Wyposażenie owijarek do palet

Perfekcyjnie zautomatyzowana linia produkcyjna i pakująca to w istocie odpowiednio dobrane i dopasowane urządzenia. Owijarki do palet należą do tych, które swoją funkcyjnością muszą odpowiadać na rzeczywiste potrzeby tak pod kątem wydajności, jak i wymagań dotyczących samego pakowania.

Wyposażenie owijarek do palet - poznaj ofertę firmy Tezaurus

Wyposażenie owijarek - idealnie dobrane urządzenia

Wysokiej klasy owijarki do palet pozwalają na zwiększenie wydajności i usystematyzowanie pracy. Standardowe wyposażenie owijarek – choć imponujące i gwarantujące komfort użytkowania – nie zawsze zapewnia w pełni zgodną z potrzebami pracę. Owijarka do palet powinna zawierać w swoich możliwościach te funkcje, które zapewnią właściwe pakowanie przy dopełnieniu oczekiwanych w danej branży czy zakładzie standardów. Uznani producenci stwarzają możliwość idealnego dostosowania urządzenia do indywidualnych wymagań.

Jednym z rozwiązań stosowanych w wysokiej klasy urządzeniach streczujących jest system wstępnego rozciągu folii tzw. pre-stretch, który występuje w kilku wersjach. Jest to opcja, której głównym zadaniem jest zminimalizowanie ilości zużycia materiału eksploatacyjnego, a także zwiększenie bezpieczeństwa samego ładunku. Różne rozwiązania technologiczne systemu – od rozciągania mechanicznego polegającego na hamowaniu jednej z rolek z folią po indywidualne napędzanie i sterowanie rolką – pozwalają na wybranie takiej opcji, która pozwoli na uzyskanie pożądanego rozciągu folii. Warto podkreślić, że system jest możliwy do zastosowania w każdej owijarce, a w zależności od zastosowanej technologii daje możliwość rozciągnięcia folii od 120% ( system ręczny) do nawet 500% ( system power pre-stretch z dodatkowym silnikiem napędowym np. model C-One SuperPlus).

Wyposażenie owijarek do palet - Tezaurus

Wyposażenie owijarek do palet - zapytaj o wszystkie opcje

Jeśli chcesz kupić wysokiej klasy owijarkę do palet, która będzie perfekcyjnie współgrała z rodzajem branży i pakowanych produktów zadzwoń do konsultanta Tezaurus i zapytaj o opcje dodatkowe.

Wyposażenie owijarek - usprawnienia zwiększające funkcjonalność

Wśród rozlicznych możliwości dodatkowego wyposażenia owijarek do palet warto skupić się na tych, które w rzeczywisty sposób przyczynią się do zoptymalizowania procesu pakowania w danym zakładzie. Jeśli więc ładunki są wysokie lub niestabilne owijarka do palet powinna zawierać opcję docisku górnego, który stabilizuje całość i umożliwia perfekcyjne zafoliowanie towaru. Docisk górny jest możliwy do zastosowania w owijarkach pionowych ze stołem obrotowym, streczarkach z wirującym ramieniem oraz zaawansowanych owijarkach pierścieniowych. Innym usprawnieniem stosowanym w ładunkach wysokich jest owijarka z wyższym masztem pozwalająca na zafoliowanie ładunków powyżej 2,3 metra.

Opcją dodatkową stosowaną zazwyczaj w przypadku towarów o dużych, czy o szerokiej podstawie jest większy stół obrotowy, do której warto dołączyć zwiększoną nośność stołu obrotowego. Zazwyczaj problematyczną kwestią, która powoduje spowolnienie pracy jest przenoszenie palety z towarem na stół do pakowania. Stół obrotowy ze specjalnymi wycięciami na wózek widłowy całkowicie eliminuje konieczność stosowania rampy podjazdowej, natomiast wszędzie tam, gdzie konieczna jest oszczędność miejsca dobrymi rozwiązaniami są owijarki montowane do ściany ( owijarka z wirującym ramieniem bez masztu) lub do posadzki (dla owijarek ze stołem obrotowym). Plusem montażu owijarki ze stołem obrotowym do posadzki jest także całkowite wyeliminowanie stosowania rampy podjazdowej i możliwość wjechania z ładunkiem na urządzenie z każdej strony.

Funkcją, która znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność sprawdzenia wagi ładunku przed jego zapakowaniem, jest system ważący, który w dalszej opcji może być poszerzony o drukarkę, która jest osobnym urządzeniem możliwym do zintegrowania z całością. W przypadku zakupu owijarek półautomatycznych sterowanie ręczne może zostać zastąpione sterowaniem przy pomocy zdalnego pilota, dzięki czemu nie tylko praca jest efektywniejsza, ale i zwiększa się jej bezpieczeństwo.

Wyposażenie owijarek do palet- zapoznaj się ze szczegółami oferty firmy Tezaurus!

Wyposażenie owijarek do palet - Tezaurus Technika Pakowania

Wyposażenie owijarek - wybrane opcje

Wyposażenie owijarek do palet - poznaj ofertę firmy Tezaurus

Wyższy maszt

Umożliwia owijanie ładunków o większej wysokości.

Wyposażenie owijarek do palet - sprawdź ofertę

Docisk górny

Moduł przytrzymujący ładunek od góry w czasie owijania. Polecane dla ładunków lekkich i niestabilnych.

Wyposażenie owijarek do palet - Tezaurus

Zwiększona nośność stołu

Umożliwia owijanie ładunków o większej wadze.

Wyposażenie owijarek do palet - poznaj szczegóły oferty

System wiązania folią

Pozwala na dodatkową stabiliazację ładunku, przez przewiązanie go folią ułożoną w "sznur".

Wyposażenie owijarek do palet - poznaj szczegóły

Zdalna kontrola na pilota

Uruchamianie i zatrzymywanie cyklu owijania możliwe za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Wyposażenie owijarki do palet - Tezaurus

Fotokomórka dla czarnych ładunków

Automatyczne wykrywanie wysokości czarnych i ciemnych ładunków.

Wyposażenie owijarek do palet - Tezaurus Technika Pakowania

Rampa podjazdowa

Niezbędna gdy owijarka ze stołem obrotowym montowana jest bezpośrednio na posadzce.

Wyposażenie owijarek do palet - sprawdź ofertę

System ważący

Moduł umożliwiający ważenie każdego ładunku wprowadzonego na owijarkę.

Wyposażenie owijarek do palet - poznaj szczegółową ofertę

Moduł automatycznego odcięcia końcówki folii

Dodatkowa automatyzacja.

Rama do montażu w podłodze

Rama, która umożliwia montaż owijarki w podłodze, dzięki czemu niepotrzebna jest rampa podjazdowa.

Wygrodzenia bezpieczeństwa

Systemy wygrodzeń zabezpieczające strefę pracy maszyn.

Ocena strony

Ocena / 5. Głosów:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.