Streczarka

Streczarka do palet – 6 kroków do zakupu idealnego urządzenia

Streczarka, szczególnie urządzenia półautomatyczne i automatyczne, to inwestycja, którą warto dobrze przemyśleć. Dzięki dopasowaniu wszystkich parametrów do potrzeb swojego biznesu, będziesz na co dzień wykorzystywał maksimum jej możliwości. Proponujemy 6 prostych kroków, które pomogą Ci wybrać najlepsze urządzenie dla siebie.

Streczarka do palet - Tezaurus

1. Określ swoje potrzeby

Wybór konkretnego modelu streczarki do palet zależy przez wszystkim od branży oraz charakteru Twojej działalności. Inne urządzenie sprawdzi się do pakowania delikatnych towarów, takich jak szkło lub ceramika, inne do niestabilnych, wysokich, o niestandardowych wymiarach. Na początku zastanów się więc, jakie ładunki będziesz zabezpieczał – określ ich wielkość, wagę oraz typ.

2. Określ możliwości swojego zakładu

Drugą niezwykle ważną kwestią jest powierzchnia, jaką możesz przeznaczyć na maszynę. Niektóre z nich wymagają zagospodarowania dużej ilości miejsca, inne są kompaktowe, a nawet mobilne i mogą być wykorzystywane w niemal każdych warunkach. Istotna jest również ilość ładunków – mniej wydajne maszyny są w stanie zabezpieczyć ich ok. 40 na godzinę, najbardziej zaawansowane nawet 150 na godzinę. Nie ma jednak potrzeby inwestowania w rozbudowaną wersję, jeżeli dziennie pakujesz zaledwie kilkadziesiąt palet.

Streczarka - Tezaurus

3. Streczarka najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb

Po określeniu swoich potrzeb i możliwości możesz przejść do wybrania rodzaju urządzenia. W naszej ofercie dostępne są zarówno poziome, jak i pionowe maszyny. Różne typy owijarek cechują się innymi korzyściami, warto więc poznać ich wszystkie możliwości, by wiedzieć, czy będziesz miał szansę z nich skorzystać.

Streczarka do palet z wirującym ramieniem

Jest dostępna w wersji półautomatycznej lub automatycznej. Sprawdza się przede wszystkim przy pakowaniu wyjątkowo ciężkich lub dużych, stojących ładunków. Warto wiedzieć, że zaawansowane modele urządzeń nie potrzebują wcale do pracy dużo miejsca. Kompaktowe rozwiązania nadadzą się idealnie do nieco mniejszych zakładów, można je również z powodzeniem zintegrować z istniejącymi liniami pakującymi. Automatyczna streczarka z wirującym ramieniem zabezpieczy nawet 100 ładunków w ciągu godziny, a system wstępnego rozciągu folii pozwoli Ci oszczędzać koszty materiałów. W zależności od modelu owijarki z ramieniem mogą łączyć w sobie funkcję pakowania i transportu, być urządzeniami mobilnymi czy mieć własne zasilanie.

Streczarka ze stołem obrotowym

Owijarki do palet ze stołem obrotowym dają duże możliwości modyfikacji i dostosowywania opcji i parametrów do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można zwiększać wysokość ich masztów czy nośność stołów obrotowych. W zależności od modelu mogą zapakować 40 lub więcej ładunków w ciągu godziny. Są doskonałym rozwiązaniem do małych oraz średnich przedsiębiorstw, a także dla sklepów i magazynów wysyłkowych, w których nie korzysta się z zaawansowanych i rozbudowanych linii pakujących.

Owijarki pierścieniowe

Idealne rozwiązanie dla bardzo wymagających. W zależności od modelu są w stanie zabezpieczyć nawet 120-150 ładunków na godzinę. Sprawdzają się w zakładach, w których ważna jest szybkość, wydajność i precyzja pakowania. Urządzenia pierścieniowe są w stanie pracować bez przerwy, nie powodując przestojów. Ponadto nadają się do delikatnych ładunków, takich jak ceramika czy szkło. Maszyny wyposażone w system pre-strech są w stanie rozciągnąć folię nawet do 300%, oszczędzając w ten sposób na kosztach pakowania.

Owijarki samojezdne

Mobilne roboty samojezdne pozwalają na pakowania dużych, ciężkich, niestabilnych i niewymiarowych ładunków. Nie potrzebują do pracy wiele przestrzeni, więc sprawdzą się w zakładach, w których nie ma wyznaczonego konkretnego miejsca na rozbudowane linie pakujące. Streczarki samojezdne są wyposażone w kilka trybów pracy i 20 programów owijania, dzięki czemu można dostosować je do wymagań konkretnych ładunków. Wiele z nich można wyposażyć w dodatkowe elementy, ułatwiające pracę i podnoszące ich wydajność.

Owijarki przejezdne

Duże konstrukcje przejezdne pakują ładunki, które są płynnie wprowadzane do maszyny. Zapewniają odpowiednią ochronę dużym ładunkom. Przeznaczone są jednak przede wszystkim do wykorzystania na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych i pakujących, gdzie ładunki często zmieniają swoją wielkość i wymiary. Pozwalają na dowolne regulowanie napięcia folii i są często wykorzystywane przy pakowaniu płyt drewnianych, OSB itp.

Owijarki poziome

Maszyny poziomie wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ładunkami wyjątkowo długimi, ponadgabarytowymi i niespaletyzowanymi, takimi jak meble, deski, rynny itp. Można uzupełnić je dodatkowym wyposażeniem.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

4. Zadbaj o dodatkowe wyposażenie streczarki do palet

W zależności od indywidualnych potrzeb, maszynę możesz rozbudować dodatkowymi elementami wyposażenia, takimi jak:

 • system pre-stretch, umożliwiający rozciąganie folii do nawet 500%,
 • wyższy maszt, który pozwoli owijać wyższe ładunki,
 • docisk górny, przytrzymujący niestabilne ładunki podczas owijania,
 • zwiększona nośność stołu dla ciężkich ładunków,
 • system wiązania folią, zapewniający dodatkową stabilizację ładunku,
 • pilot do zdalnej kontroli urządzenia,
 • fotokomórka do określania wysokości ciemnych ładunków,
 • rampa podjazdowa,
 • system ważący do określania wagi pakowanych ładunków,
 • moduł automatycznego odcinania końcówek folii,
 • rama do montażu urządzenia w podłodze,
 • zabezpieczenia, pozwalające wygrodzić strefę pracy maszyny.

5. Wybierz najlepszą folię do pakowania

Oprócz wysokiej jakości maszyny, niezbędne są również odpowiednie materiały, w tym taśmy wiążące i folie do pakowania. W naszej ofercie znajdziesz solidną i trwałą folię maszynową, która nadaje się do współpracy z systemami pre-strech i jest na tyle rozciągliwa, że umożliwia zmniejszenie jej zużycia aż do 20%. W ten sposób oszczędzasz na kosztach owijania. Folie są dostępne w różnych wymiarach i kompatybilne z urządzeniami półautomatycznymi oraz automatycznymi. W zależności od potrzeb, możesz zamówić u nas pojedyncze rolki lub dostawę paletową. Materiał, z którego wykonana jest taśma, jest przyjazny dla środowiska i podlega recyklingowi, a jego wysoka jakość i atrakcyjna cena sprawiają, że klienci regularnie po nią wracają.

6. Postaw na sprawdzonego dostawcę maszyn

Podczas zakupu streczarki oraz akcesoriów zadbaj o to, by korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców. Tezaurus to autoryzowany dystrybutor urządzeń takich marek jak Cyklop, Messersi czy C-One. Oferujemy szeroki asortyment różnego typu owijarek oraz dodatkowych elementów do maszyn. Co więcej, zapewniamy naszym klientom serwis sprzętów, dzięki któremu wyposażenie Twojego zakładu będzie zawsze w doskonałym stanie i idealnej kondycji. Warto mieć na uwadze, że lepszej jakości urządzenie pozwoli Ci na duże oszczędzać związane z jego eksploatacją. Może się okazać, że droższa streczarka do palet w dłuższej perspektywie czasowej okaże się bardziej oszczędna. Zobacz całą ofertę dostępną w Tezaurus i wybierz z niej najlepszy sprzęt do swojego zakładu.

Niezawodna streczarka do palet

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko streczarki do palet, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

  Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

  Ocena strony

  Ocena / 5. Głosów:

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.