Owijanie palet

Owijarki pionowe w zależności od wielkości i funkcji znajdują swoje zastosowanie w zakładach wymagających sprawnego pakowania i zabezpieczenia towaru. Urządzenia proponowane przez Tezaurus sprawdzają się w zakładach, w których nie ma konieczności wdrożenia automatycznej linii pakującej i w przedsiębiorstwach, w których liczy się wysoka wydajność pracy urządzeń pakujących.

Owijarki pionowe Tezaurus

Postaw na wyższą wydajność i bezpieczeństwo pakowania

Doświadczony serwis

Posiadamy własną, niezależną ekipę serwisową, oferujemy profesjonalne wsparcie telefoniczne dla naszych klientów, zapewniamy bardzo szybki czas reakcji.

Części zamienne

Dysponujemy dużym zapleczem części zamiennych, najważniejsze części eksploatacyjne mamy w magazynie, dzięki czemu skracamy czas napraw maszyn i urządzeń.

Montaż u klienta

Do wszystkich modeli owijarek do palet usługa montażu zawiera się w cenie zakupu, dysponujemy własnym, profesjonalnym zespołem montażowym.

Szkolenia

Specjalizujemy się w szkoleniach technicznych z zakresu obsługi, konserwacji i czyszczenia, podstawowych napraw oraz diagnostyki błędów.

wybierz madrze dostawce owijarek do palet

Pionowe owijarki do palet - wiele opcji

Owijarki pionowe przeznaczone są do maszynowego zabezpieczania towarów składowanych na paletach oraz różnego rodzaju towarów niepaletyzowanych. W zależności od potrzeb zakładów produkcyjnych Tezaurus proponuje półautomatyczne owijarki pionowe — przeznaczone głównie do zakładów, w których nie ma możliwości zbudowania automatycznej linii oraz automatyczne owijarki — sprawdzające się w dużych zakładach produkcyjnych, magazynach i w firmach logistycznych. Dostępne w naszej ofercie owijarki pionowe są wyposażone w wózki z pionowo osadzoną rolką folii, która podczas pracy urządzenia zabezpiecza paletę.

Półautomatyczne owijarki do palet są komfortowymi urządzeniami znajdującymi swoje zastosowanie w centrach dystrybucyjnych, magazynach i małych zakładach. Wielowariantowość półautomatycznych owijarek pozwala na dostosowanie urządzenia do specyfiki żądań. Najbardziej zaawansowane półautomatyczne owijarki pionowe są wyposażone w zdalnego pilota lub posiadają sterowanie PLC.

Owijarki pionowe ze stołem obrotowym są wydajnym rozwiązaniem w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach. Oparte na klasycznej konstrukcji, w której ładunek jest obracany podczas foliowania, wyróżniają się bezproblemową obsługą. Owijarki pionowe z wirującym ramieniem dedykowane są przede wszystkim dużym i niestabilnym ładunkom — w tym przypadku wózek z folią jest obracany wokół ładunku.

Profesjonalne owijarki pionowe

Folia do owijarek pionowych

Folia maszynowa dostępna jest w wielu szerokościach (125/250/500 mm) i grubościach (17 – 50 μm). Owijarki pionowe proponowane przez Tezaurus wykorzystują rozciąg folii mechanicznej, zwiększając ochronę i stabilność produktów na palecie przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia folii stretch.

Automatyczne owijarki pionowe i linie pakujące

Owijarki pionowe automatyczne znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w dużych zakładach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest pakowanie w określonym tempie i z dużą wydajnością. Granicą, która powinna determinować do zakupu automatycznej owijarki pionowej, jest konieczność pakowania ponad 20 ładunków na godzinę. Pełna automatyzacja maszyn pakujących wyposażona jest w system prestretch polegający na rozciągnięciu folii o kilkaset procent, dzięki czemu ładunek jest perfekcyjnie zabezpieczony, a sama folia jest używana oszczędniej.

Sterowanie automatycznych owijarek pionowych pozwala na doprecyzowanie indywidualnych parametrów pracy. Najbardziej zaawansowane modele mogą korzystać aż z 32 programów pakowania, ponadto wśród pakujących „automatów” znajdują się te wyróżniające się wysoką wydajnością (<120 ład./h), kompaktowym rozmiarem czy możliwością pracy przez całą dobę.

Linie pakujące konstruowane są zgodnie z zapotrzebowaniem danego przedsiębiorstwa. Automatyczne owijarki pionowe są dopasowywane do konkretnego rodzaju pakowanych towarów i wymogów technicznych. Tego rodzaju maszyny są pożądane przy produkcjach wysoko wydajnościowych, przy których zachodzi konieczność sprawnego pakowania i magazynowania.

Owijarki pionowe – zautomatyzuj pakowanie w Twojej firmie!

Ocena strony

Ocena / 5. Głosów:

Maszyny pakujące stworzone dla Twojej firmy

Specyfika branży, jak również rozmiar działania są jednymi z kluczowych elementów, które wskazują na konieczność usprawnienia etapu pakowania i zabezpieczania towarów.

Skontaktuj się ze specjalistą firmy Tezaurus i zobacz jak wiele możemy zmienić!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.