Owijarka do streczu

Owijarka do streczu – najpopularniejsze modele urządzeń

Owijarka do streczu to urządzenie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki niej możesz w łatwy sposób zabezpieczyć ładunki folią. Sprzęt sprawdzi się w magazynach, zakładach produkcyjnych oraz sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową. Jaki model najlepiej wybrać? To zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Zobacz najpopularniejsze modele różnych typów urządzeń i wybierz z nich najlepszy dla siebie.

Owijarka do streczu - Tezaurus

Owijarka do streczu - pionowa

Owijarka z wirującym ramieniem

Urządzenia z wirującym ramieniem nadają się doskonale do pakowania ciężkich ładunków. Jeśli waga Twojego towaru przekracza możliwości innych owijarek, model z wirującym ramieniem na pewno sobie z nim poradzi. Przykładem takiego sprzętu jest owijarka Cyklop CSA 211 lub 212 Advanced Auto. Urządzenie jest w stanie zapakować do 20 palet w ciągu godziny, nawet tych wyjątkowo ciężkich i niestabilnych. Jednocześnie maszyna nie jest duża, a jej kompaktowa budowa sprawia, że zmieści się w większości zakładów, niezależnie od dostępnej przestrzeni. Łatwość obsługi pozwala korzystać ze sprzętu w wygodny i prosty sposób za pomocą specjalnego panelu operatora. W zależności od wyboru konkretnego wariantu możesz wybrać owijarkę z regulowanym ręcznie systemem rozciągu folii lub opatentowanym systemem pre-stretch. Takie rozwiązanie pozwoli Ci rozciągnąć folię aż od 60 do 400%! Wyobraź sobie, jak duża byłaby to oszczędność materiałów i kosztów, gdybyś mógł taką samą rolkę wykorzystać do zabezpieczenia znacznie większej liczby towarów niż standardowo.

Owijarki do palet ze stołem obrotowym

Owijarki do streczu ze stołem obrotowym to opcje polecane przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. Przykładem modelu tego rodzaju jest maszyna Tiro od włoskiego producenta C-One. To niewielki i bardzo kompaktowy sprzęt, łatwy w montażu oraz w obsłudze. Jego dużą zaletą jest atrakcyjna cena, na którą może sobie pozwolić nawet mikro i mały przedsiębiorca. Jednocześnie maszyna wyróżnia się niezwykłą jakością pracy i jest wyposażona w system rozciągu folii pre-stretch, pozwalający na dużą oszczędność materiałów do pakowania ładunków. W modelu Tiro możesz ustawić dowolnie 7 parametrów orz stworzyć 3 własne programy, a następnie wybrać je szybko i sprawnie na przejrzystym wyświetlaczu. Dopuszczalna wielkość ładunków na stole obrotowym owijarki to 1200 mm szerokości, 800 mm długości oraz 2200 mm wysokości.

Owijarki do streczu pierścieniowe

Maszyny, które są w stanie zagwarantować Ci największą możliwą wydajność to właśnie owijarki pierścieniowe. Zabezpieczają w ciągu jednej godziny nawet do 150 ładunków! Są więc polecane przede wszystkim do zakładów, w których tempo pracy jest bardzo szybkie. Przykładem owijarki pierścieniowej automatycznej jest model Saturno od Messersi. Maszyna została wyposażona w wygodny dotykowy panel do obsługi oraz mechaniczną kontrolę rozciągu folii. Kilka programów owijania pozwala na maksymalne dostosowanie parametrów owijania do potrzeb konkretnego rodzaju ładunku. Saturno zabezpieczy w ciągu godziny 100-120 palet. Ogromną zaletą urządzenia jest brak elementów mechanicznych, a tym samym ograniczenie zużycia urządzenia wskutek tarcia. Utrzymanie oraz serwisowanie owijarki jest ekonomiczne, a oszczędność folii strecz pozwoli Ci jeszcze efektywniej zmniejszać zużycie materiałów do pakowania.

Owijarka do streczu samojezdna

Masz problem z zapakowaniem dużych, niewymiarowych lub niestabilnych ładunków? Postaw na wygodną, samojezdną owijarkę, na przykład model Viverra marki C-One. To mobilny, kompaktowy robot, który nie wymaga do poprawnej i skutecznej pracy wiele przestrzeni. Sposób jej działania jest bardzo prosty – maszyna, poruszając się wokół stojącego ładunku, zabezpiecza go sprawnie folią stretch. Pracuje całkowicie samodzielnie, dzięki czemu nie potrzebuje obsługi operatora. Wydajność urządzenia Viverra to nawet 200 ładunków na jednym ładowaniu! Ponadto maszyna zapewnia 3 tryby i 4 cykle pakowania, możliwość korzystania z wstępnego rozciągu folii, tzw. pre-stretch, oraz kontrolę prędkości jazdy, wznoszenia i opadania wózka z folią.

Owijarka do streczu przejezdna

Owijarka przejezdna wyróżnia się nieco odmienną konstrukcją, która wymaga wprowadzenia ładunków do maszyny i płynnie zabezpiecza je folią. Tego typu urządzenie to idealny element większej, zaawansowanej linii pakującej. Przykładem owijarki przejezdnej może być model AVF od Messersi, który zapewnia łatwe i wygodne ustawienie potrzebnych parametrów oraz automatyczne naciąganie folii na każdym boku ładunku. Szczelne i skuteczne zabezpieczenie chroni towary przed uszkodzeniami oraz działaniem czynników zewnętrznych. Maszyna pakująca Messeri AVF obsługuje ładunki o maksymalnych wymiarach 1200 × 1500 mm, wykorzystując do tego folię o gęstości 40-80 mikronów. System pakowania używa dwóch albo czterech napędzanych silnikiem szpuli, których naprężenie jest automatycznie kontrolowane i dostosowywane idealnie do potrzeb konkretnego ładunku.

Owijarki poziome

Przykładem owijarki do streczu poziomej jest model Orbit M21 marki Messersi. Tego typu urządzenie umożliwia pakowanie towarów na paletach, ładunków niespaletyzowanych oraz wyjątkowo długich i ponadgabarytowych. Jest to maszyna o bardzo szerokim zastosowaniu, która składa się z ramy zgrzewanej i obrotowego pierścienia ze stali. Dyspenser do rozwijania folii i specjalny moduł przeznaczony do jej odcinania umożliwiają maksymalne zautomatyzowanie pracy. Maszyna jest więc w stanie samodzielnie zabezpieczać ładunki, bez konieczności jej obsługi na wszystkich etapach tego procesu. W razie potrzeby możesz skonfigurować ustawienia urządzenia idealnie do potrzeb swojego zakładu. Sprzęt jest niezwykle wydajny i szybki, a jednocześnie stosunkowo cichy. Owijarka do streczu pozioma Orbit M21 posiada łatwy w obsłudze system sterowania oraz funkcję pre-stretch, która umożliwia maksymalny rozciąg folii, a tym samym oszczędność materiałów i kosztów pakowania. Rozciąg uzyskuje się w czasie przechodzenia folii przez dwie rolki, posiadające całkowicie niezależne napędy o różnej prędkości. Cały proces możesz śledzić, obserwując go przez okna z pleksiglasu, umieszczone z dwóch stron obudowy maszyny.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Postaw na owijarkę do streczu z oferty Tezaurus

Poszukujesz najkorzystniejszych okazji w atrakcyjnych cenach? Sprawdź wszystkie owijarki do streczu dostępne w naszej ofercie. Jako oficjalny dystrybutor i producent oferujemy maszyny najlepszych marek z całego świata, w tym wspomniane już owijarki Cyklop, C-One czy Messersi. W razie potrzeby możesz w każdej chwili skorzystać z naszego serwisu, który oferuje przeglądy sprzętu, naprawy usterek oraz dostarcza oryginalne części wymienne. Z nami wybór owijarki do streczu będzie prosty i dostosowany najlepiej do Twoich indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z naszymi doradcami i przekonaj się o tym sam!

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko owijarka do streczu, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.