Owijarka paletowa

Do czego służy owijarka paletowa?

Owijarka paletowa to maszyna, która służy do pakowania towarów na paletach za pomocą folii stretch. W zależności od wybranego modelu, owija ładunki znajdujące się na paletach lub niespaletyzowane. Możesz wybrać owijarkę ręczną, półautomatyczną lub automatyczną.

Automatyczna lub półautomatyczna maszyna to gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa, a także większej wydajności i wygody pracy.

Owijarka paletowa - Tezaurus

Jaką owijarkę paletową wybrać?

Owijarki dzielą się na poziome i pionowe. Maszyny poziome są przeznaczone do pakowania ładunków na paletach, zwykle o dużych gabarytach i nierównych kształtach. Urządzenia pionowe to szersza kategoria, która obejmuje owijarki z wirującym ramieniem, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, przejezdne i samojezdne.

Owijarki paletowe półautomatyczne ramieniowe sprawdzą się doskonale w zakładach, w których nie ma miejsca na stworzenie rozbudowanej linii pakującej. Są kompaktowe, ale jednocześnie nadają się do pakowania dużych i ciężkich ładunków. Na ostatnim etapie wymagają ręcznego odcięci folii.

Automatyczne owijarki do palet ramieniowe świetnie nadają się do zintegrowania z zaawansowanymi liniami pakującymi. Gwarantują wysoką wydajność, są bowiem w stanie spakować nawet do 100 ładunków na godzinę, pracując bez przerwy przez całą dobę. Nie wymagają obsługi i cały proces pakowania przeprowadzają samodzielnie.

Półautomatyczna owijarka paletowa ze stołem obrotowym to rozwiązanie do mniejszych zakładów, w których zachodzi potrzeba pakowania ok. 40 ładunków na godzinę. W sytuacji, gdy wymagana jest większa wydajność, polecamy urządzenia automatyczne. W odróżnieniu od maszyn z obracającymi się ramionami, tutaj to ładunek umieszczony na stole obraca się, nawijając na siebie kolejne warstwy taśmy. Dużą zaletą tego typu maszyn jest możliwość dostosowywania ich dodatkowego wyposażenia do własnych potrzeb.

Automatyczne owijarki pierścieniowe to zaawansowane maszyny dla wymagających. Są w stanie pracować nieprzerwanie z największą precyzją i wydajnością. Sprawdzają się przy pakowaniu towarów delikatnych, takich jak szkło czy ceramika, oraz o niestandardowych wymiarach. W zależności od konkretnego modelu, owijarka pierścieniowa jest w stanie owinąć folią od 120 do 150 ładunków na godzinę.

Owijarka przejezdna to model idealny do pakowaniu dużych ładunków, często o zróżnicowanych wymiarach, które muszą zostać całkowicie owinięte przy jednoczesnym niezbyt mocnym naprężeniu folii. Taki rodzaj maszyny sprawdzi się doskonale jako część większej linii pakującej.

Owijarki samojezdne to charakterystyczne urządzenie, które sprawdzi się w branżach, gdzie niezbędne są niestandardowe rozwiązania związane z trudnościami w przemieszczaniu ładunków. Kompaktowa, automatyczna maszyna porusza się sama wokół towaru, wykorzystując jeden z kilkudziesięciu programów owijania. W zależności od rodzaju produktów oferuje m.in. owijanie wodoszczelne czy ekonomiczne. Taki sprzęt nadaje się także do niewielkich zakładów, gdzie dużym ograniczeniem jest niewielka przestrzeń.

Ile kosztuje owijarka paletowa?

Ceny owijarek paletowych wahają się w zależności od modelu i rozpoczynają już od kilkunastu tysięcy złotych. Największe znaczenie ma przede wszystkim rodzaj urządzenia – maszyny półautomatyczne są zazwyczaj tańsze od w pełni automatycznych. Jednak to sprzęt automatyczny gwarantuje większą wygodę użytkowania oraz oszczędność czasu i materiałów, co przekłada się na zmniejszenie kosztów. Rzadziej dochodzi do uszkodzeń towaru podczas transportu czy związanych z tym reklamacji. Często okazuje się więc, że pozornie większa początkowo inwestycja okazuje się bardziej ekonomiczna i opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej.

Dlatego sugerowanie się ceną nie jest dobrym rozwiązaniem podczas zakupu owijarki paletowej. Znacznie lepszym pomysłem jest postawienie na wysoką jakość maszyny oraz dokładne przeanalizowanie kosztów i oszczędności, jakie wynikną z jej używania. Dzięki temu w łatwy sposób ocenisz, po jakim czasie prognozowane oszczędności zaczną przynosić zyski i czy jesteś w stanie pozwolić sobie na zakup tańszego, ale jednocześnie nie tak wydajnego lub mniej wytrzymałego sprzętu.

Profesjonalna owijarka paletowa

Skontaktuj się z naszym doradcą

Masz pytania? Potrzebujesz profesjonalnej porady? Zadzwoń do nas!

Dlaczego warto wyposażyć swój zakład w owijarkę paletową?

Półautomatyczna lub automatyczna owijarka paletowa to oszczędność czasu, materiałów i pieniędzy. Dzięki sprawnemu działaniu jest w stanie zapakować w ciągu godziny znacznie więcej ładunków niż w przypadku owijania ręcznego. Ponadto specjalny zaawansowany system wstępnego rozciągu folii (pre-stretch) zmniejsza zużycie taśmy. To wpływa nie tylko na oszczędność kosztów, ale również jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym.

Automatyczne owijarki paletowe nie wymagają obsługi, dzięki czemu zwiększają komfort i wygodę pracy. Pozwalają na ograniczenie kontuzji i urazów, które wynikają z wielogodzinnego, ręcznego owijania ładunków. Możliwość zminimalizowania czasu nadzorowania pracy urządzenia przez obsługę również wpływa na optymalizację kosztów ponoszonych przez zakład.

Ładunki pakowane przez owijarki są idealnie zabezpieczone, a każda z nich wygląda dokładnie tak samo. Ogranicza to błędy, usterki i wady, wynikające z rotacji i indywidualnego stylu pracy różnych pracowników. Towary są estetyczne, a taśma chroni je szczelnie przed wilgocią, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami. Podczas magazynowania oraz transportu nie grozi im zniszczenie, zmniejsza się również liczba ewentualnych, związanych z tym reklamacji.

Owijarka paletowa - najlepszy wybór!

Jaką wybrać folię do owijarki?

Folia stretch do owijarki to bezpieczne rozwiązanie, które jest w stanie wystarczająco zabezpieczyć niemal każdy rodzaj ładunku. Niska cena i uniwersalność sprawiają, że jest najczęściej wybieranym materiałem do ochrony towaru przed deszczem, kurzem, a nawet kradzieżą. Wybierając folię do owijarki paletowej, zwracaj uwagę przede wszystkim na jakość, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pakowanych produktów. Nie bez znaczenia jest również grubość stretchu, która ma zazwyczaj 17, 20 lub 23 µm. Ta ostatnia to najczęściej wybierana opcja w przypadku towarów na paletach.

Dokładne owijanie ładunków folią to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również wizerunku Twojej marki. Odpowiednio zapakowane towary stają się Twoją wizytówką i mówią wiele o podejściu do klienta. Możesz tę wiedzę wykorzystać jeszcze lepiej, używając do owijania taśmy stretch zadrukowanej logo lub nazwą firmy. W zależności od indywidualnych upodobań, możesz zdecydować się na najpopularniejszą taśmę przezroczystą, w kolorze czarnym albo postawić na bardziej oryginalne, kolorowe folie.

Owijarki paletowe w asortymencie Tezaurus

W ofercie Tezaurus znajdziesz najlepsze owijarki paletowe z całego świata. Dostarczamy rozwiązania takich marek jak CYKLOP, MESSERSI, C-ONE czy ITATOOLS. Gwarantujemy wysokiej jakości maszyny, które są bardzo wytrzymałe i wydajne. Ponadto w naszym asortymencie dostępne są również dodatkowe udogodnienia, usprawniające działanie poszczególnych modeli owijarek, np.: najazdy dla wózków paletowych, ramy do zabetonowania w podłodze, dociski czy fotokomórki. Dzięki ich wykorzystaniu, stworzysz w swoim zakładzie kompleksowy, zintegrowany system pakowania.

Zadaj pytanie

Interesują Cię nie tylko owijarki paletowe które zwiększą efektywność, zminimalizują straty i podniosą jakość pakowania? Chcesz wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom? Wypełnij formularz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania.

    Formularz chroniony przez reCAPTCHA, zastosowanie ma polityka prywatności i regulamin usług Google

    Ocena strony

    Ocena / 5. Głosów:

    Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.