Foliarka do palet

Foliarka do palet to maszyna, która pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów podczas pakowania zbiorczego i usprawnia foliowanie produktów. W zależności od swojego wyposażenia i zaawansowania technologicznego maszyny te znajdują zastosowanie w zakładach o zróżnicowanej powierzchni.

Foliarka do palet - Tezaurus

Foliarka do palet — bezproblemowe stretchowanie

Pakowanie ładunków zbiorczych jest procesem wymagającym dużej precyzji na każdej płaszczyźnie. Dla wielu firm — zwłaszcza mniejszych — jest to problematyczny etap pracy, który nie do końca jest wydajny, oszczędny i dobry jakościowo. Ręczne stretchowanie jest czasochłonne i nieekonomiczne, a ponadto rodzi wiele trudności związanych, chociażby z zachowaniem jakości, czy odpowiednim zabezpieczeniem towarów.

Foliarka do palet to rozwiązanie, które całkowicie eliminuje powyższe niedomagania. Zaprojektowane przez inżynierów uznanych na świecie firm zajmujących się tworzeniem usprawnień w dziedzinie pakowania zbiorczego cechują się odpowiednią wydajnością (różną w zależności od modelu) i dobrze dopasowaną funkcyjnością. Nowoczesna foliarka do palet podnosi komfort pracy, zwiększa bezpieczeństwo i wydajność. Różne proponowane procesy owijania — pionowy bądź poziomy — pozwalają na dopasowanie odpowiedniego rodzaju do indywidualnych potrzeb i zagwarantowanie ładunkom perfekcyjnego zabezpieczenia.

W ofercie Tezaurus znajdują się foliarki do palet różniące się między sobą sposobem owijania, wydajnością oraz poziomem automatyzacji.

Podstawowe modele foliarek do palet są uniwersalnymi i wszechstronnymi urządzeniami sprawdzającymi się w mniejszych zakładach, częściowo zautomatyzowane są rekomendowane dla średnich przedsiębiorstw, natomiast zaawansowane technologicznie zdecydowanie podniosą wydajność w dużych zakładach z liniami do pakowania.

Tezaurus - foliarka do palet

Zadzwoń i wybierz jedną z foliarek do palet

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prostej foliarki do palet, czy foliarki do linii pakującej nasz konsultant wskaże rozwiązanie, które podniesie jakość i wydajność w twoim zakładzie. Zadzwoń i powiedz, czego oczekujesz — u nas znajdziesz najlepsze rozwiązania.

Czy i kiedy foliarka do palet to dobre rozwiązanie?

W dużych zakładach produkcyjnych foliarka do palet jest urządzeniem obowiązkowym, natomiast mniejsze zakłady szukają rozwiązań, które podniosą jakość i jednocześnie przyniosą oszczędności. Foliarka do palet sprawdza się praktycznie w każdych zakładach — niezależnie od ich wielkości i wydajności — w których zachodzi konieczność pakowania zbiorczego i zabezpieczenia towarów przed magazynowaniem i wysyłką.

Różnorodne potrzeby wynikające ze specyfiki towarów wymagających stretchowania czy oczekiwań odbiorców produktów determinują do wdrożenia maszyn pozwalających na optymalizację działań i zachowanie ich powtarzalności. Skuteczność foliarki do palet pozostaje bezdyskusyjna, nie mniej przed jej zakupem należy przeprowadzić wewnętrzną analizę, w której zostaną określone takie parametry jak, chociażby pożądana wydajność pakowania na godzinę czy dobę, preferowany rodzaj owijania, rodzaj, ciężar i wielkość ładunków. Na tej podstawie można wybrać model foliarki do palet spełniającej wszystkie wymagania.

Skupiając się na korzyściach płynących z foliarki do palet, należy podkreślić nie tylko kwestie jakościowe, ale i oszczędność wynikającą z możliwości wstępnego rozciągnięcia folii i optymalizacji całego procesu. Wraz z dobrze dostosowanym do potrzeb zakładu urządzeniem wzrastają możliwości przedsiębiorstwa- przynajmniej w kwestii pakowania. Dostępne w ofercie Tezaurus foliarki do palet różnią się między sobą rozwiązaniami technologicznymi, nie mniej każdy z proponowanych modeli posiada odpowiednio dopasowane funkcje i opcje dodatkowe zwiększające możliwości urządzeń.

Niezawodna foliarka do palet

Foliarka do palet – jakie maszyny znajdziesz w naszej ofercie?

W asortymencie Tezaurus znajdziesz foliarki do palet poziome i pionowe, w tym: owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne i przejezdne. Do wybranych modeli maszyn możesz dopasować dodatkowe opcje wyposażenia, które podniosą wydajność i komfort pracy. W przypadku wysokich ładunków sprawdzi się wyższy niż standardowo maszt urządzenia, z kolei przy lekkich i niestabilnych dobrym rozwiązaniem okazuje się specjalny docisk górny oraz system wiązania folią. Zwiększona nośność stołu to opcja, która gwarantuje możliwość zabezpieczania ciężkich towarów. System ważący natomiast pozwoli Ci w tym samym czasie określić precyzyjnie ich wagę. Funkcjonalne rozwiązania stanowią również: fotokomórka do automatycznego wykrywania wysokości ciemnych ładunków, pilot ze zdalną kontrolą, pozwalającą w wygodny sposób uruchamiać i zatrzymywać cykle owijania z dalszej odległości, a także moduł automatycznego odcięcia końcówki folii. Foliarka do palet może być również wyposażona w rampę podjazdową, ramę do montażu w podłodze lub specjalny system wygrodzeń, zabezpieczający strefę pracy maszyny i uniemożliwiający dostanie się do niej niepowołanych osób. Owijarki z naszej oferty zintegrujesz z innymi maszynami przeznaczonymi na linie pakujące, tworząc kompleksowe wyposażenie do swojego zakładu produkcyjnego lub magazynu.

Wysokiej jakości folia maszynowa

Do odpowiedniej pracy foliarki do palet niezbędna jest solidna, trwała i wytrzymała folia maszynowa. W ofercie Tezaurus zaopatrzysz się w folię stretch współpracującą z dostępnymi w naszym sklepie maszynami. W zależności od indywidualnych potrzeb zapewniamy taśmę o grubości od 17 do 50 mikronów, szerokości 125, 250 lub 500 mm oraz średnicy tulejki 38 i 76 mm. Dzięki szerokiemu asortymentowi z łatwością dopasujesz folię do konkretnego modelu owijarki, zarówno automatycznej, jak i półautomatycznej – również z technologią pre-stretch. Rozciągliwość taśmy do nawet 500% pozwala na dużą oszczędność materiału – aż do 20% – i optymalizację kosztów przy jednoczesnym doskonałym zabezpieczeniu towarów. Przezroczysta folia maszynowa, którą oferujemy, jest wykonana z wysokiej jakości polietylenu o niskiej gęstości i charakteryzuje się elastycznością, wytrzymałością i antystatycznością. Doskonale zabezpiecza ładunki przed wilgocią, kurzem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi, grożącymi im podczas magazynowania lub transportu. Jest także odporna na zarysowania, przetarcia i uszkodzenia.

Gwarantujemy materiały od najlepszych producentów na rynku, którzy mają wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu folii zabezpieczających. Taśmy są przyjazne dla środowiska i podlegają recyklingowi, dostępne w formie pojedynczych rolek lub zamówienia paletowego. Ponadto wszystkie, niezależnie od grubości oraz wielkości, wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi cenami.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania i chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz uzyskać informacje o wybranym modelu foliarki do palet lub o oszczędności folii? Wypełnij formularz — nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci wyczerpującej i kompetentnej odpowiedzi.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.