Owijarka do palet

Automatyczna owijarka do palet to urządzenie, które łatwo, szybko i skutecznie pakuje załadunki znajdujące się na paletach w ochronną folię stretch. Dzięki temu możesz w bezpieczny sposób magazynować je i transportować. Największą korzyścią, wynikającą z zastosowania tego rodzaju maszyny, jest zwiększenie efektywności pracy przy maksymalnym ograniczeniu obsługi ze strony pracowników. Niektóre z urządzeń są w stanie funkcjonować przez całą dobę i pomagają oszczędzać czas oraz koszty pakowania towarów, wykorzystując w tym celu regulację prędkości czy system pre-stretch do wstępnego rozciągu folii.

Owijarka do palet - Tezaurus

Owijarka do palet - rodzaje dostępne w ofercie Tezaurus

Działanie poszczególnych owijarek do palet różni się w zależności od ich rodzaju, budowy oraz konkretnego modelu. Wśród dostępnych na rynku urządzeń znajdziesz m.in.:

 • Owijarka do palet talerzowa automatyczna i półautomatyczna
 • Owijarka do palet ramieniowa automatyczna lub półautomatyczna
 • Owijarka do palet automatyczna pierścieniowa
 • Owijarka do palet przejezdna
 • Owijarka do palet samojezdna
 • Owijarka do palet pozioma
Profesjonalna owijarka do palet

Jak działa owijarka do palet?

Owijarka do palet talerzowa inaczej nazywana jest urządzeniem ze stołem obrotowym i składa się z: masztu, szafy sterowniczej, wózka głowicy i stołu obrotowego. Podczas pracy maszyna obraca platformą z paletą, a głowica – wykonując pionowe ruchy – owija załadunek od góry do dołu lub od dołu do góry. Na końcu folia stretch jest zrywana i zgrzewana. Półautomatyczne urządzenia wymagają zaczepienia taśmy na ładunku przez operatora i pozwalają na zapakowanie ok. 20 palet w ciągu godziny. Z kolei automatyczne owijarki do palet talerzowe cały proces – w tym również zaczepienie taśmy o ładunek – wykonują same, zapewniając aż dwukrotnie większą wydajność.

Owijarka do palet ramieniowa jest wyposażona w wirujące ramię, które porusza się wokół nieruchomego załadunku umieszczonego na paletach, owijając je folią stretch. To idealne rozwiązanie do pakowania ciężkich i niestabilnych towarów, wykorzystywane przede wszystkim w dużych zakładach. Na rynku znajdziesz ponadto maszyny z podwójnymi ramionami, które są w stanie zabezpieczyć nawet do 100 palet w ciągu godziny.

Owijarka do palet pierścieniowa to rozbudowane i zaawansowane urządzenie, gwarantujące niezwykłą wydajność pracy. Pozioma maszyna, składająca się z pierścienia i podajnika rolkowego na towar, jest w stanie zapakować w ciągu godziny aż do 150 palet. Automatyczne urządzenie nie wymaga obsługi i sprawdza się doskonale w dużych oraz wymagających zakładach.

Sprawdź również wyposażenie: owijarki do palet z wagą oraz owijarka do palet z dociskiem.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Poznaj dodatkowe funkcje i możliwości owijarek do palet

Niektóre z modeli owijarek do palet umożliwiają przełączanie pomiędzy programami manualnym i automatycznym. Dzięki temu pracownik jest w stanie na bieżąco kontrolować cały proces pakowania. Ponadto urządzenia można wygodnie obsługiwać za pomocą paneli LCD i dopasowywać ich ustawienia do własnych potrzeb, na przykład regulując wysokość owijanego ładunku.

Owijarki do palet, poza budową i sposobem pracy, różnią się także przeznaczeniem, dodatkowym wyposażeniem czy dostępnymi funkcjami. Niektóre z branż, ze względu na charakterystyczne wymagania, docenią z pewnością owijarki specjalistyczne, urządzenia do pracy w niskim temperaturach, z dużymi talerzami, najazdem, dociskiem czy wykonane ze stali nierdzewnej lub galwanizowane.

Wśród dodatkowych opcji wyposażenia znajdziesz również ramy do zabetonowania maszyny w posadzce, systemy ważenia palet czy rolkowe przenośniki. Korzystając z takich udogodnień, z łatwością stworzysz w swoim zakładzie kompleksowy system pakowania, który umożliwi bezpieczne transportowanie i magazynowanie każdego rodzaju ładunków.

Owijarka do palet to świetne rozwiązanie dla Twojej firmy!

Specjalistyczna owijarka do palet Tezaurus

7 zalet korzystania z wysokiej jakości owijarek do palet w Twoim zakładzie

Używanie wysokiej jakości, solidnych owijarek do palet przynosi wiele korzyści, nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla ich pracowników oraz klientów. Zobacz, co zyskujesz, wybierając do swojego zakładu profesjonalne maszyny Tezaurus!

1. Zachowanie ujednoliconych standardów pakowania ładunków

Dzięki zautomatyzowanej pracy owijarka do palet pakuje towary za każdym razem w ten sam sposób. Pozwala to minimalizować błędy, a także zachować jednolity standard pakowania. W przypadku ręcznego owijania towarów często z kolei zdarzają się niedociągnięcia, każdy pracownik wykonuje również swoją pracę nieco inaczej.

2. Bezpieczeństwo załadunków na paletach

Wykorzystanie specjalnej maszyny gwarantuje, że każda paleta zostanie tak samo dobrze zabezpieczona. Automatyczna owijarka do palet zapewnia towarom odpowiednią ochronę, dlatego nie musisz mieć obaw o stan przechowywanych i wyruszających z Twojego magazynu produktów. Nie straszne są im deszcz, wilgoć, kurz oraz inne zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na ich stan.

3. Duża oszczędność czasu

Owijarka do palet pozwala na lepsze gospodarowanie czasem. Twoi pracownicy w tym samym momencie mogą zająć się inną pracą, podczas której konieczne jest działanie czynnika ludzkiego. Wszędzie tam, gdzie jego ograniczenie jest możliwe, warto korzystać z innych dostępnych możliwości – jedną z nich jest właśnie automatyczna maszyna do pakowania ładunków. Owijarka jest w stanie zapakować o wiele więcej palet w ciągu godziny niż pracownik robiący to ręcznie, co także gwarantuje oszczędność czasu.

4. Komfort i bezpieczeństwo pracowników

Ręczne owijanie palet jest pracą uciążliwą i męczącą, niejednokrotnie kończy się wieloma urazami i kontuzjami. Aby zapewnić swoim pracownikom większe bezpieczeństwo i wygodę, skorzystaj z automatycznych owijarek, które odciążą ich i zagwarantują im znacznie wyższy komfort pracy. To wpłynie pozytywnie na samopoczucie i wydajność pracowników.

5. Zwiększenie wydajności pracy w zakładzie

Zautomatyzowane maszyny do owijania palet są w stanie zapakować o wiele większą liczbę ładunków niż pracownicy robiący to w tym samym czasie ręcznie. Ponadto niektóre z urządzeń mogą być eksploatowane niemal bez przerwy, nawet przez 24 godziny na dobę. Nawet w przypadku owijarek półautomatycznych obsługa ogranicza się to minimum, co bardzo usprawnia pracę i podnosi wydajność.

6. Zmniejszenie kosztów pakowania towarów

Zautomatyzowanie procesu i możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb ograniczają zużycie stretchu poprzez precyzyjnie dopasowanie jej ilości i sposobu pakowania ładunku. Ponadto, dzięki funkcji wstępnego rozciągu folii, jesteś w stanie zaoszczędzić jej aż 10-20% w stosunku do analogicznych oszczędności podczas ręcznego owijania.

7. Zwiększenie estetyki wyruszających z magazynu towarów

Ładunki pakuje się w stretch nie tylko – choć przede wszystkim – ze względu na ich bezpieczeństwo. Oprócz tego owinięte palety wyglądają także estetycznie i schludnie. Korzystając dodatkowo z personalizowanej folii, możesz wyróżnić swoje towary na rynku, umieszczając na nich nazwę lub logo swojej firmy. Dzięki temu klienci od razu będą wiedzieli, z czyimi produktami mają do czynienia, oznakowanie wpłynie także na zwiększenie świadomości na temat Twojej marki.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko owijarka do palet, która zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

  Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

  Ocena strony

  Ocena / 5. Głosów:

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.