Owijarki stretch

Owijarki stretch są urządzeniami dedykowanymi przedsiębiorstwom, w których zachodzi konieczność pakowania i zabezpieczania ładunków paletyzowanych i niepaletyzowanych. Urządzenie podnosi wydajność procesu pakowania, eliminuje błędy we właściwym zabezpieczeniu towaru, a także pozwala na wygenerowanie oszczędności materiału eksploatacyjnego.

Owijarki do folii stretch - Tezaurus

Owijarki stretch - plusy zastosowania

Pakowanie towarów i ich magazynowanie jest procesem, który może powodować spowolnienie pracy oraz generować straty. Owijarki stretch pozwalają na wyeliminowanie wielu niedomagań ręcznej metody zabezpieczania ładunków. Mechaniczne owijanie folią produktów znajdujących się na paletach, a także innych towarów pozwala na ich idealne zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, kurzem, wilgocią i uszkodzeniami. Tym samym owijarki stretch praktycznie w całości eliminują pojawianie się strat związanych z dekompletacją ładunku. Ponadto specjalistyczna i elastyczna folia właściwie opina towar chronią jego poszczególne składowe przed przesuwaniem.

Owijarki stretch pozwalają na wygenerowanie oszczędności zużycia folii. Ich mechanizm wstępnego rozciągu folii odpowiednio ją napręża i jednocześnie umożliwia owinięcie większej ilości palet jedną rolką. Najbardziej zaawansowane owijarki stretch umożliwiają wstępny rozciąg folii nawet do 400%. Oczywistą zaletą jest zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności pracy. W przypadku półautomatycznych modeli owijarek zadaniem operatora jest umieszczenie ładunku na urządzeniu, sterowanie jej działaniem, odcięcie folii i ściągnięcie ostreczowanej paczki. Owijarki stretch automatycznie praktycznie wyręczają pracownika, którego zadaniem jest wymiana rolki z folią.

Owijarki stretch - Tezaurus

Zapytaj o wydajne owijarki folii stretch

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz owijarki folii stretch do małego zakładu czy też do dużej linii pakującej skontaktuj się z konsultantem Tezaurus – wybierzemy dla Ciebie najwłaściwsze rozwiązanie.

Owijarka stretch dla każdego przedsiębiorstwa

Podstawowym zadaniem owijarki do folii stretch jest właściwe zabezpieczenie ładunków poprzez mechaniczne owinięcie go elastyczną folią. Urządzenie sprawdza się w wielu zakładach – niezależnie od ich branży. Praktycznie każda firma wymagająca dobrych rozwiązań w dziedzinie pakowania znajdzie streczarkę odpowiadającą potrzebom wydajnościowym i jakościowym. Różnorodność dostępnych w Tezaurus modeli sprawia, że zastosowanie urządzenia do pakowania zawsze jest atutem wartym inwestycji.

Proponowana owijarka do folii stretch – w zależności od rodzaju – wykonuje pakowanie pionowe lub poziome. Modele występują w opcjach półautomatycznych i automatycznych, a także w różnych konfiguracjach technologicznych tj. roboty samojezdne, owijarki stretch ze stołem obrotowym lub wirującym ramieniem, owijarki pierścieniowe.

Owijarka stretch półautomatyczna stosowane jest wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności lub możliwości stosowania linii pakujących. Roboty stretchujące sprawdzają się w sytuacjach, w których ładunek jest niestabilny i wysoki, natomiast automatyczna owijarka do folii stretch przeznaczona jest dla profesjonalnych i oczekujących dużych wydajności produkcji.

Owijarka do folii stretch - różne modele i rodzaje

Owijarki stretch dostępne w ofercie Tezaurus

Owijarki do folii stretch ze stołem obrotowym

To urządzenia nazywane inaczej talerzowymi, w których towar umieszcza się na specjalnej obrotowej platformie. Głowica, wykonując pionowe ruchy, pakuje załadunek w folię od dołu ku górze lub odwrotnie. W przypadku maszyn automatycznych taśma jest zaczepiana, zrywana i zgrzewana automatycznie, z kolei sprzęt półautomatyczny wymaga zaczepienia jej o ładunek ręcznie, przez pracownika.

Półautomatyczne owijarki do folii stretch ze stołem obrotowym są w stanie zapakować ok. 20 palet w ciągu godziny, podczas gdy urządzenia automatyczne zapewniają aż dwa razy większą wydajność. Tego rodzaju sprzęt jest polecany do małych i średnich przedsiębiorstw, w których nie ma potrzeby używania maszyn o dużej wydajności pracy. Można jednocześnie zastosować wiele dodatkowych elementów i udogodnień, które wpływają pozytywnie na jej wygodę i skuteczność.

Owijarki stretch z wirującym ramieniem

Owijarki stretch wyposażone w wirujące ramię mają nieco inny sposób pracy – podczas gdy ładunki stoją nieruchomo w centrum, poruszające się wokół ramię pakuje towary przy pomocy folii. Takie rozwiązanie to doskonały wybór do zakładów, w których zachodzi konieczność owijania stojących i niestabilnych produktów. Gdy ładunek przekracza normy wagowe, dopuszczalne dla innych typów maszyn, owijarka z ramieniem z pewnością sobie z nim poradzi. Jeśli zależy Ci na możliwie najbardziej wydajnym urządzeniu, wybierz sprzęt z podwójnym ramieniem, który jest w stanie zabezpieczyć nawet 100 palet w ciągu godziny.

Owijarki do folii stretch pierścieniowe

Urządzenia pierścieniowe zapewniają bardzo dużą wydajność pracy, gwarantując zabezpieczenie aż 150 ładunków w ciągu godziny. Doskonale sprawdzają się w dużych zakładach przemysłowych, w których codzienna produkcja jest intensywna i wymagająca. W naszej ofercie znajdziesz modele owijarek pierścieniowych, służących przede wszystkim do pakowania towarów o nieregularnych kształtach, bardzo delikatnych lub ponadwymiarowych. Z łatwością dostosujesz wysokość maszyny, dodatkowe wyposażenie oraz wszystkie dostępne funkcje do potrzeb swojej branży.

Owijarka stretch – przejezdna

Urządzenia przejezdne są stworzone dla dużych ładunków, w przypadku których mocne naprężenie folii nie jest tak istotne. Towary są płynnie wprowadzane do maszyny, a wewnątrz niej zostają zabezpieczone. Owijarka stretch może stanowić część większej linii produkcyjnej lub pakującej i nie wymaga do pracy wiele miejsca. To uniwersalny i wszechstronny sprzęt, który sprawdzi się w przypadku często zmieniających się wymiarów i kształtów ładunków.

Owijarka do folii stretch – samojezdna

Samojezdne owijarki to mobilne urządzenia, które są w stanie pracować nawet na niewielkiej przestrzeni. Sprawdzają się przy pakowaniu ładunków dużych, ciężkich, niewymiarowych oraz niestabilnych, których przemieszczanie po zakładzie jest zbyt problematyczne. Automatyczne maszyny poruszają się samodzielnie wokół towarów i nie wymagają dodatkowej obsługi. Jednocześnie gwarantują dużą wydajność – są w stanie zabezpieczyć nawet 200 ładunków na jednym ładowaniu.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy owijarki stretch pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko owijarki do folii stretch, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.