Automatyczna owijarka do palet

Automatyczna owijarka do palet jest zaawansowanym konstrukcyjnie i technologicznie urządzeniem wyposażonym w rozbudowane systemy pakowania zbiorczego.

Różniące się między sobą modele automatycznych owijarek cechuje precyzja, wytrzymałość oraz perfekcyjnie opracowana funkcyjność wpływająca zarówno na jakość, jak i powtarzalność procesu stretchowania.

Automatyczna owijarka do palet - Tezaurus

Owijarka do palet - automatyczna, z wirującym ramieniem

Owijarka automatyczna z wirującym ramieniem to bardzo wydajne urządzenie. Zapewnia możliwość nieprzerwanej i niezawodnej pracy. Modele Vertex X25 i P25 to przykłady idealnego sprzętu do zakładów, w których utrzymuje się intensywne tempo produkcji – pakują aż do 100 ładunków na godzinę, co więcej ładunki te mogą osiągnąć nawet 3 metry wysokości. Maszyna X40 Twin z ramieniem podwójnym oznacza ponad 100 ładunków na godzinę i jest w stanie działać nieustannie przez 24 godziny na dobę. Owijarka automatyczna C-One X40 jest polecana do zakładów, w których potrzebne jest uniwersalne rozwiązanie do zabezpieczania towarów o różnej wadze. Z kolei maszyny Cyklop CSA 955, 965 oraz 975 służą do foliowania stojących ładunków, także tych o ostrych, nierównych krawędziach i w magazynach z ograniczoną przestrzenią. Automatyczna owijarka do palet Messersi RA300 to urządzenie dla tych, którym zależy na dużej elastyczności opakowania. Ten model zabezpieczy w ciągu godziny 60 ładunków o różnych wymiarach i kształtach.

Owijarka do palet - automatyczna, ze stołem obrotowym

Przykładem automatycznej owijarki ze stołem obrotowym jest model C-One Extrema, idealny do zakładów o wydajności pakowania mniejszej niż 30 palet na godzinę. To bardzo ekonomiczna maszyna w atrakcyjnej cenie, jest ponadto w pełni automatyczna na każdym etapie pracy. Urządzenie Extrema Plus, wyposażone w system pre-stretch, umożliwia dodatkowe oszczędności materiału. Wielofunkcyjna, automatyczna owijarka ze stołem obrotowym Cyklop CST 940 daje możliwość zintegrowania z większością linii pakujących i jest bardzo kompaktowa. Nadaje się doskonale do pakowania ładunków paletowych o niestandardowych wymiarach, kształtach i ostrych krawędziach w liczbie ok. 40 sztuk na godzinę. Owijarka Messersi RTA ze stołem obrotowym spakuje również cięższe niż standardowe ładunki. Urządzenie jest wyposażone w automatyczne systemy mocowania i tnące oraz wstępnego rozciągu taśmy pre-stretch, która pozwala znacznie ograniczać koszty pakowania, porównując do owijania ładunków za pomocą zwykłej folii.

Owijarka do palet - automatyczna, pierścieniowa

Bezobsługowa owijarka Cyklop GL2000 w modelu Twin zapewnia wydajność aż do 150 zapakowanych palet na godzinę! To niezwykle wydajne urządzenie, które do pracy wykorzystuje nowoczesne technologie, na przykład jak Bluetooth. Model marki Messersi – Saturno – to najlepszy wybór do zaawansowanych zakładów, gdzie tempo pracy jest bardzo wysokie. Zapewnia 100-120 gotowych, zabezpieczonych palet na godzinę, a jednocześnie praktycznie nie zużywa się wskutek tarcia – wszystko za sprawą braku elementów mechanicznych. Maszyna Cyklop CSR również zabezpieczy 120 ładunków na godzinę, a ponadto pozwoli Ci zastosować dodatkowe opcje wyposażenia, w tym system wstępnego rozciągu taśmy. Model Messersi Jolly ma tylko jeden silnik napędowy, co pozwala ograniczać koszty zużycia energii, co więcej podczas jego pracy nie zdarzają się praktycznie przestoje dłuższe niż 10-minutowe. Z łatwością możesz dopasować program pracy do konkretnych wymiarów ładunku.

Automatyczna owijarka do palet - zalety

Usprawnienie procesów zakończenia produkcji nierozerwalnie łączy się z właściwym pakowaniem palet i towarów niespaletyzowanych. Automatyczna owijarka do palet pozwala przede wszystkim na zmodernizowanie linii pakującej i optymalizację czasu oraz kosztów. Bezspornie maszyny owijające znajdujące się w ofercie Tezaurus są tymi, które przyspieszą pracę w Twoim zakładzie, a także zwiększą jego wydajność.

Odmienne potrzeby branż przemysłowych zostały odczytane i usystematyzowane przez producentów automatycznych owijarek do palet, którzy dostarczają urządzeń różniących się między sobą nie tylko elementami konstrukcji, ale i parametrami dotyczącymi możliwości stretchowania. Automatyczna owijarka do palet jest rozwiązaniem, które szczególnie sprawdza się w średnich i dużych przedsiębiorstwach, w których wymagane jest utrzymanie odpowiedniego tempa pakowania, powtarzalności oraz wydajności.

W zależności od indywidualnych potrzeb dostępnych jest kilka różnych modeli owijarek automatycznych do pakowania. Zasadniczo wszystkie automaty są dopasowane do współdziałania z linią pakującą i mogą stać się jej elementem modernizacyjnym. Warto zauważyć, że zakłady,w których nie ma miejsca lub potrzeby na zautomatyzowaną linię pakującą, doskonale sprawdzają się półautomatyczne owijarki do palet.

Zobacz również: owijarki do palet z wirującym ramieniem.

Owijarka automatyczna - Tezaurus

Masz pytania - zadzwoń

Chcesz w łatwy i bezproblemowy sposób zabezpieczać towary, a proces stretchowania oznaczyć jako perfekcyjny?

Zapytaj o automatyczne owijarki do palet – nasz konsultant przedstawi najkorzystniejsze rozwiązania i wskaże rekomendowane dla Ciebie modele.

Automatyczna owijarka może być rozwiązaniem dla Twojej firmy!

Automatyczna owijarka do palet jest rozwiązaniem, którego nie może zabraknąć we współczesnym zakładzie produkcyjnym o średniej i dużej wydajności. Urządzenie pakujące z tej grupy jest istotnym wsparciem na wielu płaszczyznach – począwszy od zwiększenia wydajności, na jakości zabezpieczenia skończywszy.

Spełniające indywidualne potrzeby przedsiębiorstw owijarki automatyczne proponowane przez Tezaurus wyróżniają się różnorodnymi funkcjami oraz opcjami, nie mniej już standardowe wyposażenie każdego z modeli wpływa na wysoki komfort pracy. W rodzinie automatycznych owijarek do palet znajdują się owijarki pionowe z wirującym ramieniem oraz owijarki pionowe pierścieniowe, a także owijarki poziome.

Każde z nich są dopasowane do zadań związanych z opakowaniem konkretnych wielogabarytowych produktów. Na sprawny przebieg procesu stretchowania wpływa także fakt działających usprawnień tj. wstępny rozciąg folii zmniejszający jej rzeczywiste zużycie. Podejmując decyzję o zakupie automatycznej owijarki do palet należy wziąć pod uwagę rzeczywiste potrzeby zakładu tj. wydajność, rodzaj i wielkość ładunków, specyficzne uwarunkowania produktowe wymagające konkretnych zabezpieczeń.

Automatyczna owijarka do palet to świetna inwestycja!

Owijarka do palet automatyczna - Tezaurus

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną.

Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują cię nowoczesne rozwiązania usprawniające proces pakowania zbiorczego? Chcesz wiedzieć, jak podnieść efektywność stretchowania?

Zapytaj o pasującą do twojej działalności automatyczną owijarkę do palet – zaoszczędź czas i pieniądze, zwiększ wydajność i podnieś jakość – wypełnij formularz i skontaktuj z naszymi doradcami. Owijarka do palet do świetny wybór!

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.