Owijarka palet

Owijarka palet jest pomocnym urządzeniem w halach magazynowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych czy firmach spedycyjnych. Jej zadaniem jest perfekcyjne opakowanie towaru zanim zostanie on zmagazynowany bądź przetransportowany. W zależności od zastosowanej technologii owijarki palet dzielą się na automatyczne i półautomatyczne.

Owijarka palet - Tezaurus

Owijarka palet - rodzaje

Automatyczna owijarka palet stosowana jest w miejscach, w których wymagana jest duża wydajność przez całą dobę. Tego rodzaju maszyny współpracują z liniami produkcyjnymi i praktycznie w całości wykonują pracę samodzielnie tzn. bez ingerencji operatora. W tej kategorii znajdują się pionowe owijarki pierścieniowe, które mogą osiągać wydajność do 150 ładunków na godzinę. Kolejnym rodzajem dedykowanym produkcjom o średnim stopniu natężenia są automatyczne owijarki z wirującym ramieniem pakujące nawet 100 ładunków na godzinę lub owijarki ze stołem obrotowym. Dla specjalnych ładunków, trudnych do zafoliowania owijarkami pionowymi dostępne są automatyczne owijarki poziome współpracujące z liniami pakującymi.

Półautomatyczna owijarka palet są z kolei urządzeniami spełniającymi oczekiwania przedsiębiorstw z mniejszą potrzebą streczowania. Kategoria obejmuje owijarki palet ze stołem obrotowym, jak i owijarki z wirującym ramieniem. Wśród owijarek palet znajdują się także roboty owijające, które są nieodzownym urządzeniem pakującym tam, gdzie transport ładunku jest utrudniony, lub też w zakładzie nie ma wystarczająco miejsca na inne rozwiązania. Roboty owijające zabezpieczają ładunki niestabilne, wysokie i ciężkie.

Profesjonalne owijarki palet

Zadzwoń, pomożemy Ci wybrać owijarkę palet!

Chcesz funkcjonalnie i szybko zabezpieczyć ładunek przed wysyłką i uszkodzeniami? Zadzwoń i wspólnie z konsultantem Tezaurus wybierz owijarkę palet dla Twojego zakładu.

Dlaczego owijarka palet jest dobrą inwestycją?

Koronnym argumentem przemawiającym za zakupem owijarki palet jest właściwe zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i wilgocią, a tym samym zminimalizowanie strat zakładu, które powstawały w tym obszarze. Z ekonomicznego punktu widzenia owijarka palet stwarza możliwość uzyskania realnych oszczędności na folii stosowanej do zabezpieczenia ładunków. Większa precyzja pracy – w porównaniu z owijaniem ręcznym – mocniejsze naprężenie materiału eksploatacyjnego i wykorzystanie go w całości, bez zbędnych resztek generujących straty.

Owijarka palet – niezależnie od modelu – gwarantuje powtarzalność streczowania, a tym samym pozwala na wypracowanie perfekcyjnej jakości, która poniekąd buduje także pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa wśród odbiorców jej towarów. Efektywność foliowania zbiorczego wpływa także na wydajność linii pakującej, a niejednokrotnie także na pozostałe, powiązane z ostatnim etapem działy firmy. Brak konieczności pełnego angażowania pracowników do foliowania towarów eliminuje przestoje, a także zwiększa bezpieczeństwo pracy. Różnorodne, dostępne w ofercie Tezaurus owijarki do palet pozwalają na optymalizację obszaru pakowania, a także mogą – jeśli zostaną uzupełnione w opcje dodatkowe – stać się urządzeniem zastępującym bądź wspomagającym inne procesy.

Owijarka palet - automatyczna i półautomatyczna

Profesjonalna owijarka palet z dociskiem

Wysokie, lekkie i niestabilne ładunki bywają problematyczne w kwestii ich zabezpieczenia i wymagają szczególnych rozwiązań. Owijarka palet z dociskiem jest urządzeniem stworzonym dla tego rodzaju towarów i sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zabezpieczenie ich górną folią. Dodatkowe wyposażenie maszyny w postaci specjalnie opracowanego docisku pozwala odpowiednio ustabilizować produkty podczas owijania folią, dzięki czemu proces staje się nie tylko łatwiejszy, ale również bardziej skuteczny.

Owijarka palet z dociskiem – jak to działa?

Znajdujące się w ofercie Tezaurus owijarki do palet z dociskiem rozwiązują wszystkie najczęściej spotykane problemy, związane z ładunkami wykazującymi się znaczną niestabilnością. Specjalny docisk umożliwia ustabilizowanie ładunku przed rozpoczęciem stretchowania, dzięki czemu towar nie przemieszcza się podczas owijania i pozostaje w tej samej płaszczyźnie co na początku. W efekcie zyskujesz idealnie zapakowane palety bez dodatkowego wysiłku.

Owijarki z dociskiem są dostępne w wersjach automatycznych ze stołem obrotowym i w formie zaawansowanych owijarek pierścieniowych. W zależności od wybranego modelu mogą być samodzielnym urządzeniem pakującym (owijarki ze stołem obrotowym i dociskiem, np.: C-One Superplus, C-One Plus) lub też pracować na linii pakującej (tak jak owijarki pierścieniowe z dociskiem Cyklop CSR). Wybór sprzętu zależy przede wszystkim od reszty wyposażenia Twojego zakładu, jego wielkości czy indywidualnych potrzeb, wynikających ze specyfiki branży oraz rodzaju pakowanych ładunków.

Działanie owijarki palet z dociskiem jest zależne od ustawień poszczególnych funkcji, nie mniej jednak cały proces proces przebiega we wszystkich modelach podobnie. Na początku ładunek jest wycentrowany, a następnie – w przypadku foliowania górnego – zostaje zabezpieczony górną częścią folii. W następnej kolejności następuje przytrzymanie całego towaru przez docisk i rozpoczyna się proces owijania zgodny z indywidualnymi ustawieniami maszyny. Po zakończeniu streczowania folia zostaje automatycznie odcięta i zgrzana, a ładunek jest gotowy do magazynowania lub transportu.

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania owijarki palet z dociskiem?

Cały proces pakowania w owijarkach z dociskiem jest zautomatyzowany, co znacznie podnosi komfort pracy i pozwala na duże oszczędności czasu. Nie ma konieczności stałej obsługi maszyny, a jednocześnie wiele z modeli może pracować nieprzerwanie, gwarantując ciągłą rotację pakowanych produktów. Urządzenia wyposażone w system wstępnego rozciągu taśmy gwarantują optymalne wykorzystanie materiałów oraz ich widoczną oszczędność w skali roku, dzięki czemu jesteś w stanie ograniczyć zużycie folii i koszty pracy zakładu.

Największą zaletą wykorzystania automatycznych owijarek jest brak konieczności pakowania ręcznego. W łatwy sposób zachowujesz ujednolicony standard pakowania, minimalizujesz drobne błędy związane z działaniem czynnika ludzkiego, a ponadto podnosisz estetykę wyruszających z zakładu towarów. Owijarka do palet z dociskiem może wykorzystywać do pracy kolorową, spersonalizowaną folię, zadrukowaną logo lub nazwą Twojej firmy. W ten sposób wykorzystujesz dodatkowo przestrzeń na opakowaniu, zyskując dodatkowe miejsce na reklamę i dbając o spójną komunikację wizualną marki.

Jakie produkcje potrzebują owijarek palet z dociskiem?

Docisk w owijarce jest funkcją, która jest dostępna jako opcja dodatkowa, nie mniej zdecydowanie warto wyposażyć w nią wybrany model maszyny. Udogodnienie to jest przydatne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ładunkami chwiejnymi, a więc takimi, które przy standardowym obrocie na stole do pakowania mogłyby się wykrzywić. Docisk ma działanie stabilizujące i podtrzymujące, a jego siła jest odpowiednio wyważona – a więc na tyle mocna, by ładunek na palecie nie przesunął się podczas foliowania i jednocześnie bezpieczna dla jego zawartości.
Zakup owijarki z dociskiem warto rozważyć także przy produkcjach ładunków o kształtach trudnych do opakowania, takich jak np.: opony, felgi czy butelki, które z jednej strony mogą być niestabilne, a z drugiej ich opakowanie w równomierny sposób owijarką bez dodatkowej funkcji docisku byłoby szalenie trudne. Właściwa regulacja naprężenia folii stretch gwarantuje zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia towaru na palecie i oczywiście wpływa pozytywnie na jego stabilność. Owijarka palet z dociskiem chroni towary również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: deszcz, wilgoć, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Odpowiednio dobrana taśma oraz dostosowanie poziomu jej szczelności do konkretnych typów towarów pozwalają ograniczyć zniszczenia powstałe podczas przechowywania lub transportu.

Jaką owijarkę palet z dociskiem najlepiej wybrać do swojej firmy?

Owijarki z dociskiem to urządzenia, które można zastosować w różnorodnych zakładach. W dużych, przemysłowych, gdzie konieczne jest w pełni profesjonalne pakowanie, rozwiązaniem będą pierścieniowe owijarki do palet. Natomiast w zakładach, w których nie osiąga się wysokiej wydajności sprawdzą się modele owijarek ze stołem obrotowym i dociskiem. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie najlepiej, w ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie najlepsze urządzenia topowych światowych marek, takich jak C-One czy CYKLOP. Korzystanie z wysokiej jakości urządzeń to gwarancja bezpieczeństwa – zarówno obsługi zakładu, jak i pakowanych ładunków na paletach. Inwestując w solidne maszyny do pakowania, zyskujesz trwałe, wytrzymałe i bezawaryjne wyposażenia na lata.

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Chcesz zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru podczas wysyłki? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do zbiorczego pakowania? Wypełnij formularz — nasz specjalista z przyjemnością udzieli ci wyczerpującej i kompetentnej odpowiedzi.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.