Owijki paletowe

Nowoczesne owijki paletowe to w istocie wysoce zaawansowane urządzenia, które optymalizują proces pakowania zbiorczego i pozwalają na wyraźne podniesienie jakości zabezpieczania towaru przed magazynowaniem czy transportem.

Owijki paletowe - Tezaurus

Owijki do palet modernizują i usprawniają

Pakowanie zbiorcze – jeśli jest wykonywane ręcznie – należy do zadań trudnych i generujących ryzyko pojawienia się określonych strat. Owijki do palet są natomiast urządzeniami, które oprócz dużych zakładów produkcyjnych coraz częściej są spotykane także przy produkcjach o mniejszej wydajności.

Zaletami owijek do palet jest ich efektywność na każdym etapie działania, która przekłada się na wiele innych czynników tj. funkcjonalność czy wydajność. Rzeczywiście wprowadzenie nawet najprostszej owijarki do palet do zakładu, który wcześniej stosował ręczne metody zabezpieczania palet daje niemal natychmiastowe efekty w postaci zwiększenia wydajności. Istotna jest także precyzja zabezpieczenia, która eliminuje ewentualne błędy i którą można dopasować do konkretnych potrzeb poprzez funkcje dodatkowe np. docisk górny palety stabilizujący ładunek podczas owijania, kontrola wagi, regulacja napięcia folii czy kilka programów pracy w jednym urządzeniu. Wdrożenie owijki do palet przekłada się na oszczędność folii – urządzenie wykonuje pracę nie tylko precyzyjnie, ale wykorzystuje także system wstępnego rozciągania folii.

Owijki do palet - Tezaurus

Zapytaj o owijki paletowe dla Twojej firmy

Zastanawiasz się nad usprawnieniem procesu pakowania? Twoje firma się rozwija i potrzebujesz nowoczesnych rozwiązań modernizujących dotychczasowy model zabezpieczania palet? Zadzwoń – wspólnie znajdziemy najlepiej dopasowane owijki paletowe.

Jak wybrać dobrą owijkę do palet

Podstawowym zadaniem owijek do palet jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed kurzem, wilgocią czy uszkodzeniami podczas transportu i rozładunku. Tylko urządzenie dopasowane do produktów, które ma streczować będzie w pełni realizować swoje zadania. Innymi słowy, ważnym kryterium przy wyborze owijki do palet jest produkt, który ma być opakowywany. Drugim czynnikiem decydującym o rodzaju i modelu owijarki jest zakładana wydajność urządzenia, która powinna być tożsama z wydajnością produkcji.

Osiągnięcie najlepszych wyników na wszystkich płaszczyznach możliwe jest wtedy, gdy wszystkie aspekty zostaną połączone w jedną całość i to do nich zostanie dopasowana owijka do palet. Dla dużych produkcji rekomendowane są owijki automatyczne, współpracujące z linią produkcyjną, które swoim wyposażeniem pozwalają na pełne usprawnienie pakowania. Należy także zauważyć, że w zależności od rodzaju towaru do zapakowania wybiera się typ maszyny – może to być owijka pionowa z wirującym ramieniem, wysokowydajna owijka pierścieniowa czy też dedykowana długim ładunkom owijka pozioma. W zakładach o mniejszej wydajności także można wprowadzić pełną automatyzację, pod warunkiem, że dysponują one wystarczającą powierzchnią dla linii pakującej. W innym przypadku doskonałymi okazują się owijki do palet półautomatyczne lub też roboty owijające.

Wybierz owijki do palet do Twojej firmy!

Profesjonalne owijki paletowe

Oszczędzaj na folii

Wysokiej klasy maszyny do foliowania pozwalają na zaoszczędzenie materiału do pakowania do 20% w porównaniu do owijania metodą ręczną. Zastosowane w nich systemy pre-stretch polegające na wstępnym rozciągnięciu folii podnoszą efektywność, wpływają na ekonomię i ekologię pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują Cię owijki do palet dopasowane do twoich potrzeb? Chcesz wybrać urządzenie gwarantujące najwyższą jakość, oszczędność eksploatacji i funkcjonalność ? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.