Foliowanie palet

Wiązanie i foliowanie palet z najwyższej jakości materiałami

Owijanie i wiązanie palet z towarem to zabiegi konieczne przed wyruszeniem dużych ładunków do magazynów lub bezpośrednio do klienta. Najważniejszą kwestią, o jaką należy zadbać, jest oczywiście wysokiej jakości sprzęt. Niemałe znaczenie ma jednak również rodzaj materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania palet. W przypadku owijania niezbędna jest odpowiednia folia, a podczas wiązania – taśma.

Foliowanie palet - Tezaurus

Foliowanie palet

Folia o odpowiedniej grubości, tworzona z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, jest w stanie skutecznie zabezpieczyć każdy rodzaj ładunków. Zapewnia odpowiednią stabilność produktów i chroni je przed deszczem, wilgocią, kurzem, uszkodzeniami, a nawet kradzieżą! W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości folię z polipropylenu o niskiej gęstości, która jest przeznaczona do owijarek o różnym stopniu automatyzacji. Nadaje się do maszyn pracujących z technologią pre-stretch, czyli wstępnego rozciągu folii, dzięki czemu jesteś w stanie zmniejszyć koszty jej zużycia nawet do 20% (porównując do zużycia podczas ręcznego owijania).

Oferowana przez nas folia do zabezpieczania jest produkowana przez doświadczonych producentów. W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika dostępna jest w różnych grubościach, wysokościach oraz średnicach tulejki. Poszczególne folie mogą mieć od 17 do 50 mikronów grubości, średnicę tulejki 38 lub 76 mm oraz wysokość rolki 125, 250 lub 500 mm.

Zalety wysokiej jakości folii z oferty Tezaurus:

 • duża rozciągliwość, zapewniająca większą wydajność,
 • elastyczność, która wpływa na odpowiednie zabezpieczenie ładunków,
 • jest dostępna w różnych wymiarach,
 • działa z różnymi rodzajami i modelami owijarek,
 • ma atrakcyjne ceny,
 • podlega recyklingowi i jest bezpieczna dla środowiska.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Taśma poliestrowa PET

Taśma poliestrowa PET to twardy i solidny materiał do spinania i stabilizacji ciężkich ładunków. Doskonale nadaje się do zabezpieczania materiałów budowlanych (w tym ciężkiej kostki brukowej oraz betonu), materiałów z drewna, metalu, tektury, papieru, ceramiki, płyt wiórowych, wykładzin itp.

Taśmy poliestrowe PET wykorzystuje się w specjalnych, zaawansowanych urządzeniach spinających, dlatego muszą być one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Po czym poznać, że taśma poliestrowa PET ma odpowiednie parametry? Przede wszystkim cechuje się kilkoma rzeczami:

 • ma wysoką siłę trzymania ładunku,
 • jest wytrzymała na rozciąganie,
 • odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, kurz, promieniowanie UV,
 • odporna na wstrząsy, otarcia i zniszczenia,
 • nadaje się do wykorzystywania w dużym przedziale temperatur – zarówno w bardzo niskich, jak i w wysokich,
 • jest wydajna i pomaga oszczędzać na kosztach wiązania.

Przykładem urządzenia do związywania towarów taśmą PET jest Cyklop CHT 450. To model o bardzo wysokiej sile napinania taśmy oraz wysokiej mocy. Jest wydajny, wytrzymały i cały proces: od napinania, przez zgrzewanie, po odcinanie taśmy, odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego panelu sterowania. Urządzenie może być również wykorzystywane z użyciem taśm polipropylenowych.

Taśmy polipropylenowe PP

Taśma polipropylenowa PP również ma za zadanie zabezpieczać i stabilizować ładunki. Nadaje się w zasadzie do każdego rodzaju towarów, w tym umieszczonych na paletach, spakowanych w kartony, do mebli, tektury i prasy, drewna, wykładzin, wyrobów metalowych itp.

Aby mieć pewność, że korzystasz z wysokiej jakości taśmy, zadbaj o to, by miała kilka podstawowych cech. Przede wszystkim musi być wydajna i odporna na zrywanie i zniszczenia, nawet przy dużej prędkości pracy wiązarki. Dzięki temu będziesz w stanie zagwarantować płynny i precyzyjny proces, a wiązanie będzie skutecznie zabezpieczało i chroniło ładunki. Istotne jest również, aby taśma była wydajna i ekonomiczna.

W zależności od potrzeb możesz wybierać wśród różnych szerokości taśm polipropylenowych PP. Materiały o szerokości 4-6 mm nadają się do wiązania papieru, druku czy tektury z wykorzystaniem automatycznych maszyn. Szersze materiały o wymiarach 7-19 mm są doskonałym rozwiązaniem do zakładów produkcyjnych, w handlu, e-commerce itp. Oprócz maszyn automatycznych, obsługują je również urządzenia półautomatyczne.

Jakie zalety ma taśma polipropylenowa PP?

Taśma polipropylenowa PP jest przede wszystkim wydajna i ekonomiczna. Nie generuje dużych kosztów wiązania, a ponadto nadaje się do stosowania w różnych modelach wiązarek. Sprawdza się zarówno w urządzeniach ręcznych, jak i półautomatycznych lub automatycznych. To bardzo uniwersalny, a przy tym pewny sposób na zabezpieczenie towarów w zakładach produkcyjnych, magazynach i firmach transportowych. Materiał jest ekologiczny i nie generuje odpadów, które rozkładają się przez wiele kolejnych lat.

Przykładem maszyny do wiązania taśmą polipropylenową PP jest stół wiążący Cyklop Mpac 4. To półautomatyczne urządzenie jest bardzo wydajne. Dzięki niemu szybko i sprawnie zabezpieczysz różnego rodzaju ładunki.

Zadbaj o wysokiej jakości sprzęt i materiały do pakowania

Aby mieć pewność, że w swoim zakładzie używasz wyłącznie sprawdzonych rozwiązań, zaopatruj się w urządzenia oraz materiały w profesjonalnych i doświadczonych firmach. W Tezaurus gwarantujemy dostęp do najlepszych produktów na rynku. Jako autoryzowany dystrybutor oferujemy wydajne i solidne maszyny, zapewniające dokładne, precyzyjne i bezpieczne foliowanie palet. Wśród nich są takie marki jak: Cyklop International, Messersi Packaging oraz C-One.

W zależności od potrzeb swojego zakładu, znajdziesz w naszej ofercie maszyny ręczne, półautomatyczne oraz automatyczne. Wiele z nich nadaje się do zintegrowania z gotowymi liniami pakującymi. Są wśród nich zarówno owijarki pionowe, jak i poziome. Proponujemy wyłącznie najwyższej jakości owijarki w wirującym ramieniem, urządzenia ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne czy przejezdne. Ponadto każdą maszynę możesz wyposażyć w dodatkowe elementy, które wpłyną pozytywnie na efektywność oraz wydajność pracy:

 • wyższy maszt do wysokich ładunków,
 • docisk górny dla ładunków lekkich i niestabilnych,
 • zwiększona nośność stołu dla ciężkich towarów,
 • system wiązania folią, za pomocą którego zabezpieczysz dodatkowo ładunki taśmami poliestrową PET lub polipropylenową PP,
 • zdalny pilot sterowania, dzięki któremu obsłużysz maszynę wygodniej z dalszej odległości,
 • fotokomórka, która wykrywa czarne i ciemne ładunki i dopasowuje cykl pracy do ich wysokości,
 • rampa podjazdowa, umożliwiająca wygodne umieszczanie ładunków na owijarkach ze stołami obrotowymi,
 • system ważący, umożliwiający określenie wagi każdego ładunku umieszczanego na owijarce,
 • moduł automatycznego odcinania końcówki folii,
 • rama do zamontowania owijarki w podłodze,
 • wygodne i bezpieczne systemy wygradzania bezpieczeństwa, gwarantujące lepszą ochronę pracowników podczas pracy maszyn.

Oprócz sprzedaży, naszym klientom gwarantujemy również serwis urządzeń pakujących. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wyposażenie Twojego zakładu posłuży Ci przez lata i w każdej chwili będziesz mógł pozbyć się ewentualnych usterek.

Zadaj pytanie

Interesuje Cię nie tylko foliowanie palet, które zwiększy efektywność, zminimalizuje straty i podniesie jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

  Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

  Ocena strony

  Ocena / 5. Głosów:

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.