Maszyna do owijania palet

Maszyna do owijania palet wykorzystywana jest do zabezpieczania towarów o różnym rozmiarze czy kształcie. Pakowanie zbiorcze przy jej użyciu staje się zdecydowanie wydajniejsze i efektywniejsze przy jednoczesnym podniesieniu jakości.

Maszyna do owijania palet - Tezaurus

Odpowiednia maszyna do owijania palet - a więc jaka?

Inwestycja w maszynę do owijania palet jest jedną z najlepszych pod kątem rozwoju firmy i zwiększenia lub usystematyzowania jej wydajności. Urządzenia tego rodzaju spełniają swoje funkcje dostarczając wysokiej jakości oraz oszczędności, nie mniej, by rzeczywiście móc korzystać z wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą maszyna do owijania palet, należy wybrać odpowiedni model.

Kluczem do dobrej inwestycji jest przede wszystkim określenie wymagań zakładu (np. wydajność, stopień zautomatyzowania) i pakowanego produktu (ciężar, rozmiar, rodzaj zabezpieczenia, naprężenie folii itp.). Dopiero po dokonaniu analizy potrzeb można wstępnie określić, jakiej maszyny do owijania palet potrzebujemy, a więc czy ma to być niewielkie urządzenie, czy też zintegrowane z linią pakującą.

Szukając odpowiedniej maszyny skupmy się na modelach wysokiej klasy, a więc tych wyprodukowanych przez specjalistów w dziedzinie rozwiązań dla pakowania zbiorczego. Cena maszyny do owijania palet powinna być sprawą drugorzędną, która nie powinna być głównym motorem dokonania wyboru. Przede wszystkim należy skupić się na funkcjonalności urządzenia, które powinno być dopasowane do zakładu. Warto zwrócić także uwagę na udogodnienia podnoszące efektywność pracy.

Maszyna do owijania palet - profesjonalna!

Zadzwoń i zapytaj o maszynę do owijania palet

Chcesz usystematyzować pakowanie zbiorcze i perfekcyjnie zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami?

A może zależy ci na modernizacji linii do pakowania? Zadzwoń do specjalistów Tezaurus i sprawdź która maszyna do owijania palet spełni twoje oczekiwania.

Maszyna do owijania palet może oznaczać koniec z uszkodzeniami towaru!

Jedną z najbardziej odczuwalnych zmian po zakupie maszyny do pakowania jest znaczne wyeliminowanie problemu związanego z uszkodzeniem spaletyzowanego towaru podczas transportu. Niestety ręczne stretchowanie nie pozwala na właściwe naprężenie folii, dość często dopuszcza niedokładność, a przy tym nie jest powtarzalne – słowem jest kompletnie niedoskonałe. W związku z tym dochodzi do uszkodzeń ładunku podczas magazynowania, transportu czy rozładunku. Ponadto nieefektywnie zabezpieczony ładunek jest narażony na zgubne działanie czynników zewnętrznych tj. kurz, brud, wilgoć. Maszyna owijania palet wyklucza te nieprawidłowości, a tym samym minimalizuje realne straty danego zakładu.

Odpowiednio dopasowana do potrzeb maszyna do owijania palet każdorazowo wykona swoje zadanie w perfekcyjny sposób. Jej funkcyjność przekłada się także na komfort pracy i wydajność – co nie pozostaje niezauważone w rozliczeniach zakładu. Wymieniając plusy trzeba także zaznaczyć, że nowoczesne maszyny do pakowania posiadają funkcję rozciągu folii i dostosowania tego parametru do konkretnych oczekiwań, co wpływa także na oszczędność. Podczas wyboru i zakupu maszyny należy pamiętać o docelowej ilości pakowanych palet, a więc o maksymalnie planowanej wydajności.

Maszyna do owijania palet? Sprawdź modele Tezaurus!

Jaka maszyna do owijania palet sprawdzi się w moim zakładzie?

Dobierz najlepsze urządzenia do swojego zakładu na podstawie funkcji i możliwości oferowanych przez poszczególne owijarki do palet. Jakie maszyny znajdziesz w naszej ofercie?

Półautomatyczne owijarki ramieniowe

Sprawdzą się doskonale tam, gdzie nie ma przestrzeni na pełną linię pakującą. Są niewielkie, kompaktowe i mogą łączyć funkcje pakowania oraz transportowania. Wiele z nich gwarantuje system wstępnego rozciągu taśmy czy sterowanie zdalne za pomocą pilota.

Automatyczne owijarki z wirującym ramieniem

Zapewniają wysoką wydajność i precyzję pracy. Można zintegrować je z gotowymi liniami pakującymi, podnosząc jakość pracy w całym zakładzie. Są w stanie zabezpieczyć nawet do 100 ładunków na godzinę i pracować nieprzerwanie przez całą dobę. Urządzenia są całkowicie automatyczne i cały proces pakowania przeprowadzają bez konieczności ich ręcznej obsługi.

Półautomatyczne owijarki do palet ze stołem obrotowym

Polecane są szczególnie do małych i średnich przedsiębiorstw, w których wystarczy zabezpieczanie ok. 40 ładunków na godzinę. Poszczególne modele urządzeń różnią się między sobą wielkością, nośnością stołu oraz wysokością masztów. Liczne dodatkowe opcje wyposażenia pozwalają dostosować sposób pracy jak najściślej do potrzeb zakładu.

Owijarki pierścieniowe

To rozwiązanie do zakładów, w których konieczna jest wyjątkowo duża wydajność pracy. Mogą pracować nieustannie, ograniczając do minimum przestoje. Doskonale nadają się do zabezpieczania delikatnych materiałów, na przykład szkła czy ceramiki. Zapakują nawet do 150 ładunków w ciągu godziny.

Samojezdna owijarka do palet

To mobilne urządzenie, które ogranicza konieczność przemieszczania ładunków po magazynie. Maszyna nie wymaga prowadzenia przez operatora, a cały proces owijania folią wykonuje samodzielnie, poruszając się wokół ładunku. Nadaje się do niewielkich zakładów, gdzie nie ma możliwości wprowadzenia rozbudowanej linii pakującej. Urządzenie samojezdne sprawdzi się świetnie podczas owijania towarów, które nie wymagają silnego naprężenia folii, a jedynie zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi;

Owijarka przejezdna

To wybór na zautomatyzowane linie produkcyjne i pakujące. Ładunek przejeżdża przez maszynę i w tym czasie jest płynnie zabezpieczany folią. Maszyna może pracować na ograniczonej przestrzeni i pozwala na pakowanie ładunków o różnych wielkościach oraz wymiarach, ponadto daje możliwość dowolnego regulowania napięcia folii. Nadaje się doskonale do pakowania płyt OSB, drewnianych itp.;

Maszyna do owijania palet pozioma

Nazywana inaczej spiralną lub horyzontalną, jest wykorzystywana najczęściej do zabezpieczania wyrobów stolarskich, mebli, palet z deskami czy materiałów budowlanych. Jest doskonałym wyborem do pakowania długich ładunków o nieregularnych kształtach. Możliwość wyboru średnicy otworu w pierścieniach obrotowych gwarantuje idealne dopasowanie do potrzeb danego ładunku. Automatyczne urządzenie jest sterowane komputerowo i pozwala ograniczyć do minimum konieczność obsługi przez pracowników zakładu.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Chcesz zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru podczas wysyłki? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania? Wypełnij formularz — nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci wyczerpującej i kompetentnej odpowiedzi.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.