Streczownica ręczna

Streczownica ręczna czy automatyczna? Porównanie urządzeń

Potrzebujesz solidnej streczownicy do swojego zakładu, ale nie wiesz, jaki rodzaj urządzenia wybrać? Zobacz porównanie sprzętu ręcznego i automatycznego, które pozwoli Ci jeszcze lepiej dopasować konkretny model do potrzeb swojej branży oraz indywidualnych wymagań przedsiębiorstwa. Na tapet wzięliśmy dwie kategorie produktów: streczownica ręczna oraz automatyczna. Która z nich wygrała w tym zestawieniu i dlaczego? Przekonaj się sam!

Streczownica ręczna - Tezaurus

Czas pracy i wydajność

Pierwszą różnicą, którą nietrudno jest zauważyć już na samym początku, jest wydajność pracy poszczególnych urządzeń. W tej kwestii znacznie lepiej spisuje się streczownica automatyczna. W takim samym czasie jest w stanie zabezpieczyć dużo większą liczbę ładunków niż jej ręczny odpowiednik. W sytuacji, w której wymagasz od sprzętu zabezpieczenia od kilku do kilkudziesięciu palet dziennie, używanie maszyny ręcznej nie jest tak problematyczne. Jednak w przypadku hal produkcyjnych czy magazynów, które wypuszczają dziennie nawet kilkaset zabezpieczonych ładunków, wybór urządzenia automatycznego wydaje się najbardziej rozsądnym pomysłem.

Profesjonalna streczownica ręczna

Dokładność i precyzja pracy

Streczownica ręczna oraz automatyczna różnią się od siebie znacznie pod względem dokładności i precyzji pracy. W przypadku pierwszej z nich duże znaczenie ma doświadczenie oraz sposób pracy operatora maszyny. To, w jaki sposób ładunek zostanie owinięty zależy w największym stopniu od tego, kto obsługuje urządzenie. Z kolei maszyna automatyczna cały proces owijania wykonuje samodzielnie, co sprawia, że system jest ujednolicony i gwarantuje zawsze dokładnie takie same efekty. Odpowiednio naciągnięta folia zabezpiecza towary precyzyjnie i dokładnie, zawsze w taki sam sposób, dzięki któremu zyskują one maksymalną ochronę zarówno podczas transportu, jak i magazynowania ładunków.

Podczas owijania ręcznego często dochodzi do problemów, usterek czy niedociągnięć, związanych z indywidualnym stylem pracy oraz popełnianymi przez operatora drobnymi błędami. Nie muszą one zawsze wpływać na bezpieczeństwo ładunków, ale z pewnością mają znaczenie, jeśli zwracasz dużą uwagę na estetykę produktów, które opuszczają Twój zakład. Im dokładniejsze i bardziej schludne jest owinięcie folią, tym bardziej profesjonalny wydajesz się w oczach swoich klientów. Warto o tym pamiętać i budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klientów również w taki sposób.

Streczownica ręczna - najlepsze modele

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Zalety automatycznych owijarek do palet

Bezpieczeństwo pracy

Streczownica ręczna wymaga do pracy obsługi ze strony operatora. To wiąże się z kolei z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. W przypadku takich urządzeń często dochodzi do wypadków, urazów czy kontuzji. Pracownicy, którzy często obsługują ręczne owijarki, skarżą się na bóle pleców związane z naciąganiem mięśni oraz powtarzaniem tych samych czynności wiele razy w ciągu dnia. Zautomatyzowane urządzenia znacznie odciążają pracowników zakładu, ponieważ cały proces pakowania – od A do Z – dokonuje się samodzielnie.

Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo w swojej firmie, możesz wyznaczyć specjalne miejsce do pracy owijarki, gdzie nie będą mieli wstępu pracownicy. W ofercie Tezaurus dostępne są specjalne systemy wygrodzeń, za pomocą których możesz stworzyć bezpieczną przestrzeń wokół maszyny. Takie rozwiązanie sprawi, że nikt niepowołany się do niej nie zbliży, a Ty będziesz miał pewność, że w Twoim zakładzie są zachowane wszystkie środki ostrożności.

Cena owijarki

Ceny owijarek ręcznych wydają się nieraz bardzo atrakcyjne i w zależności od konkretnego modelu mogą wynosić już od kilkuset złotych. Urządzenia automatyczne są natomiast znacznie droższe i zazwyczaj ich ceny wahają się w granicach kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rozpiętość cenowa może być naprawdę duża i w dużej mierze zależy od parametrów i funkcji poszczególnych modeli owijarek. Czy to oznacza, że streczownica ręczna jest bardziej opłacalna? Niekoniecznie. Sam zakup jest oczywiście znacznie tańszy, jednak eksploatacja maszyny okazuje się droższa w przypadku streczownicy ręcznej.

Po pierwsze zużywa się wtedy widocznie więcej materiałów do owijania, czyli folii stretch. Praca bez wstępnego rozciągu folii może być ostatecznie nawet o 20% droższa niż z systemem pre-stretch. Ponadto owijarka ręczna wymaga obsługi ze strony operatora, co generuje kolejne koszty. Co więcej, dokładne i precyzyjne owijanie folią za pomocą maszyny automatycznej sprawia, że ładunki rzadziej powracają do zakładu produkcyjnego lub magazynu z powodu uszkodzeń, zniszczeń, a co za tym idzie również zwrotów i reklamacji dokonywanych przez klientów.

Dostępne funkcje i parametry

Streczownica automatyczna oferuje użytkownikowi znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim dostępna jest w wielu modelach pionowych i poziomych. W ofercie Tezaurus znajdziesz m.in. owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, przejezdne i samojezdne. Poszczególne typy urządzeń są skierowane do różnych użytkowników, ich potrzeb oraz wymagań. Podczas zakupu zwróć uwagę przede wszystkim na wymiary oraz rodzaj zabezpieczanego towaru.

Ponadto wiele z maszyn można jeszcze bardziej usprawnić, zaopatrując je w dodatkowe wyposażenie. W naszej ofercie znajdziesz m.in.: wyższe maszty dla wysokich ładunków, dociski górne do stabilizacji, zwiększoną nośność stołu, systemy wiązania folią, zdalną kontrolę pilotem, fotokomórki do wykrywania ciemnych ładunków, rampy podjazdowe, systemy ważące, moduły automatycznego odcinania folii, ramy do montażu urządzenia w podłodze czy wspomniane już wcześniej systemy wygrodzeń. Gwarantujemy oryginalne maszyny od najlepszych producentów na światowym rynku, w tym: Cyklop, C-One czy Messersi. Zapewniamy również usługi serwisowania oraz napraw w razie ewentualnych usterek.

A jeśli nadal masz wątpliwości co do tego, jaka streczownica automatyczna lub półautomatyczna nadaje się najlepiej do Twojego zakładu, napisz do nas. Nasi doświadczeni doradcy z chęcią wysłuchają o wszystkich Twoich potrzebach i pomogą Ci wybrać najbardziej skuteczną i praktyczną maszynę do Twojego zakładu.

Wymagania powierzchniowe

Obawiasz się, że w Twoim zakładzie nie zmieści się żadna bardziej zaawansowana maszyna do owijania folią niż zwykłe urządzenie ręczne? To nieprawda! Oczywiście, na rynku dostępnych jest wiele bardzo rozbudowanych sprzętów, które nadają się do zintegrowania z zaawansowanymi technologiczne systemami pakowania. Przykładem może być np. owijarka przejezdna czy pierścieniowa. Takie maszyny wymagają zagospodarowania dla nich odpowiedniej powierzchni. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, nawet jeżeli masz na co dzień do czynienia z wyjątkowo dużymi ładunkami o niestandardowych wymiarach i kształtach. Nawet w najmniejszym zakładzie możesz wykorzystać automatyczną owijarkę samojezdną, która jest mobilna i zabezpieczy ładunki wszędzie i niemal w każdych warunkach. Maszyna ze stołem obrotowym także wymaga stosunkowo niewiele miejsca, dlatego jest wybierana bardzo często przez wielu małych i średnich przedsiębiorców.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko streczownica ręczna, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.