Ręczna owijarka do palet

Owijarka do palet ręczna czy automatyczna – którą wybrać?

Owijarka do palet to niezbędny element wyposażenia niemal każdego większego zakładu produkcyjnego lub magazynu. Dzięki niej możesz odpowiednio zabezpieczyć ładunki na paletach. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, wśród których są zarówno urządzenia ręczne, jak i w całości zautomatyzowane. Pomiędzy nimi znajdują się maszyny półautomatyczne, które łączą w sobie funkcje automatyczne z koniecznością obsługi ręcznej na niektórych etapach pracy. Wybór konkretnego sprzętu jest sprawą bardzo indywidualną i zależy przede wszystkim od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jeżeli stanąłeś przed takim wyborem i wciąż wahasz się, co wybrać, zobacz, jakie są wady i zalety owijarek do palet ręcznych, a jakie automatycznych.

Ręczna owijarka do palet - Tezaurus

Ręczna owijarka do palet - zalety

Ręczna owijarka do palet nie potrzebuje do pracy dużej przestrzeni. Zwykle jest to niewielki, kompaktowy sprzęt, który sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od dostępnej przestrzeni. Ręczne owijarki są również stosunkowo tanie i ekonomiczne. W przypadku osób poszukujących niedrogiego urządzenia, które choć trochę podniesie wydajność pracy, jest to dobry wybór. Niektóre z ręcznych maszyn są wyposażone w systemy rozciągu folii, które pozwalają znacznie ograniczać jej zużycie. Tym sposobem można oszczędzić na kosztach materiałów do pakowania.

Owijarka do palet ręczna - Tezaurus OP 1050M / 1400M

Wady owijarek ręcznych

Owijarki ręczne mają również kilka wad. Przede wszystkim wymagają obsługi na każdym etapie pracy. Dlatego konieczne jest, aby zawsze był dostępny choć jeden pracownik, który pakuje ładunki z pomocą maszyny. Ponadto takie rozwiązanie sprawdzi się raczej tylko w niewielkich firmach – takich, które dziennie zabezpieczają od kilku do kilkunastu palet. W sytuacji, gdy wymagasz od maszyny większej wydajności, może się ona okazać niezbyt wydajnym sposobem zabezpieczania ładunków. Ręczne owijanie generuje również więcej odpadów, zdarza się, że folia jest marnowana przez nieumiejętną pracę lub zwyczajne ludzkie pomyłki. Cierpieć na tym może również estetyka pakowania, która zależy w dużej mierze od stylu pracy danej osoby i zmienia się w zależności od obsługującego maszynę.

Owijarka do palet ręczna - profesjonalna

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Zalety owijarek automatycznych

Owijarki automatyczne mają mnóstwo zalet, które wpływają na ich ogromną popularność. Przede wszystkim cały proces pakowania ładunków wykonują samodzielnie i nie wymagają obsługi na żadnym etapie. To niezwykle ważne szczególnie wtedy, kiedy zależy Ci na tym, aby jak najbardziej odciążyć pracowników. Zrezygnowanie z owijania ręcznego eliminuje problem urazów i kontuzji, którymi często kończy się często praca fizyczna.

Automatyczne owijarki do palet są bardzo dokładne i precyzyjne. Każda z palet jest zabezpieczana w dokładnie taki sam sposób, a to pozwala zachować ujednolicony standard pakowania i zapobiega ewentualnym błędom i niedociągnięciom. Automatycznie owijane palety wyglądają estetycznie i schludnie, co przekłada się na wizerunek Twojego przedsiębiorstwa. Dobrze zabezpieczone ładunki świadczą bowiem o Twoim profesjonalizmie. Poza tym są dzięki temu doskonale zabezpieczone i możesz być pewny, że nic im nie grozi, zarówno podczas transportu, jak i magazynowania.

Owijarki do palet automatyczne są znacznie bardziej wydajne od urządzeń ręcznych. W zależności od wybranego modelu mogą zabezpieczyć od kilkudziesięciu do ponad 100 ładunków w ciągu godziny. Wiele z nich jest przystosowanych do ciągłej pracy, dlatego pozwalają zautomatyzować cały proces zachodzący na linii pakującej i nie powodują żadnych przestojów.

Automatyczne owijarki do palet są bezpieczne, a wypadki związane z ich pracą zdarzają się bardzo rzadko i wynikają najczęściej z nieuwagi pracowników. Aby dodatkowo chronić załogę, możesz zaopatrzyć się w specjalne systemy zabezpieczające, które umożliwiają wygrodzenie miejsca pracy maszyny. To jednak niejedyne udoskonalenie, którego możesz dokonać, wykorzystując dodatkowe wyposażenie do owijarek. W zależności od indywidualnych potrzeb możliwe jest dostosowanie sposobu i efektów ich działania do konkretnych ładunków.

W przypadku towarów wyższych niż standardowe, warto wyposażyć urządzenie w wyższy maszt. Podczas zabezpieczania produktów lekkich i niestabilnych przydaje się specjalny docisk górny, który unieruchamia je na czas owijania folią. Zwiększona nośność stołu to z kolei idealne rozwiązanie do pakowania wyjątkowo ciężkich ładunków. Oprócz takich udogodnień w naszej ofercie znajdziesz również systemy ważące, fotokomórki do wykrywania ciemnych ładunków czy rampy podjazdowe dla wózków widłowych.

Owijarki do palet w opcji automatycznej pomagają oszczędzać materiały do pakowania. Maszyny wyposażone w specjalny system pre-stretch, czyli wstępnego rozciągu folii, sprawiają, że rozciąga się ona nawet o 200%! W dłuższej perspektywie jest to bardzo duża oszczędność kosztów. Mniejsze zużycie folii to również większa troska o środowisko. Jeśli zależy Ci na tym, by nie generować zbędnych śmieci, wybierz urządzenie, które idealnie dostosuje ilość folii do potrzeb ładunku. Co więcej, dzięki możliwości ustawienia wybranego naciągu folii możesz zabezpieczyć skutecznie każdy rodzaj towaru, niezależnie od jego wielkości oraz materiału, z jakiego jest wykonany.

Co istotne, automatyczne urządzenia do owijania palet nie wymagają wcale dużej przestrzeni do pracy. W zależności od wielkości swojego zakładu możesz z łatwością wybrać najbardziej odpowiadający Ci model, który wpisze się w Twoje potrzeby. Rozwiązaniem w sytuacji ograniczonego miejsca w zakładzie jest automatyczna owijarka samojezdna, która poradzi sobie z owinięciem palet w niemal każdych warunkach.

Wady owijarek automatycznych

Główną, a w zasadzie jedyną wadę owijarek automatycznych stanowi ich cena. Owijarka do palet ręczna wygrywa w tej kwestii bezapelacyjnie, stanowi bowiem znacznie mniejszą inwestycję podczas zakupu. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej często okazuje się, że maszyna automatyczna stosunkowo szybko zaczyna generować duże oszczędności, szczególnie jeśli zależy Ci na wydajności pracy. Automatyczne sprzęty stanowią większą inwestycję niż owijarki ręczne, jednak równie szybko ich praca zaczyna dawać takie korzyści, na jakie nie ma szans przy użyciu ręcznego urządzenia.

Owijarki automatyczne i półautomatyczne

Ręczna owijarka do palet i automatyczna to niejedyne opcje, na jakie możesz się zdecydować. Optymalne rozwiązanie stanowi maszyna półautomatyczna, dzięki której możesz znacznie usprawnić proces pakowania ładunków. Urządzenie takie wymaga jednak pomocy ze strony użytkownika, na przykład podczas odcinania folii.

Zobacz całą ofertę urządzeń do owijania folią dostępną w Tezaurus. W zależności od potrzeb wybierz urządzenie pionowe lub poziome; ręczne, półautomatyczne lub automatyczne. Proponujemy różne modele maszyn od najlepszych producentów na rynku oraz własny serwis, dzięki któremu dbanie o wyposażenie Twojego zakładu stanie się jeszcze prostsze niż dotychczas.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko ręczna owijarka do palet, która zwiększą efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.