Maszyna do streczowania palet

Maszyna do streczowania palet optymalizuje szereg procesów, rozpoczynając od szybkości pakowania po obniżenie ryzyka uszkodzenia opakowanych towarów. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju urządzenia każda paleta jest zabezpieczona w modelowy i jednakowy sposób, co wpływa na jakość oraz pośrednio na wizerunek firmy wśród odbiorców jej towarów.

Profesjonalna maszyna do streczowania palet

Maszyna do streczowania - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór maszyny do streczowania palet powinien zawsze być spójny z osiągami pracy, które zamierzamy uzyskać. Głównie chodzi o wydajność i o odpowiednie zabezpieczenie, które minimalizuje ryzyko uszkodzeń towaru na palecie. Maszyna do streczowania dużych ładunków – jej zakup należy poprzedzić wnikliwą analizą wymagań i możliwości zakładu. Dodajmy, że owijanie folią jest najpopularniejszą i ekonomiczną formą zabezpieczenia towaru, a w związku z tym inwestycja w maszynę do streczowania palet jest jedną z tych, która przynosi największe korzyści.

Charakterystyka ładunku pod kątem jego wagi, rozmiaru oraz produktów pozwala wybrać najlepszą metodę foliowania. Wysokiej klasy maszyna do streczowania palet może owijać paletę pionowo lub poziomo. Określenie danych dotyczących pakowanej palety bądź ładunku niespaletyzowanego umożliwia pierwszy wybór rodzaju urządzenia. Kolejno należy zastanowić się nad stopniem automatyzacji maszyny. W dużych zakładach produkcyjnych oczywiste jest wdrożenie automatycznej maszyny do steczowania, która będzie zintegrowana z linią pakującą, natomiast w mniejszych zakładach lub przy niższych wymaganiach wydajnościowych wystarczające są maszyny do streczowania półautomatyczne.

Swój wybór warto także skonsultować z technikiem dystrybutora maszyn do streczowania palet ponieważ wśród różnych modeli – wydawać by się mogło dość podobnych – istnieją różnice mające wpływ na funkcyjność. Dodatkowe opcje pozwalają dostosować urządzenie do wymagań, a różnice w wyposażeniu podstawowym wskazują na konkretne, stałe udogodnienia np. niski stół do pakowania w streczarce C-One Plana.

Niezawodna maszyna do streczowania palet

Skonsultuj wybór maszyny do streczowania z fachowcem

Zależy ci na zwiększeniu wydajności i podniesieniu jakości procesu pakowania? Chcesz zminimalizować straty związane z nieprawidłowym foliowaniem ładunków? Skontaktuj się ze specjalistą Tezaurus i poznaj maszyny do streczowania.

Streczowanie może być proste i ekonomiczne

Zabezpieczenie dużych ładunków zbiorczych folią zaliczane jest do ekonomicznych i popularnych sposobów, które chronią towar przed działaniem czynników zewnętrznych, czy przed uszkodzeniami. Żeby jednak cały proces rzeczywiście spełniał swoje funkcje musi być przeprowadzony w sposób absolutnie doskonały, w związku z tym maszyny do streczowania są najlepszym wyborem dla firm ceniących oszczędność i wysoką jakość w jednym. Zakup odpowiedniego urządzenia gwarantuje pełną satysfakcję i zwiększenie wydajności.

Na rynku dostępne są maszyny do streczowania pionowe i poziome. Wybór odpowiedniego rodzaju owijania jest zależny od rodzaju towaru i jego cech. Kolejno przechodzimy do technologii samych maszyn. Tutaj mamy do wyboru maszyny ręczne, samojezdne, półautomatyczne i automatyczne. W mniejszych zakładach najczęściej wystarczająca jest maszyna do streczowania palet ręczna lub półautomatyczna, z kolei wszędzie tam, gdzie nie ma dużo miejsca na postawienie urządzenia lub też konieczne jest pakowanie towarów w różnych miejscach praktycznym rozwiązaniem są maszyny do streczowania samojezdne tzw. roboty streczujące. Oczywiście w dużych przedsiębiorstwach i halach produkcyjnych stosuje się w pełni zautomatyzowane maszyny, które współpracują z linią pakującą i charakteryzują się wysoką wydajnością – ponad 75 palet na godzinę w przypadku Cyklop CSA.

Maszyna do streczowania palet - Tezaurus

Maszyna do streczowania palet – modele dostępne w ofercie Tezaurus

Maszyna do streczowania z wirującym ramieniem

Nowoczesne urządzenia z wirującym ramieniem sprawdzą się przede wszystkim przy pakowaniu ciężkich, stojących ładunków, z którymi nie poradziłyby sobie inne rodzaje owijarek. Półautomatyczne maszyny do streczowania sprawdzą się w zakładach, w których niemożliwe jest stworzenie pełnej linii pakującej – tego typu modele mogą bez przeszkód pełnić rolę sprzętów do pakowania oraz transportu. Urządzenia z wirującym ramieniem są niezwykle wydajne, co więcej w naszej ofercie znajdziesz również owijarki z podwójnym ramieniem, które zabezpieczą aż 2 razy więcej towarów.

Maszyna do streczowania palet ze stołem obrotowym

Sprawdzi się doskonale w małych i średnich zakładach. Ogromną zaletą tego typu urządzenia jest możliwość dostosowywania dodatkowych elementów i funkcji do indywidualnych wymagań. W zależności od potrzeb możesz samodzielnie dobrać wysokość masztów, nośność stołu obrotowego czy wykorzystać niskoprofilowany stół, dzięki któremu nie musisz korzystać z podjazdu dla wózków widłowych.

Owijarki pierścieniowe

Niesamowicie wydajne urządzenia, są polecane przede wszystkim do zakładów wymagających zaawansowanych rozwiązań, przeznaczonych do ciągłej pracy. Pierścieniowe maszyny do streczowania umożliwią Ci zabezpieczenie nawet do 150 ładunków na godzinę. Dodatkowe wyposażenie w formie systemu pre-stretch lub wygodnego panelu sterowania pozwala maksymalnie podnieść komfort pracy.

Owijarki przejezdne

Przeznaczone do zautomatyzowanych linii produkcyjnych i pakujących, jednocześnie nie wymagają do pracy dużej przestrzeni. Zabezpieczają różnego rodzaju towary, wyróżniające się zmiennymi wymiarami, używając do tego elastycznej folii maszynowej.

Maszyny do streczowania samojezdne

Mobilny robot umożliwia pakowanie dużych, niewymiarowych, ciężkich oraz niestabilnych ładunków, których przemieszczanie po zakładzie może sprawiać problemy. Automatyczne maszyny nie wymagają obsługi i wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością i wydajnością.

Topowe marki dostępne w naszej ofercie

Maszyny do streczowania C-One

Urządzenia włoskiej marki wyróżniają się niezwykłą jakością i wytrzymałością. Producent ma w swojej ofercie owijarkę z najniższym na świecie stołem obrotowym, dzięki któremu nie potrzebujesz do jej zagospodarowania dużej przestrzeni ani dodatkowej rampy podjazdowej.

Owijarki Cyklop

Niemiecka marka oferuje wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie rozwiązania. W swoim asortymencie ma liczne urządzenia z każdej kategorii: owijarki pierścieniowe, obrotowe, z wirującym ramieniem i wiele, wiele innych opcji.

Owijarki Messersi

Najpopularniejszy włoski producent owijarek oferuje pojedyncze maszyny oraz całe systemy pakowania. Ich ogromną zaletą jest możliwość dostosowania funkcji do indywidualnych potrzeb konkretnego zakładu produkcyjnego. Marka dostarcza zarówno urządzenia pionowe, jak i poziome owijarki do zabezpieczania towarów.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Chcesz zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru podczas wysyłki? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania? Wypełnij formularz — nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci wyczerpującej i kompetentnej odpowiedzi.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.