Owijarka do palet cena

Dobrze dopasowane urządzenie do streczowania to realne korzyści dla każdego przedsiębiorstwa. Kluczem do wybrania odpowiedniego urządzenia jest wyposażenie owijarki do palet, cena jest kwestią istotną, niemniej należy ją traktować w kontekście inwestycji, a nie szukania pozornych oszczędności.

Owijarka do palet cena - porównaj dostępne modele

Owijarka do palet cena - jak się kształtuje?

Owijarki do palet są urządzeniami o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Wspomagają, a w przypadku modeli automatycznych, wyręczają pracowników i tym samym systematyzują proces produkcji pozytywnie wpływając na jego optymalizację i osiągnięcie pożądanej wydajności. Mając na uwadze różnorodność, jaka cechuje owijarkę do palet cena poszczególnego modelu jest różna i zależna od opcji wyposażenia, które stanowią dodatkowe funkcje.

Chcąc ustalić cenę owijarki do palet wpierw należy ustalić jaki model będzie spełniał wymagania produkcyjne. Tezaurus proponuje owijarki pionowe automatyczne i półautomatyczne oraz owijarki poziome automatyczne. Każdy z modeli ma swoją wersję podstawową, gwarantującą wysoką jakość owijania, powtarzalność, deklarowaną wydajność i sterowanie. Nie mniej – żeby owijarka była „uszytą na miarę potrzeb” – zazwyczaj wprowadza się dodatkowe wyposażenie będące sporym udogodnieniem dla konkretnych działań. To właśnie te opcje i funkcje dodatkowe mają największy wpływ na cenę owijarek do palet. Nie oznacza to bynajmniej, że w swoich podstawowych wersjach streczarki są niedoskonałe, wprost przeciwnie, niemniej wymagania produktów mających być zapakowanymi determinują do większej personalizacji maszyny.

Owijarka do palet cena - Tezaurus

Zapytaj o cenę owijarki do palet

Zainteresował Cię konkretny model streczarki? Chcesz poznać cenę urządzenia wyposażonego w dodatkowe funkcje? Zadzwoń do sprzedawcy Tezaurus i dowiedz się ile kosztuje owijarka do palet.

Owijarka do palet cena - czy jest ważna?

Bezspornie każdego przedsiębiorcę decydującego się na owijarkę do palet cena interesuje najbardziej, ale — jak już nadmieniono — nie jest ona czynnikiem, który powinien przeważać o zakupie. Na polskim rynku sprzedaży można spotkać owijarki do palet, których cena jest podejrzanie niska. Zazwyczaj te urządzenia pochodzą albo od nieznanych albo od niedoświadczonych producentów, lub też z rynku wtórnego. W jednym i drugim przypadku kusząca cena może okazać się pozorną oszczędnością, która znajdzie swoje ujście w wysokich kosztach serwisowania, kiepskiej jakości samej maszyny, niedoprecyzowanych funkcjach i niskiej wydajności.

Wysokiej klasy owijarki do palet wyróżniają się dopracowaną w najmniejszych szczegółach konstrukcją oraz odpowiednim stopniem automatyzacji i rozwiązaniami, które w istocie wpływają na oszczędność, jakość, wydajność i bezpieczeństwo. W związku z tym pierwszym kryterium wyboru powinna być owijarka, która została wyprodukowana przez uznanego producenta będącego ekspertem w tej dziedzinie. Po wtóre należy ją dopasować do swoich wymagań, a tym samym wybrać opcje i funkcje dodatkowe, które oczywiście podnoszą cenę zakupy owijarki do palet, ale jednocześnie wpływają na proces streczowania i dopasowują się do modelu pracy produkcji. Cena owijarki do palet zależy więc od rodzaju jej zaawansowania, systemu rozciągu folii oraz wspomnianych już opcji dodatkowych np. wagi, docisku górnego czy najazdu eliminującego konieczność stosowania rampy.

Owijarka do palet - cena

Owijarka do palet cena

Dobrze dopasowane urządzenie do streczowania to realne korzyści dla każdego przedsiębiorstwa. Kluczem do wybrania odpowiedniego urządzenia jest wyposażenie owijarki do palet. Cena jest kwestią istotną, niemniej należy ją traktować w kontekście inwestycji, a nie szukania pozornych oszczędności.

Jak kształtują się ceny owijarki do palet?

Owijarki do palet są urządzeniami o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Wspomagają, a w przypadku modeli automatycznych, wyręczają pracowników i tym samym systematyzują proces produkcji, pozytywnie wpływając na jego optymalizację i osiągnięcie pożądanej wydajności. Mając na uwadze różnorodność, jaka cechuje owijarki do palet, ceny poszczególnych modeli są różne i zależne od opcji wyposażenia, które stanowią dodatkowe funkcje.

Chcąc ustalić cenę owijarki do palet wpierw należy określić, jaki model będzie spełniał wymagania produkcyjne. Tezaurus proponuje owijarki pionowe automatyczne i półautomatyczne oraz owijarki poziome automatyczne. Każdy z modeli ma swoją wersję podstawową, gwarantującą wysoką jakość owijania, powtarzalność, deklarowaną wydajność i sterowanie. Nie mniej – żeby owijarka była „uszyta na miarę potrzeb” – zazwyczaj wprowadza się dodatkowe wyposażenie, będące sporym udogodnieniem dla konkretnych działań. To właśnie te opcje i funkcje dodatkowe mają największy wpływ na cenę owijarek do palet. Nie oznacza to bynajmniej, że w swoich podstawowych wersjach streczarki są niedoskonałe, wprost przeciwnie, niemniej wymagania produktów mających być zapakowanymi determinują do większej personalizacji maszyny.

Dobra owijarka do palet – cena uzależniona od wyposażenia

W zależności od indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa oraz branży, w jakiej działasz, możesz spersonalizować owijarkę do palet zgodnie ze swoimi wymaganiami. Istnieje wiele opcji, od których zależy również kształtowanie się cen maszyny. Zdarzają się zakłady, w których podstawowe wyposażenie jest wystarczające, jednak znacznie częściej korzysta się z udogodnień pozwalających zmaksymalizować wydajność maszyny i zrobić w jak największym stopniu użytek z wszystkich jej możliwości. Dlatego tak ważne jest określenie na początku zadań, celów i potrzeb firmy.

W przypadku pakowania wysokich i niestabilnych ładunków przydatną opcją okazuje się docisk górny, którego zadaniem jest stabilizowanie towarów podczas owijania. Możesz zastosować go w urządzeniach pionowych ze stołem obrotowym i z wirującym ramieniem oraz w owijarkach pierścieniowych. Gdy wysokość pakowanych produktów przekracza 2,3 m, bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie wyższego masztu. Wyzwaniem jest również bezpieczne pakowanie dużych i szerokich ładunków, do których polecamy zwiększyć nośność stołu obrotowego. Gdy przenoszenie palety na stół do pakowania spowalnia pracę zakładu, doskonałym rozwiązaniem jest użycie stołu obrotowego z wycięciami na wózek widłowy, dzięki którym nie musisz korzystać z rampy podjazdowej. Inną opcją jest zamontowanie maszyny do ściany w przypadku owijarek z wirującym ramieniem lub w podłodze w przypadku urządzeń ze stołem obrotowym, co umożliwia wjechanie z ładunkiem z każdej strony bez użycia rampy podjazdowej.

Jeżeli zajdzie potrzeba kontrolowania wagi ładunku przed zapakowaniem, wystarczy zamontować specjalny system ważący z dodatkową opcją poszerzenia go o zintegrowaną drukarkę. Sterowanie owijarkami odbywa się zazwyczaj za pomocą wygodnego panelu, jednak w maszynach automatycznych możliwe jest rozbudowanie systemu sterowania o pilot zdalny, dzięki któremu możesz bezpiecznie i z dużą precyzją określać ustawienia sprzętu na pilocie.

Ogromną oszczędność kosztów gwarantuje system wstępnego rozciągu folii, czyli tzw. pre-stretch. Technologia pozwala rozciągać taśmę aż do 500%, ograniczając w ten sposób jej zużycie, a także zwiększając bezpieczeństwo pakowanego ładunku. Odpowiednie naprężenie folii możesz dostosować do potrzeb konkretnego towaru, zapewniając jego luźniejsze lub bardziej szczelne owinięcie. System może być zastosowany w formie różnych rozwiązań technologicznych – od rozciągania mechanicznego, które polega na hamowaniu jednej z rolek z folią, po indywidualne napędzanie i sterowanie rolką.

Powyższe udogodnienia to tylko niektóre z opcji, jakimi może charakteryzować się Twoja owijarka do palet. Cena urządzenia może ponadto zależeć od wyposażenia w system wiązania folią, fotokomórkę wykrywającą ciemne ładunki, moduł automatycznego odcinania końcówki folii czy bezpieczny system wygrodzeń zabezpieczających miejsce pracy maszyny.

Czy cena owijarki do palet jest ważna?

Bezspornie każdego przedsiębiorcę decydującego się na owijarki do palet cena interesuje najbardziej, ale — jak już nadmieniono — nie jest ona czynnikiem, który powinien przeważać podczas decyzji o zakupie konkretnego modelu. Na polskim rynku sprzedaży można spotkać owijarki do palet, których cena jest podejrzanie niska. Zazwyczaj te urządzenia pochodzą od nieznanych albo niedoświadczonych producentów lub też z rynku wtórnego. W jednym i drugim przypadku kusząca cena może okazać się pozorną oszczędnością, która znajdzie swoje ujście w wysokich kosztach serwisowania, kiepskiej jakości samej maszyny, niedoprecyzowanych funkcjach i niskiej wydajności.

Wysokiej klasy owijarki do palet wyróżniają się dopracowaną w najmniejszych szczegółach konstrukcją oraz odpowiednim stopniem automatyzacji i rozwiązaniami, które w istocie wpływają na oszczędność, jakość, wydajność i bezpieczeństwo pracy. W związku z tym pierwszym kryterium wyboru powinna być marka – najlepsze z pewnością będzie owijarka wyprodukowana przez uznanego producenta, będącego ekspertem w tej dziedzinie. Po wtóre należy ją dopasować do swoich wymagań, a tym samym wybrać opcje i funkcje dodatkowe, które oczywiście podnoszą cenę zakupy owijarki do palet, ale jednocześnie wpływają na sam proces streczowania i dopasowują się do modelu pracy produkcji. Cena owijarki do palet zależy zatem od rodzaju jej zaawansowania, systemu rozciągu folii oraz wspomnianych już opcji dodatkowych, takich jak np. waga, zastosowanie docisku górnego czy najazdu eliminującego konieczność stosowania rampy.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Chcesz poznać wszystkie możliwości technologiczne i ceny owijarek do palet? Zastanawiasz się nad wyborem modelu, producenta czy opcji dodatkowych? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.