Owijarki do palet rodzaje

Owijarki do palet rodzaje urządzeń dostępnych na rynku

Owijarki do palet to urządzenia przydatne nie tylko w halach produkcyjnych, ale również w magazynach czy sklepach oferujących sprzedaż wysyłkową. Na rynku dostępne są maszyny o różnym przeznaczeniu, odmiennej budowie oraz innych sposobach pracy. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie wiesz, jaką owijarkę do palet kupić do swojej firmy? Zobacz wszystkie rodzaje i ich główne zalety.

Owijarki do palet rodzaje - wszystkie dostępne

Owijarki do palet rodzaje – ręczne, półautomatyczne i automatyczne

Najprostszy podział owijarek pozwala określić stopnień ich zautomatyzowania. Owijarki ręczne to takie sprzęty, które wymagają obsługi użytkownika. Urządzenia automatyczne – wręcz przeciwnie, cały proces pakowania wykonują samodzielnie. Maszyny półautomatyczne są czymś pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Większość czynności są w stanie robić same, jednak na pewnych etapach pracy, na przykład podczas odcinania folii, wymagają nieco pomocy ze strony pracowników. Wśród owijarek automatycznych dostępne są m.in. maszyny pierścieniowe czy z wirującym ramieniem. Takie sprzęty są w stanie zapewnić wydajność pakowania na poziomie ponad 100 ładunków na godzinę. Urządzenia półautomatyczne to na przykład owijarki ze stołem obrotowym. W zależności od konkretnego modelu są w stanie owinąć w ciągu godziny kilkadziesiąt ładunków.

Owijarki do palet rodzaje - Tezaurus

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Owijarki do palet rodzaje urządzeń dostępnych w ofercie Tezaurus

Ze względu na budowę oraz sposób działania, owijarki najprościej jest podzielić na pionowe oraz poziome. Wśród urządzeń pionowych znajdziesz maszyny z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne oraz przejezdne. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Owijarki z wirującym ramieniem

Nowoczesne i zaawansowane maszyny z wirującym ramieniem służą do pakowania ciężkich, dużych i stojących ładunków. W zależności od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, możesz zdecydować się na urządzenie półautomatyczne lub automatyczne, które różnią się przede wszystkim wygodą użytkowania oraz wydajnością pracy. Wokół palet porusza się sprawnie specjalne ramię wyposażone w folię do pakowania i w ten sposób zabezpiecza ładunki jak najdokładniej z każdej strony.

Zastosowanie: średnie i duże przedsiębiorstwa, wyposażone w zaawansowane linie pakujące; firmy, w których nie ma zbyt wiele miejsca na owijarkę oraz takie, w których pakowane ładunki przekraczają możliwości wagowe innych maszyn.

Zalety: możliwość wyposażenia urządzeń w dodatkowe funkcje, na przykład sterowanie zdalne za pomocą pilota; duża wydajność, nawet do ponad 100 ładunków na godzinę; możliwość ciągłej pracy przez całą dobę; całkowita samodzielność w przypadku maszyn automatycznych.

Przykłady owijarek z wirującym ramieniem: C-One Motus, Cyklop CSA 211/212, Messersi RA300.

Owijarki do palet ze stołem obrotowym

Ich działanie opiera się na poruszaniu się ładunków wokół własnej osi na specjalnym stole obrotowym i jednoczesnym nawijaniu na siebie kolejnych warstw folii. Takie maszyny są w stanie zapakować w ciągu godziny kilkadziesiąt palet.

Zastosowanie: małe i średnie przedsiębiorstwa, magazyny wysyłkowe.

Zalety: możliwość dodatkowego wyposażenia zgodnie ze swoimi potrzebami, na przykład: wyższy maszt, system wstępnego rozciągu folii, który pozwala oszczędzać materiał, niskoprofilowany stół, górny docisk czy system ważący; duża wytrzymałość maszyn i intuicyjny panel sterowania.

Przykłady owijarek ze stołem obrotowym: Cyklop CST 212, C-One Tiro, Messersi RTA.

Owijarki pierścieniowe

Niesamowicie wydajne urządzenia pierścieniowe nadają się do zakładów o wyjątkowo dużych potrzebach. Gwarantują możliwość pracy w ciągłym trybie, jednocześnie zapewniając za każdym razem taki sam sposób zabezpieczania ładunków folią. Nadają się idealnie do pakowania delikatnych produktów, takich jak szkło czy ceramika.

Zastosowanie: duże przedsiębiorstwa, wymagające największej wydajności – nawet do 150 ładunków na godzinę; praca ciągła; zabezpieczanie ładunków zrobionych z delikatnych materiałów oraz ponadwymiarowych.

Zalety: duża wydajność i wysokie tempo pracy; łatwość sterowania, niezawodność; możliwość pracy bez przerwy przez całą dobę; duża oszczędność dzięki wykorzystaniu systemu pre-stretch; możliwość dodatkowego wyposażenia.

Przykłady owijarek pierścieniowych: Cyklop CSR, Messersi Saturno, Messersi Jolly.

Owijarki samojezdne

Jeśli w swoim zakładzie nie masz aż tyle miejsca, by postawić w nim dużą maszynę do owijania, wykorzystaj urządzenie samojezdne. To mobilny robot, który podąża za Twoimi potrzebami i zapewnia możliwość pracy niemal w każdym miejscu.

Zastosowanie: przedsiębiorstwa, w których nie ma dużo przestrzeni na owijarkę; kiedy możliwości transportowania ładunków są ograniczone; pakowanie ładunków dużych, niewymiarowych czy niestabilnych.

Zalety: niewielkie, kompaktowe wymiary; automatyczne urządzenia nie wymagają podczas pracy obsługi operatora; wysoka wydajność pracy; prosta obsługa; liczne programy owijania, które możesz dostosować do swoich potrzeb (ekonomiczne, wodoszczelne itp.); możliwość dodatkowego wyposażenia w system pre-stretch, fotokomórkę, wyższy maszt itp.; sygnały świetlne, które zwiększają bezpieczeństwo w zakładzie.

Przykłady owijarek samojezdnych: Cyklop CSM 211/212, C-One Cingo, C-One Viverra.

Owijarki przejezdne

Te nowoczesne urządzenia różnią się nieco od innych owijarek pionowych, ponieważ ładunki są wprowadzane do ich wnętrza i płynnie pakowane. Wyróżniają się specjalistyczną konstrukcją i są przeznaczone do zakładów o specyficznych potrzebach. Mogą być zintegrowane z dużymi liniami pakującymi.

Zastosowanie: duże zakłady z zaawansowanymi liniami pakującymi; pełne foliowanie bez konieczności mocnego naprężenia folii; ładunki duże i niewymiarowe; doskonałe do pakowania płyt OSB, drewnianych itp.

Zalety: możliwość regulowania napięcia folii; ustawienie folii na czterech płaszczyznach pakowanego ładunku; niewielkie potrzeby powierzchniowe; możliwość zintegrowania z liniami produkcyjnymi i pakującymi; duża wydajność pracy; pozwala pakować ładunki o różnych, nierzadko zmiennych wymiarach.

Przykłady owijarek przejezdnych: Messersi AVF.

Owijarki poziome (spiralne/horyzontalne)

Wyróżniają się nieco inną budową niż pozostałe i korpusem w kształcie pierścienia. Rolka folii umieszczona poziomo jest gwarancją dokładnie zabezpieczonego ładunku. Urządzenie automatyczne sterowane jest komputerowo i nie wymaga obsługi ze strony operatora.

Zastosowanie: zabezpieczanie ładunków niespaletyzowanych, długich, o nieregularnych kształtach, na przykład: mebli, płyt meblowych, stolarki budowlanej, materiałów budowlanych; zakłady o dużych wymaganiach związanych z wydajnością oraz dokładnością zabezpieczania towarów.

Zalety: możliwość wyboru odpowiedniej średnicy otworu w pierścieniach obrotowych, dopasowanego idealne do indywidualnych potrzeb; wysoka wydajność pracy; możliwość wykorzystania dodatkowego wyposażenia, na przykład systemu pre-stetch, modułu odcięcia czy zgrzewania folii.

Przykłady owijarek poziomych: Messersi Orbit M21.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko owijarki do palet, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.