Regulamin sprzedaży

I. Definicje.

Na potrzeby niniejszego Regulaminu, który stanowi ogólne warunki umów sprzedaży (dalej: OWU) wprowadza się definicje następujących pojęć w nim użytych:

  • „Sprzedawca” – firma TEZAURUS TECHNOLOGIE PAKOWANIA Sp. z o.o. (NIP: 6342975015, z siedzibą przy Placu OMP 2, 40-061 Katowice).
  • „Kupujący” – każdorazowo klient (konsument albo kontrahent nie będący konsumentem w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego dalej k.c.) nabywający Towary. Jeżeli w postanowieniach Regulaminu nie zastrzeżono inaczej, to termin Kupujący oznacza konsumenta lub kontrahenta nie będącego konsumentem.
  • „Towary” – produkty i maszyny przeznaczone do pakowania znajdujące się w Ofercie.
  • „Oferta” – towary wystawione na sprzedaż w Serwisie, w obowiązującym katalogu, cenniku, z nazwą produktu oraz oznaczoną lub ukrytą ceną.
  • „Regulamin” – niniejszy dokument obowiązujący u Sprzedawcy,
  • „Strony” – łącznie Sprzedawca i Kupujący. Regulamin jako OWU wiąże kupującego, jeżeli został mu doręczony przed zawarciem umowy, a jako regulacja wewnętrzna wiąże pracowników Sprzedawcy i Sprzedawcę co do zasad postępowania przy sprzedaży. W razie gdy posługiwanie się wzorcem umownym jest w stosunkach danego rodzaju zwyczajowo przyjęte, wiąże on także wtedy, gdy Kupujący mógł się z łatwością dowiedzieć o jego treści. Nie dotyczy to jednak umów zawieranych z udziałem konsumentów, z wyjątkiem umów powszechnie zawieranych w drobnych, bieżących sprawach życia codziennego.

II. Zakres obowiązywania.

  1. Niniejszy Regulamin obowiązuje w przedsiębiorstwie Sprzedawcy i jako OWU w zakresie dopuszczonym właściwymi przepisami k.c. oraz innych ustaw, w odniesieniu do wszystkich umów sprzedaży Towarów Kupującym, z którymi nie została zawarta indywidualna umowa sprzedaży Towarów w której Strony wyłączyły obowiązywanie niniejszego Regulaminu.
  2. Sprzedawca udostępnia niniejszy Regulamin na stronie internetowej https://owijarkidopalet.info w sposób umożliwiający jego skopiowanie, zachowanie oraz wydrukowanie wraz ze wskazaniem od jakiej daty obowiązuje udostępniona wersja.

III. Towary.

  1. Oferta asortymentowa Towarów Sprzedawcy jest udostępniana w miejscu sprzedaży, na stronie internetowej pod adresem https://owijarkidopalet.info oraz może zostać zaprezentowana Kupującemu w postaci drukowanych katalogów, cenników, korespondencji e-mail lub na nośnikach elektronicznych. Oferta asortymentowa zawiera również informacje o:
    • Sprzedawcy obejmujące jego dane identyfikujące, w szczególności firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą Sprzedawcy, a także numerze, pod którym został zarejestrowany; adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi Kupujący może szybko i efektywnie kontaktować się ze Sprzedawcą; adresie, pod którym konsument może składać reklamacje, jeżeli jest inny niż adres do kontaktu ze Sprzedawcą,
    • głównych cechach Towarów z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia,
    • łącznej cenie lub wynagrodzeniu za świadczenie wraz z podatkami, a gdy charakter przedmiotu świadczenia nie pozwala, rozsądnie oceniając, na wcześniejsze obliczenie ich wysokości – sposobie, w jaki będą one obliczane, a także opłatach za transport, w tym z uwzględnieniem postanowienia punktu 6.4., dostarczenie, usługi pocztowe oraz innych kosztach, a gdy nie można ustalić wysokości tych opłat – o obowiązku ich uiszczenia.
  2. Sprzedawca ma prawo do dokonania zmiany w swojej Ofercie asortymentowej Towarów w każdym czasie. Powyższe nie dotyczy cen uwzględnionych w umowie sprzedaży Towarów zawartej już przez Sprzedawcę z Kupującym.

IV. Zapewnienie Sprzedawcy oraz Gwarancja.

  1. Sprzedawca zapewnia, że oferowane przez niego Towary:
    • zostały wyprodukowane zgodnie z przepisami obowiązującymi powszechnie oraz także zgodnie z normami obowiązującymi w przedsiębiorstwie Sprzedawcy,
    • mają jakość umożliwiającą Kupującemu oraz innym osobom trzecim ich używanie zgodnie z ich przeznaczeniem,
    • spełniają warunki bezpieczeństwa określone przez normy polskie lub właściwe przepisy UE,

    Ponadto Sprzedawca oświadcza, iż ponosi odpowiedzialność za wady Towarów na zasadach określonych w przepisach Kodeksu cywilnego, w szczególności w art. 556 oraz art. 556 – 556 K.c. z uwzględnieniem postanowień niniejszego Regulaminu.

  2. Sprzedawca zapewnia, że sprzedawane Towary nie naruszają praw osób trzecich tj. prawa do znaku towarowego, zastrzeżonego wzoru przemysłowego, użytkowego lub zdobniczego, praw autorskich i patentów.
  3. Sprzedawca udziela gwarancji na oferowane przez siebie Towary. Szczegółowe postanowienia dotyczące treści gwarancji i jej zakresu są zawarte w Ofercie asortymentowej odnośnie do każdego rodzaju oferowanych Towarów.
  4. Sprzedawca oświadcza, iż w zakresie umów zawieranych z Kupującymi będącymi konsumentami stosuje kodeks dobrych praktyk w rozumieniu przepisu art. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (t. jedn. Dz. U. 2016 r. poz. 3).

V. Zamówienia.

  1. Kupujący ma obowiązek zapoznać się z niniejszym Regulaminem przed przystąpieniem do złożenia zamówienia. Jeżeli Kupujący zamierza złożyć zamówienie za pośrednictwem poczty elektronicznej, to powinien dysponować:
    • połączeniem z Internetem,
    • urządzeniem obsługującym przeglądarkę internetową,
    • własnym kontem pocztowym.
  2. Kupujący, z zastrzeżeniem punkyu 5, rodziału V, może złożyć zamówienie osobiście w zakładzie lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem [email protected].
  3. Dla zawarcia umowy sprzedaży, o ile sprzedaż nie następuje niezwłocznie, zamówienie Kupującego wymaga każdorazowo potwierdzenia jego przyjęcia przez Sprzedawcę pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną, wysłanego w terminie 3 dni roboczych od daty jego otrzymania. Brak tego potwierdzenia ze strony Sprzedawcy po tym terminie będzie równoznaczny z nie przyjęciem zamówienia.
  4. Dniem zawarcia umowy sprzedaży Towarów jest data wysłania do Kupującego potwierdzenia przyjęcia zamówienia lub dzień wydania Towaru, o ile sprzedaż jest realizowana bez wcześniejszego zamówienia.
  5. Zamówień nie stosuje się, gdy realizowana jest sprzedaż bezpośrednia w sklepie, zakładzie, w drodze wydania towaru po zapłacie ceny. Wówczas przed wydaniem towaru Kupującemu należy udostępnić tę procedurę jako regulamin wraz z oświadczeniem o jej przyjęciu. Tylko jeżeli Strony uzgodniły w umowie, iż wyłączają zastosowanie Regulaminu do niej, Kupujący nie podpisuje oświadczenia o jego przyjęciu, a jedynie pracownik wydający Towar podpisuje adnotację o udostępnieniu Regulaminu Kupującemu do zapoznania się przed sprzedażą.

VI. Sprzedaż.

  1. Sprzedaż następuje w drodze bezpośredniej za zapłatą ceny i z wydaniem jednocześnie Towaru lub w dacie przyjęcia zamówienia do realizacji i dostawy w uzgodnionym terminie.
  2. Standardowy termin dostawy Towarów wynosi do 30 dni roboczych od daty zawarcia umowy sprzedaży. Jeżeli zachowanie standardowego terminu dostawy będzie niemożliwe Sprzedawca poinformuje o tym Kupującego w potwierdzeniu zamówienia. W tym ostatnim wypadku Kupujący ma prawo wycofać swoje zamówienie, jeżeli nie akceptuje wydłużonego terminu dostawy za wyjątkiem towarów dostępnych „na zamówienie”.
  3. Termin standardowy dostawy na wniosek Kupującego może zostać skrócony lub wydłużony za zgodą Sprzedawcy wyrażoną w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.
  4. Transport lub wysyłka Towarów o wartości powyżej 2000 zł netto na terenie miasta województwa śląskiego będzie odbywać się na koszt Sprzedawcy, chyba, że Strony inaczej postanowią. Przy zamówieniu nie przekraczającym wartościowo tej kwoty oraz w przypadku gdy miejsce dostawy Towarów nie znajduje się w Polsce koszty transportu lub wysyłki obciążają Kupującego, chyba, że Strony inaczej postanowią.
  5. Sprzedawca zobowiązany jest dokonać przewozu lub nadać Towary w opakowaniach zabezpieczających wyroby przed uszkodzeniem w transporcie.
  6. W przypadku, gdy ilość Towarów będzie tego wymagała Sprzedawca dostarczy Towary zapakowane na paletach EURO. Kupujący nie będący konsumentem zobowiązany jest zwrócić Sprzedawcy na swój koszt, chyba, że Strony inaczej postanowią, taką samą ilość palet EURO, jaką otrzymał wraz z Towarami. Kupujący będący konsumentem zobowiązany jest zwrócić Sprzedawcy na jego koszt, chyba, że Strony inaczej postanowią, taką samą ilość palet EURO, jaką otrzymał wraz z Towarami.
  7. Z zastrzeżeniem wyraźnie przewidzianych przy zawarciu umowy sprzedaży odmiennych postanowień, zarówno obowiązek, wszelkie koszty odebrania w tym rozładunku jak i ryzyko utraty, zniszczenia Towarów objętych zamówieniem od chwili wydania obciążają Kupującego. W przypadku Kupującego będącego konsumentem koszty obciążają Strony zgodnie z przepisem art. 547 K.c.
  8. Kupujący każdorazowo, lub jego należycie umocowany przedstawiciel, po przyjęciu Towarów potwierdza ich odbiór na dokumencie Wz i liście przewozowym dostarczonym przez przewoźnika lub Sprzedawcę.
  9. Ustala się, że dla potrzeb podpisania dowodu wydania – przyjęcia, za przedstawiciela Sprzedawcy będzie uznana osoba, która dostarczy Towary celem dostarczenia ich Kupującemu.
  10. Kupujący może zastrzec w zamówieniu, że zamierza odebrać Towary bezpośrednio z magazynu Sprzedawcy. W takim wypadku ryzyko utraty, zniszczenia Towarów objętych zamówieniem od momentu ich wydania Kupującemu przechodzi na Kupującego, a umocowany przedstawiciel potwierdzi odbiór Towarów na dokumencie Wz po ich wydaniu z magazynu Sprzedawcy.

VII. Ceny i warunki płatności.

  1. Ceny są podane w ofercie asortymentowej zgodnie z punktem rodziałem III, pkt 1.
  2. Dokumentacją rozliczeniową między stronami będzie paragon fiskalny albo faktura VAT wystawiona przez Sprzedawcę zgodnie z przepisami podatkowymi. Kupujący wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT przez Sprzedawcę bez jego podpisu.
  3. Zapłata należności Sprzedawcy będzie dokonywana przez Kupującego na uzgodnionych między Stronami warunkach. Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy wskazany w treści umowy albo na fakturze/fakturze pro forma.
  4. Zgłoszenie reklamacji przez Kupującego nie będącego konsumentem nie uprawnia go do wstrzymania się z zapłatą ceny za nabyte Towary.
  5. W razie opóźnienia w dokonaniu zapłaty Sprzedawca ma prawo naliczenia odsetek za zwłokę od niezapłaconej kwoty, w wysokości równej stopie odsetek maksymalnych w rozumieniu K.c.
  6. W przypadku konieczności skorygowania wartości lub ilości sprzedanych Towarów Kupującemu nie będącemu konsumentem Sprzedawca wystawi odpowiednią fakturę korygującą.

VIII. Siła wyższa.

  1. Wszystkie zdarzenia niezależne od Stron, a mające wpływ na realizację umowy sprzedaży mieszczące się w przyjętej zwyczajowo definicji „siły wyższej” zwalniają Strony umowy od odpowiedzialności za jej wzajemne wykonanie bez prawa do roszczeń wobec drugiej Strony, za wyjątkiem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanego świadczenia zgodnie z przepisami o bezpodstawnym wzbogaceniu (art. 495 par. 1 Kc). O zaistnieniu takiego przypadku Strony zobowiązane są do natychmiastowego wzajemnego powiadomienia.
  2. W razie niemożliwości wykonania dostawy Towarów z powodu siły wyższej w uzgodnionym terminie Strony mogą uzgodnić wyznaczenie dodatkowego terminu wykonania dostawy.

IX. Zastrzeżenie prawa własności Towarów.

  1. Sprzedawca zastrzega sobie własność Towarów będących przedmiotem sprzedaży do momentu uiszczenia w całości ceny przez Kupującego.
  2. Kupujący do tego czasu zobowiązuje się powstrzymać od dokonania czynności prawnych mających za przedmiot Towary, a w szczególności sprzedać, zastawić lub w inny sposób obciążyć Towary.

X. Reklamacja.

  1. Postanowienia zawarte w punktach od 3 do 13, rodziału „X. Reklamacje” mają zastosowanie wyłącznie do reklamacji składanej przez Kupujących niebędących konsumentami. Postanowienia zawarte w punktach od 14 do 17 mają zastosowanie do reklamacji składanych przez Kupujących będących konsumentami.
  2. Reklamacje mogą być składane na podstawie przepisów o rękojmi z K.c. z uwzględnieniem ograniczeń rękojmi wynikających z poniższych postanowień albo na podstawie gwarancji w sposób i w zakresie określony w postanowieniach gwarancji. Wszelkie reklamacje z tytułu rękojmi należy zgłaszać do Sprzedawcy niezwłocznie i na piśmie zgodnie z postanowieniami zawartymi w punktach od 2 do 13. W przypadku reklamacji ilościowych, zgłoszenie reklamacji może nastąpić:
    • dla reklamacji wynikających z błędnego załadunku Towaru – najpóźniej w dniu następnym po rozładunku towaru;
    • dla reklamacji wynikających ze szkód powstałych w czasie transportu – najpóźniej w dniu rozładunku towaru.
  3. W przypadku reklamacji ilościowych konieczne jest umieszczenie przez Kupującego adnotacji na liście przewozowym o rodzaju szkody w zakupionym Towarze (stwierdzenie braku lub uszkodzenia). Adnotacja na liście przewozowym musi zostać podpisana przez kierowcę, który dostawę zrealizował.
  4. Reklamacje jakościowe Kupujący może zgłaszać jeżeli zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i zawiadomił niezwłocznie Sprzedawcę o wadzie, a w przypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później – jeżeli zawiadomił Sprzedawcę niezwłocznie po jej stwierdzeniu załączając próbkę reklamowanego Towaru. Przy rozpatrywaniu reklamacji ich zasadność ocenia się z uwzględnieniem obowiązujących norm technicznych.
  5. W przypadku uznania reklamacji za uzasadnioną Sprzedawca może według swego uznania albo wymienić Towar na nowy, wolny od wad lub uzgodnić stosowne odszkodowanie. Załatwienie reklamacji w wyżej opisany sposób wyklucza możliwość domagania się dalszych rekompensat.
  6. Do czasu ostatecznego rozpatrzenia reklamacji Kupujący obowiązany jest przechowywać reklamowany Towar w sposób należyty, uniemożliwiający jego ewentualne uszkodzenie lub powstanie braków.
  7. Brak zgłoszenia reklamacji w przewidziany wyżej sposób powoduje utratę przez Kupującego prawa do reklamacji.
  8. W każdym przypadku reklamacji podstawą jej rozpatrzenia przez Sprzedawcę jest sporządzenie protokołu reklamacyjnego i dokumentacji zdjęciowej przez jego przedstawiciela handlowego, niezwłocznie po zgłoszeniu reklamacji przez Kupującego.
  9. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane w czasie rozładunku Towaru.
  10. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub przechowywaniem Towaru przez Kupującego oraz za błędy wykonawcze i projektowe osób trzecich. W szczególności reklamacja nie przysługuje Kupującemu w sytuacjach gdy:
    • Kupujący lub osoba trzecia, działająca na zlecenie Kupującego, użyli towaru niezgodnie z jego parametrami technicznymi, o których Kupujący został poinformowany przez Sprzedawcę przed dostarczeniem Towaru.
    • Kupujący lub osoba trzecia na własną rękę dokonali zmian w Towarze niezgodnie z jego przeznaczeniem i specyfikacją.
  11. Sprzedawca ma prawo wstrzymać się wobec Kupującego z realizacją jego roszczeń z tytułu reklamacji do czasu uregulowania wobec niej przez Kupującego wszelkich zaległych należności.
  12. Akceptując niniejszą procedurę reklamacyjną Kupujący rezygnuje z korzystania z prawa potrącenia swoich roszczeń z roszczeniami Sprzedawcy.
  13. W sprawach dotyczących odpowiedzialności Sprzedawcy za wady sprzedanego towaru, stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi za wady fizyczne i prawne, z uwzględnieniem postanowień niniejszego punktu.
    • Kupujący będący konsumentem może składać reklamację na podstawie przepisów o rękojmi zawartych w K.c. lub gwarancji zgodnie z procedurą uregulowaną w podpunktach od 15 do 17.
    • Reklamacja może być złożona osobiście, listem poleconym lub za pomocą faksu lub poczty elektronicznej pod adresem [email protected].
    • Kupujący składając reklamację powinien dołączyć oryginał paragonu fiskalnego lub w inny sposób wykazać zawarcie umowy sprzedaży, wskazać wadę Towaru oraz wskazać sposób rozstrzygnięcia reklamacji, w szczególności domagając się wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny.
    • Sprzedawca w terminie 14 dni informuje Kupującego o rozstrzygnięciu reklamacji w sposób umożliwiający Kupującemu zapoznanie się z treścią odpowiedzi na reklamację.

XI. Poufność w przypadku umów zawieranych z Kupującymi nie będącymi konsumentami.

  1. Strony umowy sprzedaży są zobowiązane do zachowania w poufności warunków umowy, jak też wszelkich informacji finansowych i handlowych uzyskanych przy jej zawarciu i wykonywaniu, mogących stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t. jedn. Dz.U. 2003 Nr 153, poz. 1503 ze zm.).
  2. Przekazanie przez Sprzedawcę wiedzy objętej niniejszą klauzulą poufności jego spółkom zależnym lub podmiotom dominującym nie stanowi naruszenia tego zobowiązania, jak również przekazanie przez Kupującego wiedzy objętej niniejszą klauzulą poufności jego spółkom zależnym lub podmiotom dominującym nie stanowi naruszenia tego zobowiązania.
  3. Nie uważa się za naruszenie klauzuli poufności przekazanie informacji objętych tajemnicą konsultantom prawnym, biegłym rewidentom Stron, organom władzy publicznej, którym przekazanie informacji jest objęte obowiązkiem płynącym z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

XII. Postanowienia końcowe.

  1. Ilekroć w niniejszej Procedurze mowa jest o formie pisemnej, rozumie się przez to również telefax oraz pocztę elektroniczną z potwierdzeniem otrzymania.
  2. Jeżeli którekolwiek z postanowień niniejszych ogólnych warunków sprzedaży zostałoby uznane przez właściwy organ władzy publicznej za nieważne, niedozwolone lub niewykonalne z jakiegokolwiek powodu, postanowienie to, będzie nieskuteczne tylko w stopniu, w jakim jest nieważne, niedozwolone lub niewykonalne, bez wpływu na ważność pozostałych postanowień ogólnych warunków sprzedaży oraz bez wpływu na ważność lub wykonalność tego postanowienia w innej jurysdykcji. W miejsce kwestionowanych czy unieważnionych postanowień wchodzą powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
  3. W przypadku umowy zawartej z Kupującym niebędącym konsumentem, Sprzedawca może dokonać przeniesienia wszystkich praw wynikający z zawartej umowy sprzedaży Towarów na rzecz podmiotu trzeciego (prawo cesji).
  4. W sprawach nieuregulowanych niniejszymi warunków ogólnymi sprzedaży mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz – w przypadku umowy zawartej z Kupującym będącym konsumentem – właściwe przepisy o prawach konsumenta.
  5. Wszystkie spory wynikające z umowy sprzedaży Towarów zawartej z Kupującym niebędącym konsumentem będą rozstrzygane przez Strony w pierwszej kolejności w drodze mediacji; a w przypadku nieosiągnięcia porozumienia w terminie miesiąca od daty wezwania drugiej Strony do przystąpienia do mediacji, sądem właściwym w przypadku roszczeń wynikających z umów zawartych z Kupującymi nie będącymi konsumentami, będzie sąd właściwy dla miejsca siedziby Sprzedawcy. W przypadku Kupującego będącego konsumentem może on skierować sprawę do mediacji lub do sądu polubownego na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (t. jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 148 ze zm.).
  6. Niniejszy Regulamin będzie wiązał także Strony Umowy (Sprzedawcę i Kupującego nie będącego konsumentem) jeżeli Kupujący wyrazi zgodę na to poprzez podpisanie egzemplarza niniejszego Regulaminu ze złożeniem oświadczenia na piśmie, że przyjmuje jego postanowienia do stosowania dla umów pomiędzy Stronami . W takim wypadku jakakolwiek późniejsza zmiana Regulaminu przez Sprzedawcę nie będzie miała zastosowania pomiędzy Stronami, chyba, że Kupujący wyrazi zgodę na Regulamin w nowym brzmieniu.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.