Owijarki pionowe

Owijarki pionowe w zależności od wielkości i funkcji znajdują swoje zastosowanie w zakładach wymagających sprawnego pakowania i zabezpieczenia towaru. Urządzenia proponowane przez Tezaurus sprawdzają się w zakładach, w których nie ma konieczności wdrożenia automatycznej linii pakującej i w przedsiębiorstwach, w których liczy się wysoka wydajność pracy urządzeń pakujących.

Owijarki pionowe Tezaurus

Pionowe owijarki do palet - wiele opcji

Owijarki pionowe przeznaczone są do maszynowego zabezpieczania towarów składowanych na paletach oraz różnego rodzaju towarów niepaletyzowanych. W zależności od potrzeb zakładów produkcyjnych Tezaurus proponuje półautomatyczne owijarki pionowe — przeznaczone głównie do zakładów, w których nie ma możliwości zbudowania automatycznej linii oraz automatyczne owijarki — sprawdzające się w dużych zakładach produkcyjnych, magazynach i w firmach logistycznych. Dostępne w naszej ofercie owijarki pionowe są wyposażone w wózki z pionowo osadzoną rolką folii, która podczas pracy urządzenia zabezpiecza paletę.

Półautomatyczne owijarki do palet są komfortowymi urządzeniami znajdującymi swoje zastosowanie w centrach dystrybucyjnych, magazynach i małych zakładach. Wielowariantowość półautomatycznych owijarek pozwala na dostosowanie urządzenia do specyfiki żądań. Najbardziej zaawansowane półautomatyczne owijarki pionowe są wyposażone w zdalnego pilota lub posiadają sterowanie PLC.

Owijarki pionowe ze stołem obrotowym są wydajnym rozwiązaniem w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach. Oparte na klasycznej konstrukcji, w której ładunek jest obracany podczas foliowania, wyróżniają się bezproblemową obsługą. Owijarki pionowe z wirującym ramieniem dedykowane są przede wszystkim dużym i niestabilnym ładunkom — w tym przypadku wózek z folią jest obracany wokół ładunku.

Profesjonalne owijarki pionowe

Folia do owijarek pionowych

Folia maszynowa dostępna jest w wielu szerokościach (125/250/500 mm) i grubościach (17 – 50 μm). Owijarki pionowe proponowane przez Tezaurus wykorzystują rozciąg folii mechanicznej, zwiększając ochronę i stabilność produktów na palecie przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia folii stretch.

Automatyczne owijarki pionowe i linie pakujące

Owijarki pionowe automatyczne znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w dużych zakładach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest pakowanie w określonym tempie i z dużą wydajnością. Granicą, która powinna determinować do zakupu automatycznej owijarki pionowej, jest konieczność pakowania ponad 20 ładunków na godzinę. Pełna automatyzacja maszyn pakujących wyposażona jest w system prestretch polegający na rozciągnięciu folii o kilkaset procent, dzięki czemu ładunek jest perfekcyjnie zabezpieczony, a sama folia jest używana oszczędniej.

Sterowanie automatycznych owijarek pionowych pozwala na doprecyzowanie indywidualnych parametrów pracy. Najbardziej zaawansowane modele mogą korzystać aż z 32 programów pakowania, ponadto wśród pakujących „automatów” znajdują się te wyróżniające się wysoką wydajnością (<120 ład./h), kompaktowym rozmiarem czy możliwością pracy przez całą dobę.

Linie pakujące konstruowane są zgodnie z zapotrzebowaniem danego przedsiębiorstwa. Automatyczne owijarki pionowe są dopasowywane do konkretnego rodzaju pakowanych towarów i wymogów technicznych. Tego rodzaju maszyny są pożądane przy produkcjach wysoko wydajnościowych, przy których zachodzi konieczność sprawnego pakowania i magazynowania.

Owijarki pionowe – zautomatyzuj pakowanie w Twojej firmie!

Ocena strony

Ocena / 5. Głosów:

Maszyny pakujące stworzone dla Twojej firmy

Specyfika branży, jak również rozmiar działania są jednymi z kluczowych elementów, które wskazują na konieczność usprawnienia etapu pakowania i zabezpieczania towarów.

Skontaktuj się ze specjalistą firmy Tezaurus i zobacz jak wiele możemy zmienić!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.