Owijarki paletowe

Owijarki paletowe – przykłady najpopularniejszych modeli na rynku

Owijarki paletowe to funkcjonalne i bardzo przydatne urządzenia, szczególnie w zakładach produkcyjnych, magazynach czy sklepach wysyłkowych. Z nimi zabezpieczenie folią ładunków na paletach okazuje się banalnie proste. Pozostaje jednak pytanie, jaki model urządzenia najlepiej wybrać. Polecamy kierować się przede wszystkim potrzebami swojego biznesu i na ich podstawie wybrać najlepszy sprzęt. Zobacz niektóre z najpopularniejszych owijarek i zdecyduj łatwo, która z nich sprawdzi się w Twoim biznesie.

Owijarki paletowe - Tezaurus

Owijarki paletowe - pionowe

Owijarki paletowe z wirującym ramieniem

Owijarki z wirującym ramieniem to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania podczas pakowania ciężkich i niestabilnych ładunków. W przypadku, gdy waga produktów przekracza znacznie możliwości innych maszyn, poradzą sobie z nimi modele Cyklop CSA 211 lub Cyklop CSA 212 Advanced Auto. W zależności od wybranego modelu, są one w stanie zabezpieczyć już od 20 palet w ciągu godziny. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie wstępnego rozciągu folii regulowanego ręcznie lub za pomocą innowacyjnego, automatycznego systemu pre-stretch. Dzięki niemu możliwe jest zyskanie od 60 do nawet 400% więcej folii, a tym samym duża oszczędność materiałów i ich kosztów. Maszyny z wirującymi ramionami są stosunkowo nieduże i bardzo kompaktowe, dlatego nie potrzebują wiele miejsca, aby wygodnie i całkowicie bezpiecznie owijać nawet ciężkie towary znajdujące się na paletach.

Owijarki paletowe ze stołem obrotowym

Owijarki paletowe ze stołem obrotowym są polecane przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenie Tiro od włoskiej marki C-One to jeden z przykładów owijarki, która charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu do funkcji, jakie oferuje. Została wyposażona w system rozciągu folii pre-strech, który pozwala w znacznym stopniu ograniczać zużycie folii podczas zabezpieczania ładunków. Ponadto możesz ustawić na niej aż 7 parametrów, dostosowując je maksymalnie do swoich potrzeb i tworząc nawet 3 własne programy owijania. Maszyna obsługuje ładunki o maksymalnej szerokości 1200 mm, długości 800 mm oraz wysokości 2200 mm. Cała obsługa odbywa się wygodnie za pomocą dużego, przejrzystego wyświetlacza, na którym w łatwy sposób wybierzesz konkretne opcje i funkcje pracy maszyny.

Owijarki paletowe pierścieniowe

Urządzenia pierścieniowe to maszyny gwarantujące największą wydajność ze wszystkich dostępnych na rynku. W zależności od modelu, są w stanie owinąć w godzinę nawet do 150 ładunków. Doskonałym przykładem tego rodzaju sprzętu jest Saturno marki Messersi, zabezpieczający ich od 100 do 120. Nadaje się doskonale do zakładów, w których tempo pracy jest szybkie i intensywne. W tym modelu owijarki dostępnych jest kilka programów pracy, nie ma natomiast żadnych elementów mechanicznych, które mogłyby zużywać się wskutek powstającego tarcia. Dzięki temu utrzymanie maszyny jest bardzo ekonomiczne i oszczędne, a dodatkowy system wstępnego rozciągu folii pre-stretch pozwala oszczędzać jeszcze bardziej na materiałach niezbędnych do zabezpieczania ładunków.

Samojezdna owijarka paletowa

Kolejnym z przykładów maszyn do owijania jest urządzenie samojezdne do zabezpieczania dużych, niestabilnych i często niewymiarowych ładunków. Przykładem takiego sprzętu jest model Viverra od C-One. Niewielkie, mobilne urządzenie porusza się samodzielnie wokół stojących ładunków i zabezpiecza je w ten sposób folią. Nie wymaga do poprawnej pracy wiele miejsca, a jednocześnie pozwala zabezpieczyć na jednym ładowaniu aż 200 ładunków! Urządzenie samojezdne marki C-One gwarantuje 3 tryby pracy oraz 4 cykle pakowania. W razie potrzeby możesz skorzystać z wstępnego rozciągu folii pre-stretch, dzięki któremu znacznie oszczędzisz zużycie folii oraz możesz kontrolować prędkość jazdy, wznoszenie i opadanie wózka z folią.

Owijarka paletowa przejezdna

Owijarkę przejezdną charakteryzuje przede wszystkim jej wyjątkowa konstrukcja. W przypadku tego typu modelu ładunki są płynnie wprowadzane do wnętrza maszyny oraz dokładnie zabezpieczane folią ze wszystkich stron. System pakowania wykorzystuje w tym celu dwie albo cztery napędzane silnikiem szpule, a naprężenie folii jest automatycznie kontrolowane i dobierane na podstawie potrzeb znajdującego się w owijarce ładunku. Tego rodzaju urządzenie to idealny element większej linii pakującej, cechującej się dużym stopniem zaawansowania pracy oraz znaczną wydajnością. Przykładem może być popularny model AVF marki Messersi. Urządzenie jest w stanie zapakować bezpiecznie ładunki o maksymalnych wymiarach 1200 × 1500 mm. Wykorzystuje do tego folię o gęstości 40-80 mikronów, a nowoczesne systemy rozciągu folii sprawiają, że jest ona zużywana oszczędnie, dokładnie w takiej ilości, jaka jest niezbędne do prawidłowego zabezpieczenia danego towaru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Owijarki paletowe – poziome

Owijarki poziome pozwolą Ci zabezpieczyć towary na paletach, niespaletyzowane oraz długie i ponadgabarytowe. Przykładem takiego urządzenia jest model Orbit M21 firmy Messersi. Dzięki szerokiemu zastosowaniu oraz licznym funkcjonalnym opcjom pracy, sprawdza się doskonale w różnych zakładach o odmiennych potrzebach. Urządzenie posiada specjalny dyspenser do rozwijania folii stretch i specjalny moduł przeznaczony do jej odcinania. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz dowolnie skonfigurować pracę owijarki, maksymalne automatyzując cały proces zabezpieczania towaru. Dzięki temu nie jest potrzebna obsługa ze strony użytkownika, a całość pakowania maszyna dokonuje samodzielnie. Odpowiedni rozciąg folii uzyskuje się w czasie jej przechodzenia przez dwie rolki, posiadające niezależne napędy o różnej prędkości. Proces możesz obserwować z zewnątrz, wykorzystując do tego specjalne okienka z pleksiglasu, znajdujące się po obu stronach obudowy owijarki. Urządzenie jest bardzo ciche podczas pracy, wyposażone w funkcję pre-stretch oraz wygodny system sterowania. Wymiana rolek z folią wewnątrz maszyny jest łatwa i całkowicie bezpieczna dla użytkownika.

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Wybierz najlepsze owijarki paletowe ze oferty

Czy wiesz już, jaka owijarka paletowa sprawdzi się najlepiej w Twoim zakładzie? Skorzystaj z pomocy naszych doradców, którzy pomogą Ci wybrać idealny model, odpowiadający Twoim potrzebom i mieszczący się w budżecie, który masz przeznaczony na maszynę. Zapewniamy nie tylko oficjalną dystrybucję oryginalnych owijarek paletowych najlepszych marek na całym świecie, ale również serwis i dostęp do oryginalnych części wymiennych. Stawiając na kompleksową obsługę Tezaurus, zyskujesz pomoc na każdym etapie: od doradztwa podczas wyboru najlepszego rozwiązania, przez jego dostarczenie, aż po opiekę serwisową na wszystkich etapach eksploatacji urządzenia przez najbliższe lata.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko owijarki paletowe, które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.