To oczywiste, że w tym zestawieniu kwestia ochrony ładunku jest znacznie ważniejsza od względów estetycznych. Nie ma jednak powodu, abyś rezygnował z czystego, schludnego i zwyczajnie ładnego pakowania. Czasami pierwsze wrażenie okazuje się najważniejsze, dlatego zadbaj o to, by klient od razu po zetknięciu się z Twoim towarem, odczuł, że ma do czynienia z kimś, komu naprawdę zależy na jego zadowoleniu.

5. …bezpieczna

Rezygnacja z pracy ręcznej to duże ułatwienie dla całej załogi Twojego przedsiębiorstwa. Pomyśl tylko, jak wiele urazów, kontuzji czy wypadków przy pracy generuje ręczne owijanie towarów folią. Użycie automatycznej lub półautomatycznej owijarki pozwala całkowicie albo w bardzo dużym stopniu pozbyć się konieczności ręcznej obsługi urządzenia. Ponieważ owijarka cały proces pakowania towaru przeprowadza sama, nie ma powodów do obaw o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Jeśli pragniesz dodatkowo o nie zadbać, wykorzystaj możliwość wygrodzenia strefy pracy maszyny. Dzięki temu nie będzie miał do niej dostępu nikt niepowołany.

6. …oszczędna

Korzystanie z dobrej jakości owijarki do palet umożliwi Ci znaczną oszczędność kosztów. Jak to możliwe? Ręczne pakowanie nie jest tak precyzyjne i dokładnie, dlatego często wymaga poprawek. Ponadto każdy z pracowników ma nieco odmienny styl pracy, przez co różni się również zużycie materiałów do pakowania. Poprzez ujednolicenie standardu pracy, możesz dokładnie zaplanować i określić zużycie folii stretch. Co więcej, wykorzystując dodatkowe wyposażenie owijarki, zadbasz o odpowiednie rozciągnięcie foli. System wstępnego rozciągu, tzw. pre-stretch, jest w stanie zaoszczędzić nawet do 20% kosztów owijania stretchem w porównaniu do pracy ręcznej. I to bez najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo czy ochronę ładunków! Na rynku znajdziesz urządzenia, które zostały automatycznie wyposażone w pre-stretch lub dokupić dodatkowe wyposażenie, które pozwoli Ci podrasować dotychczasową pracę owijarki.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

7. …dopasowana idealnie do potrzeb przedsiębiorstwa

Dzięki szerokiemu asortymentowi maszyn do pakowania palet, które są dostępne na rynku, możesz wybrać dokładnie takie urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Każde przedsiębiorstwo jest inne, odmienne są również potrzeby poszczególnych branż czy firm. Dlatego w sklepie Tezaurus masz do wyboru zarówno pionowe, jak i poziome owijarki do palet.

Maszyna do pakowania palet to rewelacyjne rozwiązanie do Twojej firmy!

Owijarki z wirującym ramieniem to świetny przykład maszyny do ciężkich i dużych ładunków. Jeśli szukasz najbardziej wytrzymałej pod względem wagi maszyny, to urządzenie będzie dla Ciebie idealne. Wśród maszyn z wirującym ramieniem znajdziesz zarówno sprzęt półautomatyczny, jak i całkowicie automatyczny. Wydajność modeli wynosi nawet do ponad 100 ładunków na godzinę, a możliwość skorzystania z dodatkowego wyposażenia pozwoli Ci jeszcze bardziej ją podnieść.

Maszyna do pakowania palet ze stołem obrotowym zagwarantuje Ci owinięcie kilkudziesięciu palet w ciągu godziny. Takie urządzenia polecane są raczej dla małych i średnich firm. Istnieje również możliwość licznych udogodnień, które możesz wykorzystać, m.in.: wyższy maszt do wysokich ładunków, system do ważenia towarów, docisk górny dla ładunków niestabilnych czy fotokomórka do ich łatwego wykrywania.

Maszyny do pakowania palet pierścieniowe to jedne z najwydajniejszych urządzeń dostępnych na rynku – umożliwiają pakowanie nawet ponad 150 ładunków na godzinę. Jednocześnie doskonale nadają się do delikatnych produktów wykonanych ze szkła czy ceramiki. Podobnie jak poprzednie modele, urządzenia pierścieniowe również można wyposażyć w dodatki, wpływające zarówno na wydajność, jak i wygodę korzystania ze sprzętu.

Przejezdna maszyna do owijania palet umożliwia dostosowanie napięcia folii do potrzeb danego ładunku. To urządzenie nadaje się świetnie do zabezpieczania dużych, długich i niewymiarowych towarów, na przykład drewnianych płyt czy mebli. Jeśli masz w firmie większą linię pakującą, sprzęt przejezdny idealnie się w nią wkomponuje.

Owijarki samojezdne to mobilne urządzenia, które można dowolnie transportować i przewozić. Nie potrzebują do pracy jednego konkretnego miejsca i mogą w każdej chwili podjechać w dane miejsce i tam zapakować ładunki w folię. To rozwiązanie idealne dla osób, które nie mają możliwości transportowania produktów po całym zakładzie. Powodów może być kilka, na przykład ich wielkość, niewymiarowość lub niestabilność.

Maszyny poziome, nazywane są inaczej spiralnymi albo horyzontalnymi. Rolka z folią jest w nich umieszczona poziomo. Tego typu urządzenia polecane są raczej do ładunków niespaletyzowanych i o bardziej nieregularnych kształtach. Są idealnym rozwiązaniem do zakładu, w których jedną z ważniejszych cech sprzętu jest jego wydajność.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko maszyna do pakowania palet, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.