Foliarki do palet

Czym są foliarki do palet?

Foliarki do palet, nazywane również owijarkami, stretchownicami czy maszynami do stretchowania, to profesjonalne urządzenia wykorzystywane podczas pakowania zbiorczego towarów na paletach. Takie rozwiązanie umożliwia dokładne, precyzyjne i szybkie zabezpieczanie ładunków folią. Czy owijarki są niezbędne? Nikt z pewnością nie wyobraża sobie ręcznego pakowania tak dużych ilości oraz wielkich gabarytowo produktów, jakie owija się codziennie w zakładach produkcyjnych lub magazynach. W takich wypadkach foliarki do palet są nieodłącznym elementem ich wyposażenia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści wynika z używania tych maszyn również w małych zakładach. Oszczędność czasu i wygoda to nie jedyne powody, dla których znajdują one swoje miejsce w tak wielu firmach.

Foliarki do palet - Tezaurus

Foliarki do palet dla każdej branży

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, foliarki do palet sprawdzą się w każdym zakładzie produkcyjnym lub magazynie. Poszczególne modele urządzeń nadają się do pakowania delikatnego szkła i ceramiki, ciężkich materiałów budowlanych czy mebli o niestandardowych wymiarach lub kształtach. Owijarką da się zabezpieczyć w zasadzie każdy rodzaj towaru, wystarczy tylko odpowiednio dobrać maszynę do swoich potrzeb.

Nie jest prawdą, że foliarki do palet są przeznaczone wyłącznie do dużych zakładów i masowej produkcji. Problem odpowiedniego pakowania ładunków dotyka również niewielkie biznesy. Co więcej, znalezienie odpowiedniego rozwiązania może być wtedy jeszcze trudniejsze ze względu na ograniczoną przestrzeń. W naszej ofercie dostępnych jest wiele owijarek, które ten problem rozwiązują.

Foliarki do palet - szeroki asortyment Tezaurus

Foliarki do palet dostępne na rynku

Owijarki ręczne, nazywane także manualnymi, nie są zbyt wydajnymi urządzeniami, dlatego polecamy je wyłącznie do takich zakładów, w których nie ma dużego zapotrzebowania na pakowanie produktów folią. W przypadku kilku czy kilkunastu palet dziennie może to być wystarczające rozwiązanie. Jeśli jednak zależy Ci na większej efektywności, lepiej zainwestować w urządzenia półautomatyczne lub automatyczne.

Foliarki do palet z obrotowym ramieniem są dostępne w opcji półautomatycznej i automatycznej. Nadają się doskonale do zabezpieczania wysokich, ciężkich i niestabilnych ładunków. Pomagają dbać o to, by towar był zabezpieczony nie tylko przed wilgocią czy kurzem, ale również lepiej wyważony.

Foliarki talerzowe / ze stołem obrotowym również występują w wariancie półautomatycznym i automatycznym. Doskonale nadają się do zakładów, w których znaczenie ma wydajność i precyzja pakowania, ale jednocześnie ograniczona jest nieco przestrzeń. Kompaktowe maszyny można w razie potrzeby rozbudować o dodatkowe elementy wyposażenia.

Owijarki pierścieniowe to najbardziej zaawansowane i wydajne urządzenie z dostępnych w ofercie. Sprawdzają się w zakładach o dużej intensywności pracy, gdzie istotna jest wydajność i szybkie, sprawne zabezpieczenie dużej ilości palet.

Owijarki samojezdne to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na mobilności urządzenia. Nadają się do niewielkich zakładów z ograniczoną przestrzenią, a jednocześnie pakuje nawet bardzo duże i niewymiarowe ładunki.

Maszyna do owijania folią przejezdna to duże i specjalistyczne urządzenie, które działa nieco inaczej od pozostałych. Ładunek na palecie przejeżdża wewnątrz owijarki i w tym czasie jest dokładnie i płynnie zabezpieczany folią. Świetnie sprawdza się jako element rozbudowanej linii pakującej.

Ponadto w naszej ofercie znajdziesz również liczne dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak docisk górny, system wiązania folią, kontrola zdalna za pomocą pilota, system do ważenia ładunków, fotokomórki wykrywające ciemne ładunki czy rampy podjazdowe. W razie wąskiej specjalizacji zakładu możesz liczyć na owijarki przeznaczone do konkretnych rodzajów produktów – na przykład okien, lub do pracy w konkretnych warunkach – między innymi w niskich temperaturach.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Dlaczego warto korzystać z foliarki do palet w swoim zakładzie?

Foliarki do palet zapewniają mnóstwo korzyści, z których wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy. Zobacz – o ilu z nich pomyślałeś, analizując potrzeby swojego przedsiębiorstwa?

 • dostosowanie sposobu owijania ładunków do ich rodzajów – w zależności od wielkości oraz rodzaju towaru możesz wybrać konkretny model maszyny, stawiając na urządzenia pionowe lub poziomie, automatyczne bądź półautomatyczne, oferujące konkretny sposób i cykl pracy. Dzięki temu działanie foliarki do palet jest precyzyjnie przystosowany do potrzeb ładunku,
 • oszczędność czasu – główną zaletą owijarek półautomatycznych oraz automatycznych jest z pewnością ich sprawność i szybkość pracy. Zabezpieczenie ładunków wcale nie musi być czasochłonne, wystarczy, że masz urządzenie dopasowane wydajnością do potrzeb zakładu,
 • podniesienie komfortu i bezpieczeństwa pracy – profesjonalne urządzenie wyręczy Twoich pracowników z uciążliwego, ręcznego owijania ładunków. Tym samym ograniczy ryzyko urazów, kontuzji czy wypadków przy pracy,
 • precyzyjne i dokładne zabezpieczenie ładunków – towary zabezpieczane folią w sposób automatyczny są zawsze tak samo dokładnie i szczelnie owinięte, dzięki czemu nie ma ryzyka zniszczenia zawartości palet przez deszcz, wilgoć, kurz i inne czynniki zewnętrzne. Automatyczne owijanie pozwala pozbyć się błędów, które zdarzają się przy pakowaniu ręcznym, tym samym ograniczając ewentualne zwroty lub reklamacje,
 • powtarzalność procesu pakowania – automatyczne oraz półautomatyczne urządzenia pakują ładunki zawsze w dokładnie taki sam sposób. To pozwala nie tylko unikać błędów, ale również zapewnić odpowiedni standard owijania i ograniczyć koszty,
 • obniżenie kosztów pakowania – jest związane z dostosowaniem sposobu działania do rodzaju ładunków oraz z zastosowaniem zaawansowanych funkcji i rozwiązań. Przykładem jest system wstępnego rozciągu taśmy, tzw. pre-stretch, który rozciąga folię w maksymalny możliwy sposób, podczas gdy Ty oszczędzasz aż do 20% kosztów związanych z jej zużyciem! Nie bez znaczenie jest tutaj również optymalizacja całego procesu, która jest możliwa tylko w przypadku maszyn półautomatycznych i automatycznych. Owijarki nie marnują ani kawałka folii, wykorzystując ją maksymalnie,
 • większa estetyka towaru, który opuszcza Twój zakład przekłada się bezpośrednio na Twój wizerunek. Dobrze i schludnie zabezpieczony ładunek świadczy o profesjonalizmie oraz dbałości o produkt na każdym etapie produkcji, pakowania i transportu,
 • możliwość dodatkowej reklamy – folię zabezpieczającą ładunek możesz wykorzystać również do komunikacji wizualnej i podniesienia wśród klientów świadomości na temat Twojej marki. Specjalnie zadrukowane folie z logo, znakiem towarowym czy nazwą firmy, od razu informują klienta, z którym producentem ma do czynienia.

Wybieraj tylko profesjonalne, wysokiej jakości foliarki do palet

Pamiętaj o tym, aby przed zakupem określić swoje potrzeby i na ich podstawie wybierać konkretny model urządzenia. W tej kwestii sugerowanie się wyłącznie ceną nie jest dobrym pomysłem. Często okazuje się, że to właśnie jak najściślejsze dopasowanie dostępnych funkcji i możliwości do wymagań przynosi największe zyski. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości maszyny. Zapewniamy również serwis sprzętu, dzięki któremu wyposażenie Twojego zakładu będzie działało bez zarzutu przez długi czas.

Profesjonalne foliarki do palet

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko foliarki do palet, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

  Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

  Ocena strony

  Ocena / 5. Głosów:

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.