Maszyna do foliowania palet

Profesjonalna i funkcjonalna maszyna do foliowania palet

Pragniesz zwiększyć wydajność pakowania ładunków w swoim zakładzie produkcyjnym lub magazynie? Nie ma potrzeby, aby owijać towar folią ręcznie! Wszystko zrobi za Ciebie profesjonalna maszyna do foliowania palet. Dzięki niej spakujesz w krótszym czasie znacznie więcej produktów, bez dodatkowego wysiłku ze strony pracowników, a ponadto dokładniej, precyzyjniej i estetyczniej. Jak to możliwe?

Maszyna do foliowania palet - Tezaurus

Dlaczego maszyna do foliowania palet to dobry wybór?

Wydajność

Owijarki paletowe to profesjonalne urządzenia wykorzystywane na co dzień w milionach przedsiębiorstw na całym świecie. Korzystanie z nich daje mnóstwo korzyści zarówno małym i średnim, jak i dużym firmom. Główną zaletą ich działania jest wydajność. Pozwalają znacznie skrócić czas pakowania towaru znajdującego się na palecie i optymalizować dzięki temu pracę całej produkcji lub magazynu. Ponieważ pakowanie jest najczęściej jednym z ostatnich etapów przed magazynowaniem lub transportem ładunków, szybkość przeprowadzenia tego procesu ogranicza ewentualne przestoje. Pozwala szybko i sprawnie zakończyć drogę ładunku po linii pakowania.

Bezpieczeństwo pracy

Automatyczna maszyna do foliowania palet jest całkowicie samodzielna i nie wymaga pomocy ze strony człowieka. Cały proces pakowania przeprowadza zawsze w taki sam sposób, dlatego pozwala zachować ujednolicony standard dla wszystkich towarów. Jej praca nie zależy od dyspozycji danego dnia, nie potrzebuje również regeneracji, tak jak ma to miejsce w przypadku pracowników. W sytuacji, w której pracę człowieka można zastąpić, jest to więc jak najbardziej polecane. Pozbywasz się w ten sposób ryzyka powstawania urazów czy kontuzji, a także wystąpienia zdarzeń losowych, związanych z wypadkami przy pracy. Zapewniasz spokój, bezpieczeństwo i komfort pracy zarówno sobie, jak i całej swojej załodze.

Zabezpieczenie towaru

Maszyna do foliowania palet jest niezwykle precyzyjna i dokładna. Zapewnia Twoim produktom tak duże bezpieczeństwo, jakiego nie byłbyś w stanie uzyskać podczas pakowania ręcznego. Optymalny naciąg taśmy oraz szczelnie owinięcie folią sprawiają, że niezależnie od tego, jaki rodzaj towaru pakujesz, jest on całkowicie bezpieczny od działania czynników zewnętrznych. Wlicza się w to przede wszystkim deszcz, wodę, wilgoć, kurz czy inny brud, a nawet kradzieże! W przypadku niewymiarowych oraz wysokich ładunków, prawidłowe owinięcie folią poprawia ich stabilność podczas transportu. Ponadto odpowiednia warstwa i grubość folii gwarantuje bezpieczeństwo całej powierzchni towaru. Jest to niezwykle ważne w przypadku niektórych ładunków, na przykład mebli, które mogłyby się rysować lub niszczyć. Z tego wynika kolejna korzyść, jaką jest ograniczenie strat związanych ze zwrotami lub reklamacjami.

Oszczędność kosztów

Maszyna do foliowania palet pomaga ograniczać koszty na kilku płaszczyznach działalności. Przede wszystkim jedno urządzenie zastępuje pracę kilku ludzi. Jednocześnie wysokiej jakości sprzęt jest energooszczędny i minimalizuje koszty związane ze zużyciem prądu, co w dłuższej perspektywie czasowej jest bardzo ważne. Ponadto niezwykle istotną kwestią jest mniejsze zużycie materiałów, w tym wypadku folii do pakowania. Zaawansowane owijarki do palet z systemem wstępnego rozciągu folii, czyli tzw. pre-stretch, rozciągają taśmę nawet do 400%, zyskując tym samym możliwość szczelniejszego zabezpieczenia ładunków mniejszą ilością folii.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Pozostałe korzyści z maszyny do foliowania palet

Oszczędność czasu

W zależności od tego, na jakiej wydajności Ci zależy, możesz wybrać urządzenie, które zabezpieczy od kilkudziesięciu, do ponad 100 ładunków w ciągu godziny. Tylko pomyśl, o ile mniej czasu to zajmie, niż gdybyś musiał pakować towar ręcznie. Najbardziej wydajne maszyny do foliowania palet mogą pracować nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nie masz przestojów w pracy, nie tracisz czasu, a nawet zyskujesz go więcej.

Maszyna dostosowana do potrzeb

Na rynku dostępne są różne maszyny do foliowania palet, z których każdy model jest dostosowany do nieco innych potrzeb użytkownika. Towar na paletach zabezpiecza się za pomocą owijarek pionowych. Wśród nich są: owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne i przejezdne.

Maszyna do foliowania palet z wirującym ramieniem znajduje zastosowanie głównie przy pakowaniu ciężkich, stojących ładunków. Radzi sobie nawet z takimi towarami, które przekraczają normy dopuszczalne dla innych rodzajów sprzętu. Automatyczne urządzenie jest niezwykle wydajne – może zabezpieczyć nawet do 100 ładunków na godzinę i pracować przez całą dobę.

Owijarki do palet ze stołem obrotowym to idealne rozwiązanie do małych i średnich przedsiębiorstw. Umieszczona na stole paleta obraca się, naciągając na siebie kolejne warstwy folii. Taki sprzęt możesz dodatkowo wyposażyć w docisk, system wiązania czy rampę podjazdową. W ten sposób jeszcze lepiej dostosujesz jego działanie do indywidualnych potrzeb swojej branży oraz rodzaju pakowanych produktów.

Owijarki pierścieniowe to sprzęt dla najbardziej wymagających. Automatyczne modele umożliwiają owinięcie folią aż 150 ładunków na godzinę! Świetnie nadają się do zintegrowania z rozbudowanymi i zaawansowanymi liniami pakującymi, znajdującymi się zazwyczaj w dużych zakładach produkcyjnych lub w rozległych magazynach.

Nie wymaga dużo miejsca

Ogromne znaczenie podczas zakupu wyposażenia do zakładu mają jego możliwości powierzchniowe. Niestety niektóre maszyny, na przykład duże owijarki przejezdne są zarezerwowane wyłącznie dla dużych hal produkcyjnych, w których miejsce w żaden sposób nie ogranicza wyboru konkretnego modelu. Są na szczęście również takie rozwiązania, które nie wymagają zagospodarowania dużej przestrzeni, a jednocześnie świetnie radzą sobie nawet z dużymi, ciężkimi i niestabilnymi towarami. Przykładem jest samojezdna owijarka do palet, czyli mobilny robot, który jest w stanie pracować w dowolnym miejscu i nie potrzebuje do tego zbyt dużej powierzchni.

Dbałość o estetykę towarów

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią związaną z wykorzystaniem maszyny do foliowania palet jest zwiększenie estetyki towaru. Sam produkt i jego jakość czy funkcjonalność są oczywiście najważniejsze, nie da się jednak ukryć, że klienci mimo wszystko zwracają dziś znacznie większą uwagę na sposób jego zabezpieczenia i zapakowania niż dawniej. Im jest ono estetyczniejsze i schludniejsze, tym są skorsi do współpracy i w znacznie większym stopniu Ci ufają. Dbanie o każdy najmniejszy szczegół na wszystkich etapach produkcji, magazynowania oraz transportu świadczy o Twoim profesjonalizmie i kunszcie.

Warto w tym miejscu dodać, że nie musisz korzystać ze zwykłej, przezroczystej lub czarnej folii, jakie wykorzystuje większość przedsiębiorstw. Jeśli chcesz się wyróżnić na rynku, stwórz własną taśmę z logo, znakiem graficznym czy w kolorze, który kojarzy się jednoznacznie z Twoją marką. Tak zabezpieczony towar stanie się Twoją wizytówką już przy pierwszym kontakcie klienta z ładunkiem.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko maszyny do foliowania palet, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.